Tribüne Renk Kat en iyi uygulama seçildi
28.12.2016 - 13:55

Türkiye Basketbol Tarihinin ilk taraftar projesi “Tribüne Renk Kat”, Avrupa Komisyonu tarafından en iyi uygulama örneği seçildi.

En iyi proje seçilen çalışmanın yöneticileri, deneyimlerini tüm Avrupa ülkelerinden gelen katılımcılarla paylaşmaları için yılda bir kere yapılan “Sports Day” kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından Brüksel’e davet edildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu bu başarısıyla tüm Türk kurumları arasında Brüksel’e davet edilen ilk kurum oldu.

Arka arkaya ‘ilk’lerden oluşan gurur tablosu
Fans Against Violence projesi 2014 çağrısında 91,75 puanla desteklenmeye değer görüldüğünde başvuran tüm Türk projeleri arasında başarıya ulaşan ilk ve aynı zamanda AB üyesi olmayan ülke başvuruları arasında başarılı olan ve desteklenmeye değer görülen tek proje olmuştu.

“En İyi Uygulama” Seçilmek
TBF Projeler ve Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turam: “Türkiye’nin Avrupa Birliği üyesi olmadığı düşünüldüğünde Avrupa Komisyonu’na proje kabul ettirmek zaten zor iken Fans Against Violence projesi ile ülkemizin kabul gören tek projesini yaratmak ve yapılan başarılı çalışmalar sonrasında ‘Best Practice’ seçilmek bu açıdan da ülkemize prestij kazandırmakta.

50 yılı aşkın süredir devam eden siyasi süreçte Avrupa Birliği tarafından bir türlü üyeliğe yeterli bulunmayan Türkiye adına aynı kurum tarafından “lütfen gelip ne yaptığınızı bize de öğretin” anlamına gelecek bir davet almak oldukça önemli.

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin projeleri nadir olarak desteklenmeye değer görülecek kalitede olabilse de bugüne kadar aralarından ‘Best Practice’ seçilen olmamıştı.” açıklamasında bulundu.

Dr. Emir Turam başkanlığındaki TBF Proje yönetim ekibi Brüksel’e iyi hazırlanıp ses getirecek bir sunum yaparak Türk Basketbolu’nun etkinlik alanını daha da genişletmeyi ve güçlendirmeyi planlıyor.

Fans Against Violence Projesi Nedir: Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2014 yılı teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Sport programı kapsamında başvurduğu "Fans Against Violence" adlı projesi, Türkçe adıyla Tribüne Renk Kat Avrupa Komisyonu tarafından Türkiye'de finansal olarak desteklenmeye değer görülen ilk ve tek proje oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu liderliğinde Bulgaristan, Hırvatistan, İspanya ve Litvanya Basketbol Federasyonları’nın ortaklığında 2 yıldır başarılı bir şekilde devam eden Fans Against Violence projesi Aralık ayı sonunda tamamlanacaktır.

Şiddeti geriletmek için karşılıklı diyalog- anlama- empati efektif çizisi üzerine kurulu proje uygulamaları taraftarları öne çıkararak onların düşüncelerine, duygularına ve önceliklerini belirleyip ortak noktalar üzerinden uygulama kalıpları oluşturması itibarıyla önemli bir yenilik getirmektedir.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın