Trabzonspor Basketbol için karar verildi
18.07.2018 - 09:30

Trabzonspor Basketbol Kulübü, yeni sezonda da aynı isimle yola devam etmeleri konusunda Türkiye Basketbol Federasyonunun karar verdiğini bildirdi.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, "Türkiye Basketbol Federasyonuna verilmiş Trabzonspor Basketbol marka tescil konulu mütalaamız kabul edilmiş olup takımımız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 2018-2019 sezonunda da mücadelesine Trabzonspor Basketbol Kulübü olarak devam edecektir." ifadesine yer verdi.

Trabzonspor Kulübü Derneğinden daha önce yapılan açıklamada, 6 Kasım 2008 tarihli ve 189 numaralı yönetim kurulu kararıyla verilen "isim ve logo kullanım hakkı" haricinde Trabzon Basketbol Derneği ile hiçbir organik bağın olmadığını vurgulanmış, yeni sezonda basketbol şubesi açma girişimlerinin bulunduğunu belirtilerek, isim hakkı konusunda Türkiye Basketbol Federasyonuna başvuru yapıldığı aktarılmıştı.

Yorumlar


Beyaz gölge Bir dernek var,TS bu dernekle iilişkilerini sonlandırıyor ! Bu dernek TS basketbol olarak doğal olarak ligden düşüyor ! Sonra TS TBF dönüyor ve kendi ismiyle yola bu dernek adına devam etmek istediğini bildiriyor ! Peki bu dernek buna onay veriyormu ? Belli değil ! TS , bu dernek için bize borcu var deyip ilişkisini kesiyor ! TBF bütün bu olanlara onay veriyor ! Tam bir komedi ! Aynı Hassasiyeti Eskişehir olayında niye göstermedi federasyon !? Lige yeni çıkıp play-off oynayan onlara TBF ne gibi bir yardımda bulundu,neler teklif edildi vs bilen varmı !?
18-07-2018 11:37

Yorum Yazın


Tweetlerimiz