TOFAŞ zirvedeki yerini sağlamlaştırdı
16.03.2016 - 18:26

Türkiye Basketbol Ligi'nden gelecek yıl Spor Toto Basketbol Ligi'ne çıkması en yüksek ihtimalli iki takımın maçında TOFAŞ, Acıbadem Üniversitesi'ni deplasmanda 86-80 yenerek zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

Acıbadem Üniversitesi için bu karşılaşma hem ikili averaj hem de zirveye yaklaşmak için çok önemli bir fırsattı. Acıbadem, iki yabancısı Keydern Clark ve Sharred Ford ile skor buldu ancak Kerem Tunçeri'nin yokluğunda alternatif yaratmakta zorlandılar. Aslında Recep Doğrusöz hepsi son çeyrekte olmak üzere 11 sayısını yanına 4 asist ekledi ama tek başına yeterli olmadı. Nedim'in de çok çabuk faul problemine girmesi Acıbadem'in maç sonunda ihtiyacı olan tecrübeyi sahaya yansıtamamasına neden oldu.

Tecrübeli kadrosuyla çok kritik bir maçta, son periyotta momentumu yitirmişken kazanmayı beceren TOFAŞ, önemli bir karakter gösterdi. Orhun Ene'nin hamkesiyle 4 kısalı düzende Caner Topaloğlu ile dış atışları bulan TOFAŞ, Mejia'nın 17'si ikinci yarıda olmak üzere 20 sayısıyla dışarıdan skor da buldu.

TOFAŞ, Barış Ermiş ve Kaya Peker'in iletişimini de saha içinde çok iyi kullandı. Barış 15 sayı 7 asistle kontrolü elinde tutarken sadece 30 saniye bençte oturabildi. Kaya da 9 sayı 10 ribaunt ile double double'ın kıyısına dönerken olgun oyununu sahaya müthiş yansıttı. Başka bir Kaya gibiydi sanki; sakin, kontrollü ve düzenden hiç çıkmayan, çok olgun bir görüntüsü vardı.

Ribaunt üstünlüğü (44-26) TOFAŞ'ı galibiyete ulaştırdı ama herhalde bu maçtan sonra en çok Polat Kaya üzülmüştür. 4 kısada dipte bulduğu boş üçlükleri sokabilse Alp Bayramoğlu yere vurduğu ayakkabılarını belki eksitmezdi...

Bu kadar büyük bir maçın belki başka bir salonda olması gerekebilirdi ancak okul kampüsünde öğrencilerle yıldızların iç içe olması da ayrı bir kazanımdı kuşkusuz. Acıbadem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TBF Ceo'su Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, Darüşşafaka Doğuş Genel Menajeri Mithat Demirel; baskebol yönetici/coach Murat Özyer; basketbolcular Tutku Açık, Bekir Yarangüme, Lig TV yorumcuları Tufan Ersöz ile Gürol Karamahmut, öğrencilerle iç içe mücadeleyi izlediler. Tabii bunun da basketbolseverler için yeri elbette ayrıdır.

Ancak bu ilginin ardından Kadıköy'de yapılması beklenen ve kesin ihtiyaç olan salon için de beklentimiz arttı...

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın