Tuncay Bey'e açık mektup!
25.04.2016 - 09:56

Sayın Tuncay Özilhan, Efes Pilsen’de büyük başarılara altyapısından yetiştiği oyuncular  ve antrenörlerle ulaştınız. Onlardan vazgeçip yabancılarla çalışmaya başladığınızdan beri başarıya hasret kaldınız. En son Dünya çapında Ivkovic’i getirdiniz. Eline milyon euroluk bütçeleri teslim ettiniz. Bu zat, senelerce Efes’e hizmet etmiş kimseleri dışladı. Milli takım oyuncunuzu tekmeledi ve her yenilgi sonrası, hatalıyız, tecrübe kazanmalıyız, dersimizi çalışmalıyız diye diye Efes’i Avrupa’da yok etti.


Sizin gibi başarılı bir iş adamı her sene 30 milyon Euro harcayıp hedeflerine ulaşamayan CEO’larınınızı  yanınızda çalıştırır mıydı acaba?
 

Sayın Tuncay Özilhan kulübünüzün değerlerine sahip çıkın ve onların önünü açın. Şu anda alt yapıdan yetişmiş oyuncularınız milyonlarca dolar verip aldığınız yabancı oyunculardan daha değerli.


İkinci  takımınızda oynattığınız oyuncuları, milli takımın göz bebeği oyuncularınız ile beraber kucaklayıp özlenen Efes’i tekrar yaratın.
 

Başka çıkış yolunuz yok.

 

Yorumlar


nursena Her kelimesime katılıyorum... Teşekkürler Doğan Hakyemez !!!
26-04-2016 16:53
barış önol testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. bence basketbolun profesyonellerinin yorum yaparken (veya yapmazken!) hep bilincaltı/üstü bir derdi oluyor. kafalarda çok tilki geziyor, beni de bu tilkilerin tüyleri rahatsız ediyor! baktım bir senden fazla olmuş 'Efes’le Nostaljik Şarkılar' yazımı yazalı… şöyle bir cümle var yazının başında: "Benim takıldığım nokta ise basketbolumuzun 90’larda başlayan çıkışının başmimarlarından Aydın Örs’ü bundan sekiz sene evvel emekli eden (!) yapının (yani Türk Basketboluna yön verenler), bugün hangi şartlarda Örs’ten üç yaş büyük “Duda”yı başantrenör yaptığıdır!" birileri karar veriyor ben sadece tv'den izliyorum nasıl olsa, profesyoneller düşünsün... ilgilenlere yazının linki: http://basketbolyazilari.blogspot.com.tr/2015/02/efesle-nostaljik-sarklar.html
25-04-2016 15:26
Basket Bjk bütcesi her sene en az 15milyon dolar her sene futbolda böyle 20milyon euro cöpe at sonra basketbolda bütcemiz yok geçin bu işleri sen nasıl futbolda avrupada rezil oluyorsan efeste aynı şekilde rezil oluyor hatta efes biraz daha başarılı.Efesin taraftar olmaması başarısız olmasıyala hiçbir alakası yok.basketbol senin işin sen işin yapacağın taraftar para verip seni desteklemek zorunda değil.Sizi işinde destekleyen seyirci var mı
25-04-2016 15:10
Basket slılar efesle birleşse kimse bizi tutamaz bütcemiz 20milyon euro olur.Bütce fakirliği yapmaları ne kadar komik bütce kendin artıracaksın Gs ve bjk bütceleri fazla olmamaları nedeni tamamen kendileri futbol ve basketbol ayrı yönetilen branş değil.Gs bütcesi 7,5milyon dolar Bjk 5 milyon dolar tahminen Külüp kendi cebinden sonuçta az yada cok para veriyor.Gs futbolda yaptığı gereksiz transferleri yapmayıp basketbol verse bütce bu sene en az 25 milyon dolar.Tarık camdal 7,5miyon euro hajroviç 5milyon euro dzemaili 7 milyon euro ontiverro 5 milyon euro daha sayayım mı ? Bjk gökhan süzen 3milyon euro sezer öztürk 2,5milyon euro enaromo 1,7milyon euro toplamda sıfır katkı birde kalecileri var evlere şenlik tolga zengin 7,5milyon euro sıfır katkı hep zarar.Taraftarlarda basketbolda bütceyi artır diye baskı ve prostesto yapmazsan bütcen az olur.
25-04-2016 15:10
Realist Biz ne dersek diyelim Özilhan bildiğini okuyacak. Çünkü kulüp onun için pahalı bir oyuncaktan ötesi değil. Harcadığı milyonları da vergiden düşüyor zaten.
25-04-2016 14:51
rim Bir laf vardır "Elinde çekiç tutan, her şeyi çivi görür" diye. Bence Efes'in yeni şarkısı Cem Karaca'dan "Bindik Bir Alamete Gidiyoz Kıyamete" olsun.
25-04-2016 14:19
ERDAL OKYAR Ne acı.EFES ten kovulan 3 oyuncu biri (PERPEROĞLU) BARCELONA da, diğer ikisi KUBAN da(DRAPER-M.JANNING) son sekizde oynuyor.En az biri son dörtde oynayacak.LASME G.S da harikalar yaratıyor. Yanlış nerede.
25-04-2016 12:21
çinko Birkaç senedir Efes ekolünün bittiğini gözlemliyoruz. Gelinen nokta işte bu. Doğan Hakyemez e katılıyorum. Bu kulübe emek vermiş duayenlere yönetimi devretmek lazım. Veya Türk futbol takımı mantığı ile yap-boz a devam. Sevdiğimiz Efes bu değil !
25-04-2016 12:00
efe İvkovic'in Efes'e gelmesi için nasıl yalvardınız , adamın kariyerini bildiğiniz halde onu oyuncular ile yönetim arasında bıraktınız ve ona güven vermediniz. Bundan sonra ne para ne pul hiç bir kariyerli hoca Efese gelmez ve bunu bilerek yarattınız. Süreci yönetememek tamamen Tuncay Beyin hatası.Bundan sonra yapacağınız en iyi baskette küçülmek.Çünkü harcadığınız paralara yazık.En fazla ezikliği de Fenerbahçe'nin final four kutlamasını yaptığı maç öncesi yaşadınız.
25-04-2016 11:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz