TEŞEKKÜRLER 12 DEV ADAM
10.09.2017 - 22:41

EuroBasket 2017 TOP 16 mücadelesinde Türkiye ile İspanya Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi.

Türkiye karşılaşmanın ilk bölümünde Sertaç Şanlı’nın ikili oyunlarını kullanarak skor üretimini sağlarken, İspanya’da içeriden Gasol kardeşlerle etkili oldu ve karşılaşmanın ilk 5 dakikası 9-6 İspanya üstünlüğünde geçildi. Çeyrek boyunca Gasol kardeşlerin hücumda pas trafiğini iyi kullanan İspanya çeyreği 19-10 önde kapattı.

İkinci çeyrek Furkan Korkmaz’ın enerjisiyle hücum etkinliğini sürdüren Türkiye, çift hanelere kadar çıkan farkı eritse de, alınan teknik faul ile momentum tekrar İspanya tarafına geçti. İspanyollar soyunma odasına 33-25 önde gitti.

Üçüncü çeyrek savunmada dozajı yükselten Türkiye farkı 5 sayıya indirmişken 3:24 kala Türkiye benchine bir teknik faul daha çalındı. Skor bulmakta zorlanan İspanya teknik fauller sonucu farkı tekrar açarken Türkiye oyundan düşmedi ve Melih Mahmutoğlu’nun son saniyelerde gelen turnikesiyle farkı 3’e indirdi, ancak sonraki hücumda Sergio Rodriguez son saniyede 3’lük kullandı ve son çeyreğe 49-43 İspanya önderliğinde gidildi.

Son çeyrekte hücumda istediği skorları bulamayarak başlayan Türkiye, Sergio Rodriguez yönetimindeki İspanya hücumlarını da durduramadı ve fark çift hanelere çıktı. Furkan Korkmaz’ın oyuna girmesiyle hücumda skor üretimine başlayan Türkiye farkı tekrar tek hanelere indirmeyi başardı ve son 5 dakikaya 56-50 İspanya üstünlüğüyle girildi. Bu bölümde Ricky Rubio’dan ceza şutlarında katkı alan İspanya farkı yeniden çift hanelere çıkarırken oyun üstünlüğünü ve temposunu ele geçirdi. Türkiye maçın son dakikalarında oyundan düşerken İspanya maçtan 73-56 galip ayrılarak çeyrek finale yükselen taraf oldu.

 

FOTOĞRAF: FEHMİ ÖZGÜLER

Yorumlar


cagrideniz ortada teşekkür edilecek birşey göremiyorum. Ufuk sarıca'nın eline geçen tek yetenekli oyuncular topluluğu ilk zamanlarındaki efes topluluğuydu ve orada koç olarak fazla dayanamadı. sürekli kısıklı yetenekleri aşırı motivasyonla oynatıyor ama bir üst sınıfa hitap etmediğini düşünüyorum. ya ufuk sarıca sınıf atlayacak ve bu milli takıma da yansıyacak ya da yıllar boyunca iyi mücadele eden ama bir yere varamayan ırgatlar topluluğu olarak kalacağız.
12-09-2017 08:58
San Epifanio Sinan- Feciydi! Ama formsuzluğunun yanında point gard oynamak da Sinan'ın oyununu çok olumsuz etkiliyor galiba. Dixon takımda olsa bu kadar göze batmaz, belki de iyi bir oyun tuttururdu.. Kenan- Tamam, gayretliydi, savaştı falan ama bu adam Türkiye milli takımının birinci gardı olamaz. Oyununu bir üst seviyeye taşımak için bulunmaz bir fırsat yakaladı ama maalesef o seviyeye asla gelemeyecek gibi görünüyor... Takımın kalanı için diyecek fazla bir şey yok.. Hepsi belki çok iyi niyetli şekilde savaştı ama onlardan daha fazlasını beklemek haksızlık... Yaşları, yetenekleri vs. bırakın Türkiye milli takımını, herhangi bir milli takımda oynamak için uygun değil... Asıl sorulması gereken soru u-18'de şampiyonluklar yaşayan takımdan neden böyle az oyuncu var? Bu sorunun tek muhatabı Ufuk Sarıca değil, bu oyunculara yeterince sorumluluk vermeyen kulüp coachları...
11-09-2017 11:40
San Epifanio Cedi- Turnuva genelinde kendisinden beklenen oyunu oynadı ilk defa. İzlerken çok keyif aldım.. NBA'da daha da gelişecektir.Yolu açık olsun... Melih/Semih- kendilerinden beklenenden çok çok daha iyi oynadılar. ikisi de benim beğendiğim, zevkle izlediğim basketbolcular değil ama ikisine de helal olsun. Furkan- Kötü bir turnuva geçirmedi.. özellikle dün akşamki maçta harikaydı.. ama çok acaip bir potansiyel var bu çocukta. İnsan daha fazlasını beklemeden edemiyor. Keşke bir sene daha avrupada kalsaydı...
11-09-2017 11:40
Kamil Mataracı - Furkan Aldemir, Göksenin, Doğuş. Bu oyuncular kendi takımlarında oynuyorlar ama fark yaratamıyorlar. Yetenekler kısıtlı, eğitim eksik, gelişim yok. - Furkan Korkmaz Banvit'e giderek kendini kurtardı diyoruz, ki doğru. Ama aynı takımda Tolga Geçim de var fakat kötü bir yıl geçirdi, fark yaratamadı. O yüzden takımda değil. Bu farkı yaratacak kişi bizzat Tolga Geçim'in kendisiydi. Hani Furkan bu kadar süre alıp fark yaratırken bunun sorumlusu Filipovski değildir.
11-09-2017 11:36
Kamil Mataracı - Semih Erden. Semih'in probleminin mental olduğunu artık kendisi de dahil herkes biliyor. Maalesef NBA'e gitmek ona yaramadı, kendisinin büyük oyuncu olduğu kanısı onda bir histeriye dönüştü. Hem yüksek para kazanmak hem de uzun süreler almak istiyor. Maalesef bu mümkün değil ve bunu kabul etmek de istemiyor. Kaçıncı turnuva oldu bu Semih'in 'takımı belli olmadan' oynadığı. Alternatifi ise Sertaç Şanlı. Sertaç için de iyi niyet bir yere kadar. Pozisyon bilgisi maalesef yok Sertaç'ın, bu da altyapı/egitim eksikliğinden kaynaklanıyor, oynamamasından değil. Ahmet Düverioğlu için çok uğraşıldı maalesef olmadı, Ahmet olsaydı pota altında muhtemelen Sertaç'ı göremeyecektik. Üstelik Ahmet geçen sene Sertaç'tan daha az süre almasına rağmen.
11-09-2017 11:09
Kamil Mataracı Gelelim takımdaki diğer oyunculara; - Kenan Sipahi, genelde basketbol sitelerindeki veteran yorumcuların önerdiği üzere Fener'den gitti oynayacağı takımlara ve oynadı. Ne değişti? Kenan'ın Fener'de oynadığı dönemden basketboluna kattığı ne var mesela? Şut? Dripling? Pozisyon? Savunma? Özgüven? Kendinizi kandırmayın, Kenan'da o kumaş yok. O kumaşı örenler de bizim altyapı hocalarımız. Benzer durum maalesef Berk için de geçerli. Berk'te ilaveten fiziksel dezavantaj da var. - Erkan Veyseloğlu 34 yaşında. Yıllardır o takım senin bu takım benim oynar durur. Yabancılar yüzünden oynamamışlığı yoktur yani. Bu yıllar içerisinde ne değişmiştir Erkan için? Kendi takımında oynamadığı için özgüven sorunu mu vardır? Hayır. Bu sene en çok nereden hatırlıyoruz kendisini, Fener'in son çeyrekte geri dönüp 84-84 beraberliği yakaladığı anda 6 saniye kala topu kenardan doğrudan dışarı atmasıyla. Benzer top kayıplarını bu turnuva boyunca da yaptı, hem de üst üste.
11-09-2017 10:40
Kamil Mataracı Başka bir yorum başlığında yabancı koçları (tabi ki herkes biliyor tek muhatap Obradovic) kendi ülkesinin oyuncularını ülkemizde yetiştirmekle suçluyordu. Fener'de kim vardı Kalinic-Bognadovic. Kalinic ne yaptı, kendi ülkesinin milli takımında oynamayı reddetti. E ne oldu, argümanın P'si boşa çıktı. Zaten bunlar argüman değil, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma, klasik coğrafi hastalıklar. Fener'de oynayan oyuncuların hemen hepsi turnuvada başarılı oldu. Bognadovic, Sloukas, Datome, Melih. Melih süre almıyordu diyenlerin hepsi sadece Fener'in Avrupa maçlarını izliyorlardır. Yoksa Efes, Gs, Bjk, Daçka vs. bilir Melih'in ne yaptığını. Barış diyecekseniz sanırım koçlar takıma uğur getirdiği için takımlarında tutuyorlar, artık mantık bir yere kadar dayanıyor bu oyuncu için.
11-09-2017 10:26
Mrtclk1907 Spor bir kültürdür. Sporcu yetiştirmek disiplin ister, çalışma ister, özveri ister. Spor için dinde yer arayan bir toplumun sporda başarılı olması mümkün değil hele birde senin adamın benim adamım diye torpil yapılırsa hiç bi cacık olmaz.
11-09-2017 10:21
BoyalıKuş Önce bizi gayet güzel temsil eden ve sahada gücümüz doğrultusunda maksimum enerji ve mücadele gösteren milli takımımıza teşekkür edelim. Sonra da gerçeklerle yüzleşelim. Bizim sorunumuzu yabancı sınırlaması filan çözmez. Geçmişte gördük. Hatta yabancı sınırlaması yüzünden yetenekli sayılabilecek oyuncular bile, nasılsa beni kadroda tutmak zorundalar düşüncesiyle yeteneğinin üzerine bir şeyler koymak çabasına bile girmedi. Biz tembel bir milletiz bunu kabul edelim. Sistemimiz de olmayınca başarılar ancak saman alevi gibi olur. Geçmişte gördük. NBA de oynayan oyuncularımızdan milli maçlarda sahada aynı mücadeleyi göremedik. Tıpkı Almanya da yaşayıp yerlere tükür(e)meyen, ama ülkeye girer girmez ciğerindeki balgamı sokağa tükürmekten keyif alan insanımız gibi. İkiyüzlüyüz ve işimize nasıl gelirse öyle davranıyoruz. Çözümü yabancı sınırlamasında aramak vakit kaybı. Biran önce altyapılar, eğitim ve sistem konusunda kafa yormaya başlamazsak daha çok ağlarız.
11-09-2017 10:20
BÜLENT KÖKSAL Arkadaşlar Futbolda olduğu gibi basketolda da Türk oyunculat verdiği hizmetten (oynadığı basketboldan) 10 kat daha fazla ücret almaktadır. Yurtdışında bu oynadığı oyunun karşılığı senelik 100. 000 €. Sen tutar 1.000.000 € verirsen sonuç ortada. Sinan,Doğuş,Göksenin bu kada yıl basketbol oynuyorlar adam idmanda biraz şut çalışır kardeşim.Sinan çıkıyor formusuzun takımı aşağı çekiyorum diyor. Yine süre alıyor. İsme göre değil formda olana göre milli takım belirlenmeli.....
11-09-2017 10:18
kadir şu takımda adam gibi oynayan 3 kişi vardı kenan cedi ve melih 3 ü de klüp takımlarında oynuyor... furkan aldemir daçkada; göksenin sinan gs de ; sertaç-erkan bjk de oynamıyor mu ? demek ki sıkıntı tamamen türk oyuncularda çalışmıyorlar yerinde sayıyorlar bedavadan ekmek yiyorlar...
11-09-2017 10:17
kingslayer Başarısızlığını, başkalarının üzerine çamur atarak örtme çabasıdır. Baklava yemeyle maç kazanılmıyor. Barış, Melih, Göksenin, Erkan, Semih ve Sertaç'ı bu takıma kim aldı acaba? Tolga, Okben, Emircan ve Ömer Faruk NEREDE? Sayın Sarıca antrenör olduğu lig takımında Alman milli takımından kimi oynatır?
11-09-2017 10:07
Kamil Mataracı Genel olarak 'anı yaşamak' gibi bir sıkıntı var bizim millette. Şimdi bakalım Türkiye Basketbol Milli Takımı'nın tarihsel başarılarına: - Avrupa Basketbol Şampiyonalarında sadece 2001 yılında Türkiye'de düzenlenende 2.'liğimiz var. Bunun dışında tarihte ilk 4'e girememişiz. En yüksek derecemiz. 8.'lik. - Dünya Basketbol Şampiyonalarında sadece 2010 yılında Türkiye'de düzenlenende 2.'liğimiz var. Bunun dışında tarihte ilk 4'e girememişiz. En yüksek derecemiz 2006'daki 6.'lık. Türkiye'de tarihsel olarak bir basketbol kültürü var da, yabancı sınırlaması nedeniyle bu bozulmuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor ısrarla. Halbuki bizim öyle bir kültürümüz yok.
11-09-2017 10:04
berk soysal Yabancı oyuncular olmasın tamam ama o zaman Cedi'yle furkan da geri dönsün.. Ersan'da..yoksa basketbol ligi liselerarası basketbol şampiyonası gibi olur. Kimse de gitmez maçlara.
11-09-2017 10:03
mete İyi mücadele ettik ama iyi oynamadık. Zaten çoğu kendi kulüp takımlarında fazla süre alamayan oyuncularla daha iyisi de mümkün değildi. Yabancı sınırlaması çözüm olmaz, sonuçta yerli oyuncu kontenjan oyuncusuna dönüşünce parasını alıp kenarda oturuyor. Oyunculara ve ailelerine şu bilincin verilmesi lazım: Genç yaşlarını bençte oturarak geçirirsen kariyerin kısalır, dolayısıyla toplam kazancın da azalır. Sahada olmaya, oynamaya aç oyuncular yetiştirmemiz lazım.
11-09-2017 09:43
ozan Obrakadabra ispanyanın 92 üstü doğumlu oyuncu sayısı bizden fazla hernangomez kardeşler oriola abrines vives
11-09-2017 09:42
Ersöz Dün akşamleyin Televizyonları seyrederken Koç SARICAYI tebrik edenden tutunda şerefli bir yenilgiden bahsedenler bile vardı.Yenilginin şereflisi olmaz, bu ancak bizim gibi kendini avutmaya çalışan, bir şeylerin arkasına sığınmaya çalışanların söylemi olabilir.Dünya ve Avrupa ikincisi olmuş bir takımın kendi sahasında ilk 8'e girememesi oturup düşünülmesi gereken bir durumdur.Bu nedenle Hidayet TÜRKOĞLU bazı kimseleri eğer sırf bu yüzden tehditvari söylemlerle suçluyorsa bu üzücü bir durumdur.Eleştirilere açık olmalıdır.
11-09-2017 09:32
zafer Evet bir değerlendirme yapalım; Öncelikle ufuk sarıca takımını iyi yönetti. Turnuva başında da düşündüğüm gibi en önemli maçımız ilk rusya maçıydı. o maç kazanılsaydı gupta dengeler çok farklı olurdu ve kazanabilirdik. seçilen kadro konusunda ise formda oyuncuları seçti diyebiliriz göksenin yeteneksizi haricinde. alternatifleri bu kadardı, sadece tolga geçim kadroda olabilirdi. semih bütün turnuva tek başına pota altında mücadele etti ispanya uzunları karşısında zorlanması çok normal. Sinanın kötü oynayacağını pek tahmin edemedik. cedi furkan, sertaç, kenan bu oyuncular üzerine bir takım kuracağız ama yeterli olmaz özellikle oyun kurucu pozisyonuyla ilgili. bir oyuncu çıkarmamız lazım artk ama olmuyor. Birde bu furkan aldemir ne iş NBA görmüştü değil mi bu.
11-09-2017 09:27
Davut Tatar KuoaBeyi Aziz Yildirim futboldaki yabanci siniriyla ugrastigi icin haksiz zaten. Orasi cok acik. 2007'de soylemleri tam tersi yondeydi. Ama bu durum sizin de ayni seyi baskette yapmanizi makul kilmiyor. Yanlis yanlisi goturmez. Senin de itiraf ettigin gibi Aziz Yildirim'in da, senin gibi arkadaslarin da yabanci sinirini savunma sebebi tamamiyle ezeli rakibin onunu kesme umudu ile alakali.
11-09-2017 09:25
vale Keşke Cedi ve Furkanın yanına bir iki genç daha oynatabilseydik bizim için turnuvanın amacı bu olmalıydı..
11-09-2017 08:35
Ersöz En büyük eksiklik baby dixon'un olmamasıydı.O olsaydı durumlar biraz daha farklı olabilirdi.Çünkü kenan tam bir fiyasko arkadaşlar kenan'dan inanın hiç ama hiç bir şey olmaz böyle kalır.Takıma bir kaç şut dışında hiç bir katkı vermedi.Bu turnuvada oyun kurucusu olanlar bir şeyler yaptı. Diğer ersan ruhsuzunu saymıyorum.o tam bir yüz karası gasola baksın utansın.
11-09-2017 08:31
Avesta Yabancı sınırı eğer sorunsa, nba de oynanyan türk oyuncuların ortalama süreleri ne kadar baktınız mı? Antrenmanda çalışmayan adamların sahada yabancı kuralı kıyağı ile bol sıfırlı ücret aldıkları, gelişim göstermedikleri zaman geçti. Neden getirelim? Genç oyuncu yoksa neden aşağıdaki yorumlarda genç oyuncu isimleri var?sorun milli takımın yanlış ve eksik seçilmesi,yanlış oynaması olmasın.
11-09-2017 07:34
ballokum Basketbolun düzeninde bazı şeylerin düzeltilmesi gerekiyor. Mesela Furkan, NBA'den kontrat alabilecek kadar iyi bir oyuncu, Milli Takım'da da iyi işler yaptı, ama Efes'te kendine yer bulamadı. Ancak Banvit'e geçince oynamaya başaldı. Mesela böyle bir oyuncu Sırbıstandan gelmiş olsaydı Pera ne yapıp edip Efes'de parlatırdı. , Melih, Cedi'den sonra takımın en skoreri, ama FB'de bench'e mahkum... Adı melihoviç olsaydı herhalde FB'de durmu farklı olurdu. Berk, Okben Tolga neden mili takımda yok? Okben Giresun'da çok iyi işler yapıyordu, ama Blatt'ın Daçka'sında havlu salladı. Bu oyuncuda da suç var. Neden oynamayacağın yere gelirsin ki? Eğer Giresunda olsaydı en azından milli takımda olurdu.
11-09-2017 06:57
Mertbaba Ballokum gibi Atamanfobikler'e cevap yine diyorum sonra(kadro diyor!!!Dixon dışında ne farkı vardı hey Allahım) İlk kez Ufuk rotasyonu doğru yaptı ve maç 4 çeyrekte başabaştı ama yeteneğe çözüm yok.Rodriges'in son saniye 3lüğünde keşke Göksenin'i sokabilseydi.Göksenin varken sanırım 2-4 sayı atabilmişti.Melihiyle-Gökseniniyle-Furkanıyla-Sertaçıyla bir milli takım gibi oynadık ama olmadı.İnce nüanslar da vardı mesela Rubio'ya sportmenliği çalsa 4 faulle en fazla son 5dk girerdi!4 üçlük işimizi bitirdi son periyot.Bora-Ozan yazmış ben sonra ders vereceğim ama çok sevsemde Ufuk başarısızdı ama asıl Hedo felaketti...Bu başka yorumda...
11-09-2017 01:30
steps Yabanci sinirlamasi getirilse ne olacak sanki.Baris dahami iyi sut atacak,dogus dahami iyi ucluk sokacak.Sorun yabanci sinirlamasi degil.Sorun turk oyuncularin yeterince calismamalari.Baris 16 ,17 yasinda efeste ne oynuyorsa su andada aynisini oynuyor.15 senede 1 gram oyununu gelistiremedi.Diger turk oyuncularda hemen hemen ayni.Antrenor ne yapsin oyuncu extra calisip kendini gelistirmezse.
11-09-2017 01:07
obrakadavra yorumların çoğunu okudum herkes tutturmuş gençlerde gençler diye sizi evire çevire yenen isanyada kac tane gençoynuyordu baktınızmı .eminim bakmadınız gasol kardeşlermi yoksa navorromu yada san emeterio mu kendinizi kandırmaya devam edin kapasitemiz ve basketbol kültürümüz yok bizim
11-09-2017 01:02
winslow Bu kadroyla ve berbat bir Sinan'la bu kadar. Ufuk Sarıca maç sonları veya karar anlarında kötü oyunu tecrübesizliğe vuruyor ama kendi sorumluluğu da var. Gelecek dönemde takıma kaos dışında yarı sahada belli oyun şablonları bulması lazım. Vasat bir takımdık vasat oynadık, asist rakamlarından anlaşılacağı gibi, seyirci avantajıyla mücadele vardı, sadece mücadele var diye geleceğe umutla bakmak anlamsız. Furkan ve Cedi'nin gelişimleri belirleyici olacak ancak oyun kurucu pozisyonu bomboş, orası nasıl halledilecek büyük bir muamma.
10-09-2017 23:19
KupaBeyi Acil olarak Basketbol Süper Ligine "Yabancı Sınırlaması" getirilmeli.. Neden mi ? Çünkü Futbolda Milli Takım bazında ne kadar kötüysek basketbolda da kötüyüz.. Futbolda Yabancı Sınırı Gündeme geliyor fakat Basketbolda Herkes sus-pus olmuş durumda.. Kimse bu berbat kadroyla nasıl turnuva oynadığımızı sorgulamıyor ? Ama Futbolda sorgulanıyor Nedense ? Nedenini ben söyleyeyim Futbolda fenerbahçe bitmiş durumda.. Anadolu takımına dönüştü fenerbahçe.. Fakat tam tersine Galatasaray ligi 4-5 yıl domine edebilecek bir kadro kurdu ve " aaaa" oda ne ??? Hemen yabancı sınırı gündeme geldi.. Neden ? Galatasarayın önünü kesmek için tabiki.. Hatırlarsanız Ünal Aysal varken de aynı tezgahı planlamışlardı.. Fakatt Basketbolda fener iyi gittiği için satılık kalemler suskun.. Yabancı sınırı gündemde yok (!) çünkü fener iyi gidiyor.. Acilen yabancı sınırı gelmeli ve daha yetenekli oyuncu çıkarıp ilk 5'te oynatmalıyız.. BASKETBOL LİGİNE YABANCI SINIRI GELSİN
10-09-2017 23:08
barış yeniçeri Cedi, Furkan ve Melih gibi isimlerin yanina yine altta demir arkadasimizin bahsettigi tarzda genc isimleri denemeliydik. Bu cocuklar icin muazzam bir deneyim ve gelisim olurdu. Yine de saglik olsun.
10-09-2017 23:03
tare7777 Teşekkürler 12 dev adam denilmiş ama özeleştiri yapmadan olmaz . Sen 6 tane maçta sadece 2 galibiyet almışın. Onlar da sen den kat güçsüz olan averaj takımları Belçika ve Britanya. Ne Letonya'yı, ne Sırbistan'ı,ne Rusya'yı ne de İspanya'yı yenebilmişin. Tamam belki bu takımlar güçlü olabilir. Hatta içlerinden biri kesin şampiyon olacak olabilir ama yine de sadece mücadele etmekle bir takım yüceltilmemeli. Avrupa'da nerdeyse her takım mücadele ediyor. Yunanistan grup maçlarında acımasızca eleştirildi. Gitti favori Litvanya'lıları yendi. Macaristan gitti Sırbistan'a kafa tuttu. Hem biz seyirciyi arkamıza almışız. Hedef maçlardan birini almamız gerekmez miydi? Sertmama arkadaşımıza da sesleniyorum. turnike atmayı, ribaund almayı , şut atmayı bilmeyen Barış Hersek neden varsa milli takım da , Göksenin de o yüzden vardı. Daha önceden oynasa biraz belki maçlara ısınabilirdi. En azından Barış Hersek'ten daha çok mücadele eder.
10-09-2017 23:01
ballokum Ataman aşıkları bir de onun elindeki kadrodan haber verseydi... U. Sarıca'nın yaptığı çok iyi şeyler var, bazı hataları yanında. Takıma mücadele ruhu kazandrdı. Takım maçı hiç bırakmıyor. En yeteneksiz oyuncu bile en azından savunmada mücadele ediyor. Hataları, sıralamanın böyle olacağını bile bile- yoksa bilmiyor muydu?- Göksenin, yorgun Sinan, B. Hersek F. Aldemir ve Doğuş yerine Ege, Tolga, Egehan gibi oyuncuları takıma uyarlama işine girişmemesiydi.
10-09-2017 22:58
Ozan Ergin atamanla ufuk Sarıca arasındaki fark şu ergin ataman hedef maç seçer ve o maçları kazanma oranı cok yuksekti 2015 almanya ve italya maçları gibi fakat zor maçlarda hemen havlu atardi en cok eleştirilen yanı buydu ufuk Sarıca her maçın icine sokuyor takimi ama o hedef galibiyeti aldiracak kapasitesi yok. Eminimki ergin ataman olsa her mac bu mucadeleyi gormezdik fakat grupta en azindan 3. Olurduk cunku ergin ataman rusya yada letonyayi hedef mac olarak görüp mutlaka bir galibiyet aldırırdı
10-09-2017 22:23
semih Gecmiste kime yatirim yapildigini gormus olduk, simdide 2023 havucu, yersen...gerci sonuncuda olsak gozumuzun icine baka baka hep basariliyiz diyorsunuzya helal olsun size , bakin iste bu konuda cok basarilisiniz... kendini elestiremedigin surece kendinle ve toplumunla barisik degilsin demektir, bu vizyonla 2023 su durumdan farkli olmayacak bunu sende biliyorsun..
10-09-2017 22:11
Ozan Yahu iki galibiyet aldık turnuvada iki sene öncede İtalya'yı evsahibi almanyayi yildizlari varken yendik simdi yenildigimiz takımlara bak bogdan ve marjanovic dışında tüm yıldızları eksik Sırbistan shvedsiz sıradan bir takım olan rusya ve sete set oyunda hicbirsey uretemeyecek letonya. Tamam hadi diyelim yenildik olur böyle şeyler genç kadro ama iş oylede değil iki sene once daha gencti bu takım okbenle tolgayla emircanla muhammedle metecanla can maximlede belcikayi ingiltereyi yenerdik en azından geleceğe yatırım yapardık.Ben yoklari oynayan baris hersek sinan güleler goksenin ve torpilli Sertaçı izlemek yerine bu gençleri izlemeyi tercih ederim
10-09-2017 22:11
Sertmama Göksenin ne işe yarar ? Bomboş pota altında bitiremez. Boş turnike atamaz. Milli Takımda ne işi var !
10-09-2017 21:46
ballokum Sinan yokları oynadı. Melih gününde değildi. Cedi'ye göz açtırmadılar. Oyun kurucu eksikliği sırıttı. Oyun kurucusuz oynadık bir bakıma. Semih vasat altı. Furkan'a bravo. Takımı sırtladı. Yine de savunmada iyi mücadele edildi. Skor katkısı gelseydi diğer oyunculardan başa-baş biterdi maç. Çünkü gerek pota altında gerekse uzaktan boş atışlar bulduk ve kaçırdık.
10-09-2017 21:30
selim Türkiye için turnuva Letonya maçıyla bitmişti. Eğer Letonya'yı yenebilseydik, bugün Karadağ'ı geçmemiz mümkündü. Ama Türk milli takımının potansiyeli işte bu kadar... Cedi ve Furkan NBA'de kendilerini geliştirirlerse belki önümüzdeki yıllardda bir tık yukarı çıkabiliriz. Aksi takdirde en azından bir 10 yıl daha bu seviyelerde olacağız. Ömer Aşık ve Semih Erden 31 yaşında... Sinan Güler 33 ve eğer bir daha milli takıma gelirse Ersan 30 yaşında... 3-4 yıl sonra kimlerle oynayacak bu takım, düşünen var mı? Türkiye'de basketbola en büyük yatırımı yapan üç büyükler ve (bir dereceye kadar) Efes, aslında o yatırımı yabancı oyunculara yapıyor! İşte şimdi o hatalı tercihlerin sonucunu yaşıyoruz! Ne kadar ekmek o kadar köfte...
10-09-2017 21:05
Berk sosysal teşekkürler! kendi evimizde düzenlenen turnuvada ingiltere ( gazeteleri haber yapmıyor basketbolu ) belçika dışında kimseyi yenemedik..! 6 maç oynadık 4 maçı kaybettik... Neyin kahramanı oldular herhalde bir ben anlamadım!
10-09-2017 21:02
Bora Ataman düşmanları nerede?.. Ergin Ataman "ölüm grubu" denilen İspanya, Sırbistan, İtalya ve Almanya'lı grupta 5/3 galibiyet almış, bir üst turda Fransa'ya elendiği için yerden yere vurulmuştu. Oynattığı basketbol da Sarıca'nınkinden kat kat iyiydi. İspanya sürpriz bir şekilde İtalya'ya yenilmese, 3. olacaktık ve yarı finale kadar önümüz açık olacaktı.
10-09-2017 21:00
demir yine soyluyorum..........erkan veyseloglu, goksenin koksal, furkan aldemir, dogus balbay ve baris hersekin yerine okben ulubay, metecan, muhammed baygul veya tolga gecim olsa ilersi icin cok daha faydali olurdu, ,,,,,ister her maci 30 sayi farknan yenilseydik bile
10-09-2017 20:50
demir TBF nezaman bu duruma el atacak..........ne zaman bilegi duzgun oyuncular bu ulkeden cikacak...........acikcasi bunu soyleyebilirimki, avrupanin en kotu ofansi turkiyede. macarlar bile skora yonelik daha yetenekli. altyapidan ne zaman zihinsel degisim olacak. savunmayi iyi kotu hal edersin fakat basket atmakta bukadar felaketsen, ister 10 tane gary peyton, dennis rodman veya ben wallace olsun oyuna ortak olamazsin.
10-09-2017 20:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz