Türkoğlu: Yeni yayın anlaşmasıyla yüzde 60 gelir artışı olacak
05.07.2018 - 11:32

Tahincioğlu BSL ve Kadınlar Ligi'nin yeni yayıncısı TİVİBU oldu.

Bugün yapılan basın toplantısı ile 3 yıllık yeni anlaşma resmen duyuruldu.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu yeni anlaşma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türkoğlu, "Her maç yayınlanacak. Sekiz maçın ikisi açık kanalda olacak. Tivibu'nun her evde olmasını istiyoruz. 1 TL kampanyası ile birlikte bunun başarılacağını düşünüyoruz. Kadınlar Ligi'nde de bu yıl iki, gelecek sezon üç maç canlı yayınlanacak.Gelirlerde yüzde 60 bir artış olacak. Kadınlarda ise bu oran yüzde 120'ye kadar çıkıyor. 3-4 misli bir gelir artışı yaşanacak. Teklif veren tüm kanallara teşekkür ediyoruz. Basketbol denince akla Tivibu gelecek" dedi.

Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany ise, "Tivibu'ya ilginin artmasını ve her eve girmesini istiyoruz. Bunu futbolla yapmak istedik ancak Digiturk yayın haklarını almayı başardı. Şimdi basketbolda yeni adres olarak her evde yer almak ve ulaşılır olmak istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar


basketsever bankaların türk telekom'un kendilerine olan borçlarına karşı tt'yi istediğine dair haberler doğruysa naklen yayın işi yatacak gibi.
05-07-2018 21:27
BarışÇ Türk Telekom'un mali durumu ortada iken (telekom banka konsors,yumu tarafından yönetimi alınıyor) yayın anlaşmasını yapmak çok riskli bir hareket. Herhangi bir negatif durumda kulüplerin paarsını kim ödeyecek? Ayrıca Eurolaegue digitürk almışken ve şampiyonlar ligi ile uefa kupasını tivibu kaybetmişken, basketbolseverler lig maçlarını izlemek için tivibuya para verir mi? Geçen anlaşma dönemi sadece erkekler ligi ve allstar maçı seneliği 4 milyon Euro iken, erkekler ve kadınlar lig+ kupa + allstar maçı senelik yaklaşık 9 milyon Euro olması bir kazanım mıdır? Kadınlar liginin haftalık 2-3 maç yayınlama anlaşması yeterli midir?
05-07-2018 19:02
Ömer TBF yönetimi olarak oturur kendi kendinizi izlersiniz artık.
05-07-2018 14:07
taraftar Nasıl bir paket içerisinde ve aylık ne kadar ücrette müşteriye sunulacak asıl önemli olan o. Digiturkte aylık 15 liraya bir sürü spor müsabakasını izleyebiliyoruz. Bu tutarlarda bir rakam olursa online üyelik başlatabilirim.
05-07-2018 12:41
sporsever keşke eski yayıncı kuruluşta kalsaydı hiç olmazsa spikerleri iyiydi tivibu spikerlerinin seyir zevki bence iyi olmaz
05-07-2018 11:57
Mortmama Olmayacak zira benim gibi birçok Fenerbahçeli tivibuya geçmeyecek. Fenerbahçenin ezerek kazanacağı lig maçlarını izlemek için masraf yapmaya gerek yok...
05-07-2018 11:40

Yorum Yazın