Trabzonspor'dan FETÖ yakıştırmaları için hukuki süreç
05.12.2017 - 14:22

Trabzonspor Basketbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, 3 Aralık Pazar günü oynanan Fenerbahçe Doğuş maçı sonrasında bordo-mavili kulübe ve camiasına “FETÖ’cü” yakıştırması yapmaya çalışanlar hakkında gerekli hukuki sürecin başlatıldığı belirtildi.

Bordo mavili basketbol kulübünün resmi internet sitesinden yapılqan açıklamada şöyle denildi:
“Bilinmelidir ki, Trabzonspor camiasının tüm branşlardaki ilkesi ve önceliği sportmenlik ve kardeşliktir. Sportmenlik dışı yollarla; bilhassa şike ve teşvikle kupa almayı övgü vesilesi sayanların sporu ve sporcuları suistimali de sürpriz değildir. Şikeyle kazandığı kupayı, polis arabası yakarak kutlayanlar, kardeşlik konusunda ancak kötü örnek olabilirler. FETÖ’nün 15 Temmuz darbesi gecesi; kulübümüz, milletinin ve devletinin yanında olduğunu ilk açıklayan kulüp olmuştur. Malum odaklarsa, meşreplerine uygun şekilde, kınama açıklaması yapmak için darbenin sonucunu ve sabahın ilk ışıklarını beklemiştir. Bizzat Başkan ve yöneticilerinin ağzından FETÖ liderine yönelik sempati açıklamaları yapan bir grubun, bu günlerde yaşadığı panik ibret vericidir. FETÖ’cüleri ücretsiz şekilde kulübüne üye yapanlar, onlarla kendi tesislerinde maç yapanlar, ortaklık kuranlar, bugün itirafçı olan FETÖ’cü futbolculara formasını giydirenler hep aynı kişilerdir. Tüm bunlar devletimizin kayıtlarıyla sabittir. Yüz on yıllık büyük bir kulübü ve onun temiz yürekli taraftarlarını da suiistimallerine alet etmeye çalışanların, spor alanlarımızda yeri olmamalıdır. Her yanlış hesap gibi, bunun da bozulacağı gün yakındır. İçinde boğuldukları çamuru kulübümüze sıçratmaya çalışanlar, sükut-u hayale uğrayacaklardır.”
‘Trabzon; 15 Temmuz FETÖ’cülerinin alkışlandığı değil, 15 yaşında şehitlerin toprağa düştüğü yerdir’ ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle son buldu:
“3 Aralık Pazar günü Hayri Gür Spor Salonu’nda oynadığımız Fenerbahçe Doğuş maçı sonrasında kulübümüze ve camiamıza gerek medyada gerekse sosyal medyada, tek ve organize bir kaynaktan yönetildiği izlenimi veren, “FETÖ’cü” yakıştırması yapmaya çalışanlar hakkında, gerekli hukuki süreci başlattığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

Yorumlar


Fairplay Sporunuzu da kardeşliğinizi de alın, nereye isterseniz oraya gidin. Bu ülkede siyaset sporun tam ortasındadır. Böyle devam ederse bu işin sonu çok çok acı bir sonla bitecektir. Daha önce denenmiştir. SİYASET SPORDAN ELİNİ ÇEKMELİDİR. 6222 sayılı kanun abiş gibiler için çıkartılmıştır, NEDEN İŞLETİLMİYOR? İki maç saha kapatma, 100.000 tl. ceza bu işin karşılığı mıdır? TÜRK SPORUNU RAHAT BIRAKIN...
05-12-2017 19:19
ufuk adamlar bu yaziyi sana bana degil trabzondaki yerel halka galeyan olsun diye yaziyorlar. o yuzden ne kadar sacmalamis da olsalar muhtemelen istediklerini almislardir yani basketbol subesindeki sikintilari bu provokasyon uzerinden taraftara coktan unutturmuslardir.
05-12-2017 18:42
KingJames Aslinda ekmeklerine yag surmemek lazim.Asla bir domuzla güreşmeyin, Eğer güreşirseniz ikiniz de çamura batarsınız fakat tek fark onun bundan zevk alıyor olmasıdır derler
05-12-2017 18:21
lütfü kargı suç bunlardan çok bu zihniyeti yıllardır şımartanlardadır. şımarttılar şımarttılar işte en sonunda bu gibi taşkınlıklarla gurur duyar hale geldiler.
05-12-2017 17:54
Tatar “Bilinmelidir ki, Trabzonspor camiasının tüm branşlardaki ilkesi ve önceliği sportmenlik ve kardeşliktir.'' cümlesinden sonrasını okumadım.
05-12-2017 17:53
Fıkralarla Türkiye Temel ile Dursun bir gün yolda yürürlerken kahveden arkadaşları İdris'e rastlamışlar. İdris bunlara "Ha uşaklar şu salonda basket maçu varidur kelun peraper izleyelum" demiş. bunlar da "Tamamdur daa!" diyip maçı izlemek için salona gitmişler. Hava atışıyla birlikte maç başlamış ve topu rakip takımın kazanmasının hemen ardından salondaki bir grup taraftar ağır küfürlü tezahüratlara başlamış. Temel'in de bu grubun küfürlü tezahüratlarına eşlik etmesi neticesindr Dursun Temel'i dürterek sormuş: "Ha uşağum biz şindi neye küfredeyruz de pakayum hele bağa?". Temel de Dursun'a şu cevabı vermiş: "Ha uşağum görmeyi misun adamlar elle oynayiler hakem hala penalti çalmayi..."
05-12-2017 17:49
Polat Biz fıkraları kurgu sanıyorduk meğer gerçekmiş. Bunu anlamamızı sağlayan Abiş başkana buradan saygılarımı sunuyorum hahahah
05-12-2017 17:23
dincer pişkinlikte son nokta diye buna denir. hem o kadar olay çıkart hem de mazlum taklidi yap. ne güzel iş be...
05-12-2017 16:37
KingJames Vah vah cok bagirirsak hakli zannediliriz denmis herhalde. Arac yakilna olayinda provakasyon oldugu ve feto org oldugu yazilmisti. Kaldi ki kupa aldigimiz sene degil..akil tutulmasi zaman tutulmasi getirmis ..bunlari gecelim bu gerginligi niye kazidiniz dugmenize kim basti
05-12-2017 16:25
winslow Sahaya atlayanlar, oyuncuya ve antrenöre yumruk-tekme sallayanlar nerede bu açıklamada? Para ödemedikleri için oyuncularının protesto ettiği bir kulüpten pişkin açıklamalar. Derdiniz şikeyse alın size şike: http://odatv.com/iste-sike-davasinda-hasir-alti-edilen-deliller-2001121200.html
05-12-2017 16:13
zkayali Maçtan 4 gün önce Abiş Hopikoğlu bir beyan veriyor. Ekonomik sıkıntılara değindiğini ifade eden Hopikoğlu beyana şu cümleleri sıkıştırıyor: "Sahip olduğum her platformda her imkânı Trabzonspor lehine sonuna kadar kullanmaya gayret gösterdim. Bu konudaki en önemli örnek Tv8 genel müdürü olduğum zaman Fenerbahçe asbaşkanlığı yapmış kanalın sahibine rağmen her şeyi göze alarak Aziz Yıldırım ve şike süreci ile ilgili çalınan kupamızın hakkını savunmak adına telegol programını yaptırmam gelir." Şimdi bundan 4 gün sonra malum olaylar çıkıyor. Fenerbahçe de gerekli kanallardan mahkemeye gidiyor. Şimdi Hopikoğlu bu beyanatı ile fenerbahçe'nin FETÖ'cü kumpas iddiasına karşı harekete geçtiğini söylüyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama?
05-12-2017 15:52
Beyaz gölge Bencede çok doğru bu beyanat ! Silivride yapılan operasyon sonucu bir yıl hapis yatan TS yöneticilerini unutmak mümkünmü !? Kaç defa hekemi darp eden,içeri kitleyen FB li yöneticileri unutmak mümkünkü !? İstanbul a deplasmana gelen TS otobüsünün kurşunlanmasını unutmak mümkünmü !? Yeni stadının açılışında Katar emirinin posterini stada asan FB li yöneticileri unutmak mümkünmü !? Şimdiye kadar hiçbir olay yaşanmamış basketbol maçında FB nin yaptığı açık provakasyonu unutmak mümkünmü !? TFF nun onüne protesto amacıyla gaz tüpü bağlayan FB li,buna karşılık TFF na bu olayı protesto etmek isteyen TS taraftarına emniyet güçleri tarafından gazla karşılık verilmesini unutmak mümkünmü !? UEFA ya çalındığını idda eden kupaları için ülkenin prestijini hiçe sayıp defalarca kapıdan gönderilen FB yönetimini unutmak mümkünmü !? Çalındığı idda ettikleri kupayı defarlaraca geri getirme sözü veren siyasilerden hesap sormayan FB li taraftarları unutmak mümkünmü !?
05-12-2017 15:49
Fbli İbo Kadın hakeme saldıracak kadar gözü dönmüş insanlar vardı orada. Bunun sportmenlik ve kardeşlikle bir alakası yoktur. Aklı başında Trabzonlu kardeşlerimizi tenzih ediyorum. Onlar zaten gerçek basketseverlerdir.
05-12-2017 15:43
faik Karadeniz fıkrası gibi bir açıklama olmuş. Hele hele ilk cümlesini okuyunca kahkaha attım. Salona sistemli biçimde doldurduğunuz o futbol holiganları da sportmenlik ve kardeşlik ilkesi dahilinde miydi? Ne oldu da bunca zamandır ses etmeden basket maçı izlediğiniz o salonu bir anda vandallar sirkine çevirme kararı aldınız asıl onu söyleyin siz. Neyi kamufle etme derdindesiniz de bu goygoylarla insanları galeyana getirmeye çalışıyorsunuz? Dur be söyleyeyim: Kulüp batma noktasına geldi tabi, etinizi budunuzu bilmeden paraları saçtınız, şimdi de aklınınız sıra hedef şaşırtıyorsunuz değil mi?
05-12-2017 15:33
HacivatBJK Şu açıklamanın basketbolla ne ilgisi var? Cidden Trabzonspor'un neredeyse her maçında bir taşkınlık yaşanmasına ve bu taşkınlıklar karşısında hep bir bahane uydurmasına gına geldi diyor herkes. Ülkede bir sempatileri vardı o sempatiyi günden güne yitirdiler.
05-12-2017 15:21
zkayali Tam anlamı ile komiksiniz.
05-12-2017 15:16
Kedili Hopikoğlu isimli şahıs kendini “kahraman” yapmak için ortalığı velveleye veriyor sanırım. Kendisinin çalıp kendisinin oynadığı bir orta oyunu. Fenerbahçe kulübünden yapılan tek açıklama, edilen hakeretlerin, yapılan saldırıların hesabının mahkemede sorulacağı. Bu açıklamada isim vermeden Fenerbahçe’ye saldırılmaya devam ediliyor. Umarım kulüp bu zırvalamaya cevap vermez, ancak mahkemede hesabını sorar. Aziz Yıldırım, adil yargılanmayacağını gördüğü halde kaçmadı, ülkeye döndü, o dönemin ele geçirilmiş yargısına teslim oldu. TS camiasında ise kendisini yargının ve devletin üstünde gören bir kibir var. Bakın Silivri’de kumpas davası görülüyor, Fenerbahçeliler davacılardan, FETÖ’ye karşı ya da taraf olan buyursun gelsin, internetten atıp tutmasın.
05-12-2017 15:14
suat basket ol macinda yasananlar ortada... trabzon basketbol subesi zor durumunu kamufle etmek icin bilincli sekilde fenerbahce'yi camura cekmeye calisiyor. vesely mevzusunda yumruk atan oyuncusu kendi takiminda oynuyor, mac baslamadan kufurlu hakaretli pankartlar asiliyor ve yoneticileri bilincli sekilde futbol holiganlarini salona dolduruyor ve buna ragmen piskin bir tavirla hala bu sekilde aciklamalar yapilabiliyor. allah rakibin bile kalitelisini versin ne diyelim... bu arada bu aciklamayi geri cekmisti ts kulubu. hala haber olarak yayinlanmasi bu kalitesizlige canak tutmak oluyor bilginize...
05-12-2017 15:10
Sertmama Yazı baştan sona bir mizah eseri ama en komik yeri şu "Bilinmelidir ki, Trabzonspor camiasının tüm branşlardaki ilkesi ve önceliği sportmenlik ve kardeşliktir." başlangıç cümlesidir. Önceliğiniz bunlar olduğu için her sene türlü türlü şiddet olaylarının başrolünde hep takımınız var değil mi ???
05-12-2017 15:07
Ozan Arsızlık ne demek tanımını yapmışlar maç içinde astıkları pankartta etmedikleri küfür kalmadı oyuncularımızın şerefine etmedikleri hakaret kalmadı hala konuşuyorlar bari delikanlı olun ilk açıkşamayı kaldırıp şahısları ve kelimeleri kaldırıp tekrar yayınlamayın
05-12-2017 14:35

Yorum Yazın


Tweetlerimiz