TOFAŞ'ın kötü son periyotu mağlubiyet getirdi
08.11.2017 - 22:27

EuroCup D Grubu 5.hafta maçında temsilcimiz TOFAŞ, Rusya deplasmanında Zenit ST. Petersburg ile karşılaştı.


Mücadele karşılıklı basketlerle başladı, molaya TOFAŞ 11-17 önde girdi. Mola sonrası da oyundaki kontrolünü sürdüren Bursa ekibi, ilk periyotu 15-23 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf Zenit oldu, 35.dakikada skor 29-32 TOFAŞ lehineydi. Devrenin kalan dakikalarında oyun dengelense de temsilcimiz devreyi 42-44 önde kapatmayı başardı.

Üçüncü periyota orta mesafeden bulunan basketlere girildi. 22.dakikadan itibaren ise TOFAŞ fırtınası sahadaydı, hücumda inanılmaz bir performans gösteren TOFAŞ, savunmada Zenit’i el üstü dış şutlara zorlayarak farkı her geçen dakika açtı, 27.dakikada 53-55 önde olan yeşil mavili ekip, final periyotuna 61-71 önde girdi.

Son çeyreğe etkili giren Zenit, 35.dakikada skoru 75-75’te eşitledi. Bitime 9 saniye kala skorda 81-82 önde olan TOFAŞ, Kuric'in 3 sayılık basketine engel olamadı ve 84-82 geriye düştü. Kendi son hücumunda Crocker ile iki tane 3 sayılık atış deneyen temsilcimiz, bu şutlardan isabet bulamayınca maçı 84-82 kaybederek 8 maç sonra ilk mağlubiyetini aldı.


Bu skorla iki takım da grupta 3 galibiyet 2 mağlubiyete geldi.

Yorumlar


Yalçın Yıldız Tofaş fena oynamadı ama 17 hucüm ribauntu üstesinden gelinebilicek bir durum değil, ikincisi Henry sezon başından beri takıma zarar veriyor, bu takımda nasıl oynar inanılır gibi değil. Maçın verilmesinde ki 2. etken Henry'in kritik anlardaki 3 top kaybı ve temposuzluğuydu. Ayrıca O.Ene maçın adamı Kurıc'i savunmada yavaşlatmayı dahi başaramadı, çoşmuş adamı B. Ermiş mi tutar yani?
09-11-2017 02:10
Yerlici Recai Biz yabancı koçları eleştiriyoruz yerli oyunculara süre vermiyorlar diye de, yerli koçların da yabancılardan bir farkı kalmamış anlaşılan. Yiğit ve Kadir gibi gençlere böyle maçlarda şans vermeyeceksin de ne zaman şans vereceksin Sn. Ene? Şimdi ben Orhun Ene'de bile böyle bir yabancı oyuncu hayranlığı gördükten sonra, şimdi gidip yabancı koçlara nasıl laf edeyim?
09-11-2017 02:08
Salih fenerbahçe ve Efes te gençlerin süre alamamalarına alıştıkta Anadolu takımlarıda gençlere süre vermeyecekse vay halimize. Basketbol severlere sesleniyorum yabancılar oynayacak Türk'ler onları biraz dinlendirmek için mi oynayacaklar, ben böyle bir sistem istemiyorum buradan Tbf ye sesleniyorum, yetenekli gençleri alın oynayacakları kulüplere verin. Gençlere süre vermeyecek klüplerde alt yapılarından oyuncuları getirip bence oturtsunlar. Yazıklar olsun ben Türk oyuncularının oynadığı bir lig istiyorum. Böylelikle de süre alan oyunculardan oluşmuş bir milli takım.
09-11-2017 00:14
Mehmet Hocam Henry nin ve diğerlerinin bu kadar hata yapmasına tahammül ediyorsunda neden gençlerin hatalarına tahammül edemiyorsun bunu anlayamıyorum. Ustaların mı gençlerin mi daha fazla hata yapması uygun.Bir de Yiğit Almanya'daki Maçta 12 sayı arkasından gran Canaria maçında 21 sayı atarak maçı TOFAŞ'a getirdi arkasındaki maçlarda süresi düştü hatta son iki Avrupa maçında hiç süre almadı. basın toplantısında son iki maçta kötü oynadı diyorsunuz Hocam bu gençten beklentiniz nedir bir croccer gibi Samy gibi oynamasını bekliyorsunuz. Geçen morgsan ın vermiş olduğu demeçte Yiğit in çok çalıştığını söylüyordu, siz çok çalışan bir genç oyuncuyu böyle mi taktir ediyorsunuz. Bursa daki maçlarda Yiğit in oyunda olduğu Zaman'larda ne kadar verimli olduğunu sadece oyun olarak değil seyirciyi de maçın içine sokmak için gayret ettiğini görüyoruz. Çocuk size 10 adım geliyor siz ona bir adım gitmekte bile isteksizsiniz. Yiğit kardeşim sen çalışmana devam et. İnşallah TOFAŞ'ın Navarro su olursun.
08-11-2017 23:58
Güven Orhun hoca maç içersinde kilitleniyor, gözüne perde iniyor. Değişik alternatifler kullanmak yerine bildiğinde israrcı oluyor ve sonuç bu. Almanya daki Maçta'da geçen haftaki burada oynadığımız Maçta'da aynı hataları yaptı. Ayrıca Samy ve croccer da bu kadar ısrarcı olup suyunu çıkartana kadar neden ısrarcı olur bir türlü anlamıyorum. Lafa gelince yok milli takıma oyuncu yetiştiriyorum bana hedef verdiler falan diye demeç veriyor. Hocam kusura bakma ama sen milli takıma oyuncu falan yetiştiremezsin sana hazır gelmiş olan Yiğit i bile geçen sene ve bu sene eksiye götürdün. Bu genç dört sezon önce Yunan Koç'tan süre alıyordu sen geldin çocuk ileriye gitmek yerine yerinde sayıyor. Sen git sırp oyuncuyu 2 aylığına kirala getir oynat sonra ben gençlere Yiğit e Muhsin e güveniyorum açıklaması yap. Ada'ma sorarlar bu ne perhiz bune lahana turşusu. Hocam senin yaptığın koçluk değil evlatlarına güvenip onları sahaya sürüp yandan seyretmek.
08-11-2017 23:22
ahmett Tofaş son 3-4 maçtır Henry'e rağmen,onun kötü ve savruk oyununa rağmen kazanıyordu.Bu kez rakibin de gücü nedeniyle galip gelemedi.Henry 14 dakika süre almış,3 top kaybı,0/2 saha içi isabeti var.En önemlisi ise takımının ahenkli ve disiplinli oyun yapısını sekteye uğratıyor.3.çeyrekte oyuna girdiğinde Tofaş 10 sayı öndeydi.Girdikten sonra gereksiz 3 top kaybı yaptı ve sayı farkı azaldıkça takımın da mental direnci inişe geçti.Kesinlikle takıma faydadan çok zararı var.
08-11-2017 23:10
Sertmama Henry bizim ikinci lig takımlarında bile oynayamayacak bir oyuncu...
08-11-2017 23:04
ahmett Orhun Ene çok başarılı bir koç,lafım yok ama bu Pieria Henry ısrarı yüzünden bu maçta olduğu gibi çok maç kaybeder.Henry'nin seviyesi takımının seviyesinin kat kat altında.En önemlisi takım disiplinini yerle bir ediyor.Bu yenilginin tek nedeni Orhun Ene'nin Henry'de ısrar etmesidir.
08-11-2017 22:44

Yorum Yazın


Tweetlerimiz