Türkoğlu, Obra-Ataman krizi hakkında konuştu
13.02.2018 - 15:13

 Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic ile Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman arasındaki gerginlikle ilgili, "Biz bu konuya federasyon olarak mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışıyoruz ve herkesi kendi olgunluğuna bırakıyoruz." dedi.

PTT Erkekler Türkiye Kupası'nın basın toplantısından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkoğlu, toplantıda Obradovic ve Ataman arasında yaşanan gerginlikle ilgili soruyu şöyle cevapladı:

"Sporun içerisinde bu tip olaylarla her zaman karşılaşıyoruz. Bunlar sporun heyecanını biraz daha artıran durumlardır. İkisi de olgun insan. İkisi de benden büyük. İnsanlara nasıl davranacaklarını söyleyecek değiliz. Zeljko Obradovic, Türk basketboluna bana göre çok şey katmıştır. Geçen seneki başarısı ortada. Kupada güzel bir basketbol izleyeceğiz. Bunlar sporun içinde var. Biz bu konuya federasyon olarak mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışıyoruz ve herkesi kendi olgunluğuna bırakıyoruz."

Türkoğlu, Türkiye Kupası'nın heyecanına da dikkati çekerek, "Eleme sistemi heyecanı artırıyor. Tek maç üzerinden oynanıyor. PTT'ye de teşekkür etmek istiyorum. Burada bulunmayı hak eden 8 takım var. Onlara da teşekkür ediyorum. Türk basketbolu hak ettiği yerde olacaktır. Bu güzel turnuvayı gerek televizyon başındakiler gerekse salona gelecek binlerce taraftar keyifle izleyecek. Çok kaliteli takımlar var. Seyircisi bol olan, keyifli bir 4 gün izleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar


kuzey34 sizin gucunuz coluk cocuga yeter anca / coluk cocuk olmayan konulara mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışırsiniz...
16-02-2018 01:29
Özgüreda Güzel kardeşim Suat seninde ifade ettiğin gibisöz konusu G.saray veya Ataman olduğunda objektiflikten uzak fanatikçe yorumluyabiliyorum. Bu benim ayıbım olsun ama bir kurumda herkese eşit mesafede olması gereken biri kişi daha önce yaşanmış benzer olayda yorum yapıp Atamanı kınayan demeçler vermişken son olayda üç maymunu oynuyorsa bu sorgulanır, temsil ettiği makama göre davranmalı konuşmalıdır.
14-02-2018 21:01
suat ozgureda hani ergin ataman ne yapsa haklidir felsefesiyle kiyasiya ergin ataman savunuculuk yapan arkadaslar olarak sizler de sn. ergin ataman oyuncusunu tokatladigi donemlerde dilinizi yutmustunuz ya... belki hido da bu olayda sizlere ozenmistir :) bak kendi takimin maddi darbogazda onunla ilgili tek yorumun yok ama is ergin ataman fanboyluguna gelince senin olmadigin bir tane haber yok neredeyse... bu nasil gslilik ben anlamadim acikcasi :)
14-02-2018 13:28
oktay öyle saçma sapan şeyler ile uğraşıyoruz ki inanın dünyanın en iyisini getirsen yine o kişiye çamur atacak hatta bu ülkeden kovacak duruma getiririz ....ondan sonra bu ülkeye neden iyi gitmiyor. neden oyuncu çıkmıyor neden biz yunanlar gibi litvanyalılar gibi olmuyoruz deriz dururuz.....BU ÜLKE İNSANI ÖNCE KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERSİN SONRA BAŞARILI OLANLARLA KAŞIK ATAR BELKİ..kaç gündür el sıkışma muhabbeti dönüyor ortada ...boş cümle boş haber...medyada artık sormasın bu gibi şeyler illa aksiyon yaratacak kendince obra deseki kusura bakmayın ben bu ülkede çalışmak istemiyorum derse bu sefer ne diyeceksiniz bu adama ..kaçtı mı? yazık ediyorsunuz ne ile biliyormusunuz CAHİLLİĞİNİZ İLE..
14-02-2018 13:14
jojo TFF başkanı "İkisi de benden büyük. İnsanlara nasıl davranacaklarını söyleyecek değiliz" demiş. Ergin Ataman'ın ciddi davranışsal sorunları var. Başkalarının işine burnunu sokmak, doğruluğundan emin olunmayan spekülasyonlara dayanarak Melih hakkında ileri geri konuşmak kesinlikle normal aklı başında insanların yapacağı işler değil. O kadar riskli işler ki bunlar, yıllarca tırmalayarak çıktığın noktadan çeneni tutamadığın için saniyeler sonra düşersin, dibe vurursun! Açık konuşmak gerekirse, saygının ne olduğunu öğrenenemiş kimseden en baş antrenör olur, ne de yönetici olmaz, olamaz!
13-02-2018 22:55
Özgüreda Hiç konuşmasan daha iyiydi. En azından bir takının fahri Yöneticisi olduğun gerçeğini tekrardan hatırlatmamış olurdun. Ayrıca Ataman-Obra olayından sonra Obra-Melih olayına bakışın nedir Sn. Başkan. Kınıyor musun, iyi yapmış eline sağlık mı diyorsun, bu konuda dilini mi yuttun?
13-02-2018 20:53
nmd Sn. Hidayet TÜRKOĞLU iki yüzlü ve adaletsiz bir federasyon başkanısınız. Sebebini herkes biliyor. Ancak bu durum bazılarının işine geldiği için ve bu aralar rüzgar onların yelkenini daha çok doldurduğu için sesleri çıkmıyor. En basiti tokatçılara bile eşit reaksiyon veremediniz.
13-02-2018 20:00
winslow Ortada Ataman krizi var, kendi kendine sorun yarattı. Basitçe el sıkışırken Obradoviç'e serzenişte bulunabilir ve sonra basın toplantısında şikayetini kamuoyuna yapabilirdi, olay büyümezdi. Şimdi kendi kendine olayı büyütmeye devam ediyor, alt tarafı 2 sayı için. Yani tam ülke özeti, 98 sayı yemek kahabat değil de karşı takımın seyirci istedi diye 100 sayı atması kabahat. Kendi camiasına hesap vermemek için üste çıkma çabası.
13-02-2018 15:28
mete "Bunlar sporun heyecanını biraz daha artıran durumlardır." ...???
13-02-2018 15:20

Yorum Yazın