Türkiye Kupası Fenerbahçe Beko'nun
17.02.2019 - 20:46

Türkiye Kupası final mücadelesinde Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

Maça Vesely ve Lauvergne'nin yokluğunda 5 numarada Ahmet Düverioğlu ile başlayan Fenerbahçe, hücumda organize olmakta zorlandı. Anadolu Efes yaptığı sert savunmayla kontrolü eline aldı. İlk çeyrek Lacivert Beyazlılar'ın 20-16 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte Fenerbahçe 5 numaraya Melli'yi kaydırırken, Datome'nin alçak posttan oynadığı oyunlardan bulduğu sayılarla maçı ve skoru dengeledi. Tempoyu arttıran ve Efes'i düzen dışına iten Fenerbahçe, devrede soyunma odasına 34-39 üstün gitti.

Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes periyod skorunda 23-22 öne geçse de, Fenerbahçe son periyoda 57-61'lik üstünlükle gitti.

Son çeyrek savunmayı serleştiren Fenerbahçe, farkı çift hanelere çıkarmayı başarırken Efes'i de 13 sayıda tuttu. Rakip potaya 19 sayı bırakan Sarı Lacivertliler, karşılaşmadan 70-80'lik skorla galip ayrıldı ve Türkiye Kupası'nın sahibi oldu.

 

Yorumlar


Kamil Mataracı Komisyoncu sizsiniz. Ve haklısınız, dengim değilsiniz.
26-07-2019 18:32
Kamil Mataracı Trollerle uğraşmayı sevmiyorum, hayali senaryolar üretip üstüne sıçrıyorlar.
24-07-2019 09:57
sporsever Bardak olana eskilere çam demezler Türkçe'de, camdır o, bu bir. İkincisi sen kim eskiden potaya zor mu gidilirdi kolay mı görüş belirtmek kim ? Eskiye, ülkeye, mevcut yerlilere çamur sıçratmak ithal bozuk malların pazarlaması ve onlara yer açmak için gerekli tabi. Herneyse senin Sırp ve Yunanlıların Turgut Atakol'da bizim tembellerden 20'şer fark yiyeli beri kıvranıyorsun. Eski sayfaları dolaş dur bakalım.
21-07-2019 13:18
sporsever Bu ülkenin zevkleriyle, spor tarihiyle ilgilenmek ve onlardan keyif almak yazdığım muhataplarımı ilgilendirir, sen yorma kafanı öyle şeylerle. Profosyonel-amatör vb. ne demek siz komisyoncuların lugatında farklıdır, biz sporseverler aleminin muhabbetine de tartışmasına da bulaşma, git denginle takıl.
15-07-2019 01:11
sporsever Simsarlarla terbiye tartışacak kadar düşmedik. Bizimle onları tartışacak kadar olsan bu olmazdın zaten. Mataralarını denginle doldur.
15-07-2019 00:58
Kamil Mataracı Bu yorumu da daha yeni görüyorum. Eski çamlar bardak oldu birader. Spor endüstrileşeli çok oldu. Atılan topun potaya yetiştirilmekte zorluk çekildiği dönemle bugünleri kıyaslarsan alırsın böyle cevabı. Sporu amatör olarak seviyorum de uzaklaş, ne tatava yapıyorsun. Hiçbir uluslararası ve dahi senin bahsettiğin dönemde yerel başarısı olmayan kulüp bugün tüm dünya tarafından tanınıyor. Sense kibirli bir biçimde rüşvet diyorsun, oyuncu simsarı diyorsun, açıkça terbiye sınırlarını zorluyorsun.
03-07-2019 16:17
sporsever Vay vay vay. Boş yorum ha ? Bir taraftar veya basketseverin bu branşla ilgilenmesine bizzat sebep olan şeylere böyle hoyratça sallayabilmek için ancak ve ancak paragöz bir yabancı oyuncu simsarı olmak gerekir. Belli ki iyi para kazandığından ağlamıyorsun, keyfi yerinde olan yeni tayfadan transfersin. Eski şöhret adlarını okumak bile kimyanı etkiliyor.
21-04-2019 01:55
Kamil Mataracı "Baskette Fenerli demek, Kozluca, Batur, Can Bartu, Poyrazoğlu, Halil Dağlı, Kutluay demektir." Şu sitede şunun kadar boş yorum az okudum gerçekten. Sizi diğer malum sitenin antrenör eskisi, hakem eskisi, para kazanamadığı için ağlayan tayfasından transfer ettiler herhalde buraya.
04-04-2019 15:05
sporsever Erkan, sayfayı "karşılıklı"ya dönüştürmemek için katılmadığım ve karşı çıktığım kısımları tekrar ele almayacağım, sadece diğer sayfalardan "milli takımlar" altında ispanya deplasmanındaki yenilgi üzerine gönderdiğimi (başka kimse yazmadı, milli takımı izleyen kalmamış anlaşılan) ve ligler-Tahincioğlu bölümü altındaki FB-Efes maçından sonra "Obradovic: Geçen maçtan fark, 3 oyuncumuzun olmayışıydı" başlıklı haberin altındaki konudan sapmış tartışmaya yolladığım gönderimimi okumanı öneririm. Ortak görüşlerimizi ayırırsak bir kenara, geri kalanlar üzerine daha net bir şekilde ileride güncel maçlar sonrası yazışabiliriz. Keyifli seyirler dilerim.
11-03-2019 21:33
Erkan Ben Türk düşmanı yabancı hayranı değilim. Keşke tamamen yerli oyuncularla kupayı kazansak, kim istemez ki? Benim söylemek istediğim bu durumun suçu Fenerbahçe değil. Fenerbahçe EL kupasını kazanmasa, böyle başarılı olmasa kimsenin de Basketbol liginde neden Türk oyuncuların sayısı az vede kalitesi yeterli değil demek aklına bile gelmezdi. Sen dahil bende kimsenin umrunda bile olmazdı. Obranın eleştirilecek yerleri var kabul ama adamın Türk Basketbol dünyasında yaptığı devrimi de kimse inkar etmesin. Türk basketbolunun devi ve de lokomotifi hep Efes olmuştur. Çocukluğumda FB, GS.ın esamesi okunmazken Efesin başarılarıyla gururlanırdık. Son 30 yılda basketbola harcadığı paralara bakarsan Efesin açık ara önde olduğunu görürsün. Buna rağmen Efes ömrü hayatı boyunca Eurolig seviyesinde sadece iki defa F4’a çıkıp ikisinde de sonuncu olmuştur. Eskiden derdik ki böyle gelmiş böyle gider. Şimdi ne diyoruz Bir Eurolig kazandık yetmez aslında üç tane olması gerekti. Yani nerden nereye gelmişiz.
10-03-2019 17:02
Erkan Sadece basketbolda değil futbolda da genç seviyesinde başarılıyız ancak daha sonrası YOKKK. Türk insanı biraz başarılı oldu mu zannediyor ki tamam ben oldum. Çevresinin de pompalamasıyla başlıyor havalanmaya vede sonrası malum. Ben gençliğimde amatör takım seviyesinde hem hentbol hem basketbol oynayan bir kişi olarak bu işin içindeyim . Obra diyorki antrenman bitiyor herkes evine gidiyor bakıyorum Datome 1-2 saat daha kalıp kendi kendine çalışıyor. O yüzden adam bu yaşta hala Datome. Hangi Türk bunu yapıyor. Türk sporcularında hedef yok. Ben Avrupa’da oynayacağım ben NBA’de oynayacağım diyen ve hırs yapan yok veya bir elin birkaç parmağı kadar az. Kaç basketbolcumuz Avrupa’da oynuyor. Aldığımdan daha az paraya belki yarısına Avrupa’ya gideyim kendimi geliştireyim diyen var mı? Türkiye’de alayım paramı oynasam da bir oynamasam da diyorlar. Biraz da böyle düşünmek lazım.
10-03-2019 16:59
Erkan Nıkola Mırotıc, Zaza Pachulıa, Nıkola Jokıc, Jonas Valancıunas, Marc Gasol, Marcın Gortat, Nıkola Vucevıc . İddia ediyorum Semih tüm bu basketbolculardan hem fizik olarak hem atlet olarak daha iyi bir basketbolcu. Asla hiçbirinde aşağı kalmaz. Ama sonuç ? Semih gitti NBA'a dosdoğru geri geldi. Ama bu saydığım adamlar bırak NBA'de oynamayı takımlarında da aranan adamlar olarak oynuyorlar şimdi. Ben çocukluğumdan beri basketbol maçı seyrederim. Marc Gasol ilk 3-4'üncü senesinde bu adamı sırf abisi Paul yüzünden oynatıyorlar , adamda iş yok derdim. Zaten hep yedek kalır üçüncü adam falan olarak oyuna girerdi. Şimdi nerde bu adam, NBA'de yıllardır milyon dolarlık kontratla oynuyor. Semih nerde ? Semih suçu kendisinde arasın .Gelelim senin söylediğin "Türkler yaş grupları milli takımlarındayken senin hayran olduğun yabancıları paçavra ederek şampiyon oldular" tespitine. TAMAM SORUNDA BURADA BAŞLIYOR İŞTE.
10-03-2019 16:43
Erkan Sevgili Sporsever, Karşılıklı adap kuralları içinde konuşup, tartışmak çok güzel. Ben keyif alıyorum. Çünkü insanın konuşmak kadar dinlemeye de ihtiyacı var vede karşıdaki insandan dinledikçe bir çok şey öğrenme durumuda olabiliyor. Senin söylediklerinde de mutlaka hakikat payı olan yerler var. Obra'nın Türk oyunculara karşı fazlaca tahammülsüzlüğü olduğunu bende hissediyorum. Semih'li sezonda Semih'e haksızlık yapıldığını vede fazla süre verilmediğinide ozaman bende düşünüyordum. Belki biraz daha tahammül gösterse bir kaç oyuncu biraz daha kendini geliştirebilirdi bunlara kabulüm. Ancak Türk oyuncuların kendini geliştirememesini de Obra'ya bağlamak çok yanlış olur. Semih Avrupa'nın en yetenekli pivotu. Ancak hangi kulüpte kendini gösterdi, devamlılık sağladı. Bir insan bir kulüpte veya koçla sorun yaşayabilir tamam kabul ama diğer başka kulüplerde de oynayamıyorsan sorun sendedir.
10-03-2019 16:41
sporsever Senin göklere çıkardığın obra FB'yi Sırp Milli takımına NBA düzeyinde yıldız yetiştirmede antreman salonu olarak kullanıyor, rüşvet olarak da 6 yılda bir EL şampiyonluğu verebildi, en az üç olması gerekirdi. Geçen yılki Türkler kenarda oturduğu ve Thompson oynadığı için koç yüzünden kaptırıldı. İlk FF'da ayakta kalan tek oyuncu Semih'ti. İlk yıl getirdiği Luka Zoriç nerede şimdi ? Dünya ikincisi Milli takımın oyuncuları Oğuz ve Semih bu koç tarafından öldürüldüler. Şimdi de o kadrodan Sinan can çekişiyor bu cenderede. Sipahi de Metecan da Berk de bu tezgahtan sıyrıldılar. Yurtseven ise en doğru yere gitti, obra da kudurdu, yarımsaat basın toplantısında genç oyuncu aleyhinde konuştu. Oynatmadığı dört Türk'ü birarada sahaya attı sonra da utanç periyodu dedi tezgahtar sırp. Ne demek yabancılar kendini geliştirdi de Berk geliştiremedi ? Türkler yaş grupları milli takımlarındayken senin hayran olduğun yabancıları paçavra ederek şampiyon oldular.
04-03-2019 00:56
sporsever İstatistik yalan söylemenin en kolay yoludur. Sen bu sayfayı okuyanların EL maçlarını seyretmediklerini san. Bütün Avrupa Türk kulüplerinin bütün Avrupa kupalarında ulusal rakiplere karşı içinde Türk'ün nadiren oynadığı toplama yabancılar karmalarıyla oynadığını biliyor. Melih'in Buducnost'a karşı aldığı süre günümüzün FB'sini Türk takımı yapmaz. Bu hafta Madrid maçının istatistiğini tut sen. Türkler ve İspanyollar toplam kaç dakika oynayacak onu yayınla. Bakalım altını neyle dolduracaksın o istatistiğin ? İki yıldır EL finalinde kaç saniye oynamış Türkler ? Yabancı oyuncu başka takımı tümden yabancı yapmak bambaşka. Tartışmayı evirip çevirip söylenmemiş şeyleri giydirme.
04-03-2019 00:41
Erkan Önce dediniz ki diğer takımlarda yerli çok Fenerbahçe'de yok. Bunun hiç de sanıldığı gibi olmadığını istatistikle ortaya koyunca dönüldü "işte öyle ama diğer ülkelerde, yerliler takımın sembolü" Daha ne kadar kıvıracaksınız anlamıyorum. 12 oyuncu Türk olup da sonuncu olduğumuzda daha mı gurur duyuyoruz Türklüğümüzle. Türk sporcu (dikkat edin basketbolcu demiyorum) yetişmemesi Fenerbahçenin suçumudur. Berk Uğurlu diye bir basketbolcumuz vardı. Obra okadar adamla uğraştı bir yerlere gelsin diye. Noldu yabancı gençlerin hepsi kendini geliştirdi NBA'ya gitti. Berk noldu oda unutulup gitti.
25-02-2019 04:18
Erkan Sporsever arkadaşım nasıl bir ruh hali veya düşüncedesin anlamadım. Öncelikle şunu belirteyim "erinmeden , üşenmeden diğer takımların yerlilerini sizin için tek tek saydım. Bu istatistik profesyonel dergi/sitelerde bile yok. Öncelikle bunun için bir teşekkür et. İkincisi bu verdiğim sayılar doğrumu yanlış mı onu söyle." Tabiki yanlış diyemezsin istatistikler ortada. İstatistik cambazlığı nasıl oluyor anlayamadım. Doğru veya yanlış diyebilirsin. Gelelim senin konuna diğer ülkelerin yerlileri sembol olmuş kişiler lafına. Bu söylediğini Real Madrid'de Rudy, Llull, Felipe , Barcelona'da Rıbas ve Oriola , CSKA'da Antonov, Vorontsevich, Kurbanov, Pana'da Papapetru, Papas ve Calathes için geçerli sayabilirim. Diğer takımlarda hikaye. Yani baktınmı o kadarda yerliler takımların da çok değil ve sanıldığı kadarda etkin değil. Artık yabancı oyuncu bütün takımların kullandığı bir şey oldu. Koskaca NBA'de bile nerdeyse Amerikalı oyuncu kalmadı. Bırakın ezik düşünceleri gidin yatın.
25-02-2019 04:11
sporsever Feneri çekememe muhabbeti yerine başka şey bulun. Fener taraftarı sizin sandığınız kadar saf değildir. Baskette Fenerli demek, Kozluca, Batur, Can Bartu, Poyrazoğlu, Halil Dağlı, Kutluay demektir. Dünya ikincisi Milli takımın dörtte üçü demektir. Milli takımlar yıllardır başarı gösteremiyor evet, sizin düşüncenizdekiler yüzünden lig yabancı çöplüğü oldu, oyuncuların önü tıkandı, ondan. Yoksa lig böyle olmadan önce kazandı milli takım başarıları. Bu ülkede 90 yıldır basketbol oynanıyor, baskete Obra gelmeden önce dönüp de bakmamış olanlar yorum parçalamayın, öğrenin. Biz o zamanlar çok sevindik. Coniler Yugoviçler ile de bir yere kadar memnun oluruz. Sevindirik tabiri sizin onlarla kendinizden geçmenize uyar. Faik de şunu bilsin, milli takım tercihleri yapanlara aittir, kim nereyi seçerse oraya aittir. Bizlere laf düşmez. Ürdün’e de saygı duyarız. Devşirme de başımızın üstüne, ama başka ülkede yetişmiş insan oyuncu istatistiğine yerli olarak yazılmaz.
23-02-2019 15:54
sporsever İstatistik cambazlığını beceremiyorsun Erkan. Rus İspanyol Yunan ve Litvanya takımlarının yerlileri kendi takımlarının sembolleri. Bizdeki gibi bitmiş maçların son dakikasında veya pekmezcioğlu yedekler liginde süre alanlar değiller. Bunları karşılaştırıp algı değiştirme. Türkleri kazandan aşağı çekenler onlara dolgu maddesi görevi verenleri alkışlayan sizlersiniz. Dahası örneğin çekip giden Faruk Yurtseven'de, Obra'lardan İvkolardan tokat tekme fırça yiyenlerde kabahat bulanlar. (Kaptanın yediği tokatı sindirmek biçim Fenerlilikse?) Evet daha fazla Türk oyuncu diye tutturuyoruz. Sizin gibi illa Coni veya Yugoviç diye tutturmuyoruz. Çünkü biz basketbolseveriz, recaiyiz ve oyuncu simsarlığından para kazanmıyoruz. Simsarlık uğruna Fenerlilik ayağına da yatmıyoruz.
23-02-2019 15:51
Yerlici Recai Yabancı sayısı 0'a inmeli veya yabancı oyuncuların her biri tek tek Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki gibi yerlileştirilip ülkemiz için ter dökecek hale getirilmelidir. İyi de oynasalar kötü de oynasalar yerli oyuncularımızın taban maaş oranı üç milyon euro dolaylarında bırakılmalıdır ki gençlerimiz için basketbolculuk cezbediciliğini koruyabilsin... Yerli antrenörlerimiz ve yerli idari menajerlerimiz de şayet işsiz kalırlarsa duruma göre takımlarımıza dolgun bir maaş ile birlikte yerleştirilmelidir ki kazanan yine ülke basketbolunun evlatları olsun. Yerli statüsünde de kademeler oluşturulsun. Mesela doğma büyüme Türk olan, kafatasının arka kısmındaTürk kemiği bulunan oyuncuların aldılları süre maç başına 30 dakikayla sabitlensin ve bu oyuncuların taban maaşıda 3 değil 5 milyon euro dplaylarında olsun. Evet basketbolumuz ancak bu şekilde gelişebilecektir.
19-02-2019 12:11
Erkan Fenerbahçe Beko'da yıllardır Türk Oyuncu yok diyenler diğer takımlarda acaba kaç yerli oyuncu var biliyor mu? (Takım kadrosunda olupda hiç oynamayan veya 1-2 dk. oynayanlar hariç) 1. Macabi : 2 oyuncu (Dibartolomeo, Zoosman) 2. Real Madrid : 3 Oyuncu (Rudy, Llull, Felipe) 3. Barcelona : 3 Oyuncu (Rıbas, Oriola, Claver) 4. Efes: 3 Oyuncu (Doğuş, Sertaç, Metecan) 5. CSKA : 4 oyuncu (Antonov, Vorontsevich, Kulagin, Kurbanov) 6. Pana: 4 oyuncu (Papapetru, Papas, Calathes, A.kounmpo) Yukarıdaki tabloya bakıpta neyin kafasını yaşıyorsunuz söylermisiniz. Cehennem misali Türk'ler kazandan çıkmak isteyeni kendileri dibe çekiyormuş. Buradada aynı Fener başarılı olunca nasıl bu başarıyı nasıl küçültürüz diye çalışıyor diğerleri.
19-02-2019 04:02
erkan çok değil 5-6 sene öncesi Euroligde 1,2 maç kazandık mı milletçe sevindirik olur takımlarda kaç Türk kaç yabancı oynamış kimsenin aklına bile gelmezdi. Fenerbahçe sıyrılıp yukarıları gidince hele Avrupa'nın en iddialı takımı olunca tutturuldu bir Türk oyuncu az söylemleri. Kardeşim Türk oyunculardan kurulu Milli Takımlarımız yıllardır ne başarı gösteriyor ki siz hala Türk oyuncu diye tutturuyorsunuz. Bu tamamen Feneri çekememek.
19-02-2019 03:44
Faik urdunlu dediginiz adamin annesi de babasi da turk. yillarca balkan ulkelerinden orta asya ulkelerinden devsirilenlere ses etmeyenler gelip simdi burada kafatascilik yapmasin.
18-02-2019 19:27
Burc Talug Maçın şifresi bechten gelen sayılar FB Beko 21 - Efes 5...
18-02-2019 17:30
sporsever Ürdünlü ve devşirmeyi yerli sayıp istatistiklerle oynayan Hakkı, şunu bil ki NBA'de Cedi ve Ersan'ın süre aldığı takımlar daha çok Türk. 8 tane yabancılar karması arasında bir sözümona Türkiye Kupası oynandı, geçti gitti
18-02-2019 14:21
elit 4 numara barış hersek Görüldüğü üzere Barış "The Collectioner" Hersek ile gelen sayısız kupalara beklenildiği gibi bir kupa daha eklendi ve bu durum artık herkesin bir "klasik" olarak tanımladığı rutinler arasındaki yerini de sorgusuz sualsiz biçimde almayı sürdürmüş oldu. Öncelikle evet, "Winner" kelimesini herkes farklı farklı isimler ile özdeşleştirebilmektedir, doğru... Fakat bırakın bu coğrafyayı, dünyanın hatta bana göre kainatın en winner tanımıyla özdeşleşmiş ismini gerçekten görmek isteyen kim var ise; bir zahmet önlerinde bilgisayar veya telefon var iken yazsın aratsın bakalım Tekirdağlı Seçilmiş Kişi Barış Hersek Bey'in kazandığı kupalar diye... Sonrasında aratan herkes hemen görecektir; aslında bu tanımın gerçek ve tek karşılığının kim olduğunu.... Nasıl ki bir mıktanıs demiri kendine çekiyor ise, Sir Barış Hersek de kupaları kendine o şekilde çekmektedir. Bu konu da artık tartışmaya kapanmıştır efendim. Sayın Barış Hersek inkarcıları; lütfen, ama lütfen, akıntıya kürek çekmekten vazgeçin artık!
18-02-2019 12:07
EYÜP ÖZKAYA @hakkı 21 sayı attı dediğin "yerli" oyuncuların 2'si DIXON ve DÜVERİOĞLU! Biri devşirmeyken, diğerini milli takımda oynatamıyoruz. Yerli diyebileceğin tek adam Melih. Sadece Melih ve Doğuş performansları üzerinden genele bir ışık tutamazsın. Hele hele sadece sayılar üzerinden hiç! Ama genel olarak iki takımın da kaydadeğer bir yerli katkısı olamaz mevcut rotasyonlarında.
18-02-2019 08:57
Hakan Hakkin var hakki... bak eger yenilseydik yerli mmevzusu gibi turlu konularda fenere camur atmaya calisanlar su an burada boy gosteriyordu. Fener kazaninca yoklar :)
18-02-2019 00:36
Hector Aynı son,2 sayı yüzdesini tutturdu 3 sayı 0larda kaldı.attırmazlar,atamazsın.atmak için beaboisi tercih etti.tiboru tercih edip pota altı ve orta mesafeli oynasa maçı alabilirdi.
18-02-2019 00:24
Güngör Efes teşekkürler geçmişe göre büyük ilerleme var. Bugün micic ile bobua biraz yüzdeli atsa farklı olurdu.Fb de ise top çok fazla sloukasa kalıyor. Kalinic ve melli nin yüzdeli atamadığı anlar ise kabus gibi. Bu iki oyuncunun dış atış konusunda sürekli çalışması lazım
17-02-2019 23:42
jojo Son periyotta Efes çok aciz kaldı. Fenerbahçenin sert "takım savunması" karşısında topu eline alan üçlük salladı. Ataman da acizce bobua ve miçiçin başarısız bireysel zorlamalarını izledi. Gayet doğal bir sonuç olarak Fenerbahçe "takım oyunu" ile Efes'i sahadan silip koleksiyona bir kupa daha ekledi. Demek ki skorer oyuncuları toplamakla ve yabancı oyunculara 35-40 dk süre vermekle de başarı gelmiyormuş! Maçı kaybedeceğini anlayınca Ataman içinden "arada bir kaç yerli oyuncuyu da oynatayım da hani saftirikler beni yerli oyuncu duyarı kasıyor sansın" demiştir. Evet oradaydım, duydum :)
17-02-2019 23:02
hakkı 2019 un ilk kupası diğerleride sırada.Hep Ergin e hediye etmekten bıktık.Bu kupada Doğuş a gitsin.ve evet FB Beko nun yerlileri 21 sayı atarken,efes in yerlileri 5 sayı atmış.Bu da yerli-yabancı muhabbeti yapanlara.
17-02-2019 22:17
Basketbolumdan Uzak Dur net galibiyeti. tebrikler Fenerbahçem...
17-02-2019 21:29
Basket OBRADOVİC!OBRADOVİC!OBRADOVİC yine cebinden tavsan cikarmayi basardi ve bu arada bu doguşa ayar oldum adam son dk slokusa bile bile celme dakip ardindan guldu ve 2 defa sert faul yapti bumu centilmenlik dogus
17-02-2019 21:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz