Türkiye, Yeni Zelanda'ya kaybetti
09.09.2019 - 16:04

2019 FIBA Dünya Kupası klasman maçında Türkiye ile Yeni Zelanda karşı karşıya geldi.

İlk yarısı 53-50 Türkiye üstünlüğüyle geçilen mücadeleyi Yeni Zelanda, 102-101'lik skorla kazandı.

Turnuvayı 2 galibiyetle kapatan Milliler, Olimpiyat elemeleri oynamaya hak kazandı.

Yorumlar


Kamil Mataracı Takımın yıldızı Cedi olsa da Cedi'nin esasen kaliteli bir rol oyuncusu olması gerekiyor, sürükleme kısmına geçince sıkıntılar başlıyor, esas sürükleyicinin Furkan olması gerekiyor, o da henüz çok genç. Bu anlamda ABD'li aynı yaş gruplarıyla kıyaslamak saçma, ABD'de 20 yaşına gelen adam fiziksel gelişim açısından epey ilerlemiş oluyor (Lise eğitimi, beslenme, imkanlar vs.) Furkan'ın geleceği parlak ama onda da müzmin sakat olma potansiyeli var, umarım böyle birşey olmaz. Turnuvanın en istikrarlı ve yüzümüzü güldüren oyuncusu ise artık en olgun ve iyi dönemini yaşayan Melih oldu. Burada aklı sıra Melih'i beğenmemek için taklalar atan peppeee'lere bakmayın siz. Melih geçen sene de uzun süreler alıp takıma katkı vermişti. Melih bugün FB'den ayrılsa Avrupa'da pek çok takım kapısına dizilir. Gökseninciler ağlamaya devam.
10-09-2019 14:37
Kamil Mataracı 2 - Semih Erden'e kızmanın hiçbir manası yok. Semih yıllardır böyleydi ve adam yaşlandı da. Pivot yetiştirememek gibi genel bir sorun var ama bu sorun oyuncuların oynayıp tecrübe kazanmamasından değil - ki bu fırsatı veren geçen sene çok sayıda kulüp de vardı - basketbolun değişmesinden ve geleneksel yavaş ayaklı iri pivotların bu değişmiş oyuna uygun olmamasından kaynaklanıyor. Gelişimse Sertaç da yıllardır öyle ya da böyle oynuyor ama ne yaparsanız yapın Sertaç'ı hızlandıramazsınız, bunu görmek için zeki olmaya gerek yok. Bu anlamda Adem Bona'dan yeni nesil basketbola uyum açısından çok ümitliyim.
10-09-2019 14:33
Kamil Mataracı Türkiye turnuvayı tamamladığına göre genel bir değerlendirme yapalım. Tur geçme hedefinde ABD maçına - biraz da maçın içindeki gazla - yüklenmek hedeften uzaklaştırmış oldu. Burada temel sorumlu oyuncular değil koçun kendisi. Koçun hatalı olduğu diğer kısım sezon içi elemelerde tuttuğu (adamcılık) oyuncuları turnuvaya da getirdi. Halbuki ligde bu sene çok daha iyi performans veren bir sürü oyuncu vardı. Bu da tamamen koçun hatası.
10-09-2019 14:29
göçmen Yorum yapmaya bile değmezler.
10-09-2019 13:34
bleda Hadi hayırlı olsun Olimpiyat elemelerimiz. Karadağ'a yenilip Dünya kupası yapmıştık. Şimdi de Yeni Zelanda mağlubiyetiyle elemeye kaldık. iyiyiz iyi. Daha iyi olacağız
09-09-2019 16:29

Yorum Yazın


Tweetlerimiz