Turgay Büyükkarcı: İkinci sınıf bir takıma elendik
05.04.2018 - 10:01

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Pınar Karşıyaka'nın FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde İspanyol ekibi UCAM Murcia gibi ikinci sınıf bir takıma elendikleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

Büyükkarcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki maçta da yenildikleri rakiplerinin çeyrek finalde saha dışı olaylarla gündeme geldiğine işaret etti. Sonuçta iki maçta da yenilerek UCAM Murcia'ya elendiklerini aktaran Büyükkarcı, "İkinci sınıf bir takıma elendiğimiz için çok üzgünüm. Hem İzmir'de hem İspanya'da saha dışı organizasyonlarla bizi devre dışı bırakan UCAM Murcia'yı kutlamak içimden gelmiyor." dedi.

İzmir'deki maçtan sonra Sadiel Rojas'a herhangi bir ceza verilmediğini hatırlatan Büyükkarcı, şunları kaydetti:

"Şampiyonlar Ligi'nin buna seyirci kalması bu organizasyonu gözden geçirmemize neden olabilir. Lima ve Rojas'la evimizde başlayan fair-play dışı şovlar rövanşta da devam etti. Tüm Avrupa'da mimli olan bu iki oyuncuyla ilgili hala bir ceza çıkmaması düşündürücü. Avrupa'da yer alacağımız kupayla ilgili resmi açıklamayı çok kısa süre içinde yapacağız."

Yorumlar


sporsever Sen üçüncü sınıf bir takımsın, onlar ikinciyse eğer. Adamlar geçen yılın şampiyonu olan bir diğer grubun birincisini elemiş gelmiş karşına, sen kimsin ki onları küçümsüyor ve kendini favori görüyorsun. Grup maçlarını baz alıyorsan sporun mentalitesi bile yok sende demektir, böyle kulüp başkanlarının sözde motivasyonuyla bizim takımlar maçlara sıfırdan değil geriden başlıyor.
06-04-2018 00:22
Hakan Cengiz 2. sınıf takıma elenmiş. Sen kaçıncı sınıfsın ki?
05-04-2018 19:34
Efes Fan ikinci sınıf takıma eleniyorsan sen üçüncü sınıf bir takımsındır.
05-04-2018 16:27
Beyaz gölge Oyuncular mimli olabilir ! Öyle bir sürü oyuncu var ! Önemli olan onların kışkırtmalarına gelmemek ! Sizinde bu konuda kendinizi ciddi eğitmeniz gerekir !
05-04-2018 11:19

Yorum Yazın