Türkoğlu: FIBA, hakemlerden utanmalı | Demir: Maç ayarlanmış
13.03.2019 - 22:54

Banvit'in Brose Bamberg yenilgisi sonrası hakemlere müthiş bir tepki vardı.

Son çeyrekte kararları ile tartışılan hakemlere ilk tepki maçı yerinden izleyen TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'dan geldi.

Sosyal medyadan görüşünü paylaşan Türkoğlu, "Banvit-Brose maçını izliyorum. FIBA bu hakemlerden utanmalı. FIBA basketbolunu bu hakemlerle geliştiremeyiz" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamayı alıntılayan Banvit Başantrenörü Hakan Demir ise, "Ayarlanmış bir maç. İtalyan işi" diyerek maçın İtalyan hakemi Lorenzo Baldini'ye gönderme yaptı.

Demir basın toplantısında ise, "Sahada hak ettiğimizi alamadık. Takımım bu turu geçmeyi hak etti. Ancak hakemler pozisyonu izlese de yanlış kararlar verdiler. İzlemedikleri pozisyonda ise bizim olması gereken topu, onlara verdiler. Bu Şampiyonlar Ligi için bir utanç. 2019 yılındayız. 60'larda değiliz. Sahada sadece İtalyan bayrağı vardı.Ne demek istediğimi anlamışlardır" diye konuştu.

Yorumlar


sporsever Bu maçtaki rezaletten yola çıkıp da ŞL'ni yerin dibine sokmanın, EL ve gayrimeşru yavrusu EC kutsamasına başvurmanın alemi yok. Komplo demek EL hakemleri demek, patron kulüplerden oluşan yöneticilerden aldıkları işaret gereği istemediklerini F4'a almayan, istemediklerini dünyanın gözü önünde finalde bile doğramaktan utanmayan anlı-şanlı EL'in hakemleri değil mi ? Lamonica değil mi FB'nin şampiyonluğunu finalde engelleyen, CSKA'nın şampiyon yapılması kararlaştırıldığı yıl ? Oly'nin şampiyon olduğu sezon onları F4'a getirebilmek uğruna Mahmuti'nin Semih'li Efes'ini playoffta Oly'e zorla, tekmetokat elettirenler ŞL ligi hakemleri miydi ? EL organizasyonunun FIBA'ya kıyasla hiçbir ciddiyeti yok. Hele onun yavrusu EC tam bir karikatür, ŞL EC'un basketbol olarak da üzerinde. EC bir avuç ülke - bir avuç kulüp olarak özel bir turnuva gibi bir şey.
16-03-2019 03:06
Beyaz gölge Neden Euroleague kuruldu,şimdi tekrar hatırlamışsınızdır !
14-03-2019 12:38
sporsever Hakem katkısı olmadığı durumda bile Banvit'i buraya kadar yürüyüp daha pahalı bir takıma ancak iki maçta toplam 5 sayı ile elenmiş olmasından dolayı kutlamak gerek. Ligdeki performanslarının hatta kapasitelerinin bile üzerine çıktılar, bu turnuvadaki maçlarının tümünü gözönüne alırsak.
14-03-2019 00:44
Meral Kumsal Potayı mola aralarında tavuk sallamadı sanırsam. .. Ayrıca Federasyon başkanı önce ligdeki hakem kalitesini yorumlasın fiba şampiyonlar ligi adı olan ama şampiyon olan hiçbir takımın olmadığı eurocup seviyesinde bile olmayan bir kupaya bukadar odaklanmasın.Fıbanın organizasyonları ne zaman kaliteli olduki uzaylı görmüş vatandaş gibi şaşırıyor birileri anlamadım.
14-03-2019 00:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz