TRT'nin RİO için ayağa kalkması lazım!
15.08.2016 - 09:35

Yayın kaosuyla başlayan RİO Olimpiyat Oyunları’nda heyecan her geçen gün artmasına rağmen TRT ne yazık ki izleyiciden kırık not aldı…

Aylar öncesinden başlayan yayın belirsizliği olimpiyata saatler kala çözülebilmişti. Ancak TRT ve TRT Spor ekranlarında izleyiciyle buluşan oyunlarda TRT, branş seçimi ve yayın akışıyla ilgili bekleneni karşılayamadı.

En çok ilgi gören branşları ne yazık ki ekrana taşıyamayan TRT, son yılların en plansız yayın organizasyonundan birine imza atıyor.

İnternette youtube üzerinden de yayınları olan oyunlarda, ekran başındaki sporseverler TRT’nin seçtiği müsabakalardan hoşnut değil. Özellikle büyük heyecana sahne olan ve son dönemlerin en sürpriz sonuçlarının alındığı basketboldaki yayınların istikrarsızlığı başta basketbolseverler olmak üzere tüm spor izleyicisini hayalkırıklığına uğrattı. 

Yorumlar


Eyüp Özkaya @erol sabahtan akşama trt'de atletizm veriliyor.Şu anda da trt'de atletizm yayını var.Önce aç bak sonra konuş bence.Basketbolda bizim maçlarımız ve ayrıca 5-6 maç verildi.Yeterde artar bile.Ayrıca olimpiyatllardan çıkarılması düşünülen güreş ve halter ne zamandır ana spor dalı oldu.Sizin bilgisiz yorumlarınız yüzünden trt'yi savunur duruma düştümya daha da birşey demiyorum.
15-08-2016 16:35
Mert Basketbol gibi en çok izlenen branşlardan birini hatta millli takımımızın maçlarını yayınlamayarak rezil duruma düşmüştür TRT yönetimi onları kınıyorum.
15-08-2016 16:11
erol olimpiyat demek Atletizm,yüzme,basketbol,güreş,halterdir. bu branşları seyredemiyor ve kınıyoruz. özellikle basketbol ve atletizm de neler oluyor haberimiz yok. herkes youtube dan seyredemeyebilir. zaten Olimpiyat varmı yokmu Türkiyede 100 kişiye sorsan 80'i o nerede? der TRT de sallama yapıyor verdikmi verdik işte! maalesef işin doğrusu bu KRAL ÇIPLAK!!
15-08-2016 15:22
Eyüp Özkaya Kusura bakmayın da olimpiyat basketbol demek değil.TRT ona rağmen birçok basketbol maçını verdi.Web adresindende de yayınlar yapıyor.Youtube üzerinden de yayınlar yapılıyor.Yani çok seçenek var.Benim şikayetim Veledrom ve kürek yarışlarının hiçi verilmemesi üzerine olabilir.Onca kanal varken veledrom yarışları henüz hiç canlı yayınlanmadı mesela.Ancak atletizm,yüzme ve jimnastik gibi 3 ana branşı eksiksiz vermeye devam ettikleri için idare ediyorlar.
15-08-2016 13:38
efe Diğer yayınlarda Rai Sport, ORF sport ve TVP sport'un verdiği spor branşlarını verseler ve konuşmasalar en iyisi olacak. Basket ve voleybol gibi branşları zaten vermedikleri gibi yorumlar rezalet. Olimpiyatı TRT 'den seyreden spordan soğur. Kenan Onuk gibi kaliteli adam bulamadıkları gibi yorumsuz vermeyi de beceremiyorlar.
15-08-2016 11:06
levo Devlet dairesi dediğin zaten ancak böyle olur. Normal.
15-08-2016 10:45

Yorum Yazın