TURGAY DEMİREL'DEN ŞAŞIRTAN TERCİH!
28.04.2017 - 22:07

Fenerbahçe'nin Kadınlar Euroleague final-four mücadelesi öncesinde temsilcimizin rakibi Ekaterinburg yetkilileriyle yediği yemekle gündeme gelen FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, bu kez de kendisinin 1 numara olduğu organizasyonda mücadele eden Banvit'i yalrız bıraktı.
Turgay Demirel, Banvit'in Tenerife'de düzenlenen final-four mücadelesini izlemek yerine Darüşşafaka Doğuş-Real Madrid maçını Volkswagen Arena'da izledi.

Bilindiği gibi FIBA, geçen yıl  Türkiye de dahil ve tüm Avrupa federasyonlarına FIBA Şampiyonlar Ligi resti çekmiş, Eurocup'a katılan ülkelerle ilgili tavır takınacağı yönünde tartışmaları gündeme taşımıştı.

Turgay Demirel de FIBA Avrupa Başkanı olarak Banvit'in yeraldığı FIBA organizasyonu yerine Turkish Airlines Euroleague maçında boy gösterme tercihinde bulundu.

Yorumlar


Serdar Topaloğlu Bu akşam (1 mayıs) bloomberg ht televizyonunda Fatih Altaylı nın Programı'nda gösterdiği bir fotoğraf çok dikkat çekici. Doğuş holding patronları Turgay beyi fırçalıyor izlenimi edindim. Acaba sponsor olalım final four a çıkalım şeklinde bir söz mü aldılar, yerine gelmeyince sinirlendiler mi? yoksa Galataport ihalesi gibi parayı verip düdüğü çalamayınca hiddetlendiler mi? Kamuoyuna bu olay mutlaka açıklanmalıdır.
01-05-2017 21:33
Yunus Turgay Demirel basketbol siyasetini iyi takip ettiği için FIBA başkanlığına kadar yükseldi. Bu hareketinin de basketbol diplomasisi açısından önemli bir anlamı olduğu açık.
30-04-2017 02:42
rim Hidayet Türkoğlu başkanlığıyla eksen kayması oldu Türk basketbolunda. Demirel'in memnun olmadığı kesin.
28-04-2017 23:25
Tolga Turgay Demirel ne yapmaya çalışıyor anlamak güç bu kadar çelişen maalesef neye hizmet ettiği belli olmayan biri.
28-04-2017 23:12

Yorum Yazın