Tofaş yenildi, D Grubu'nda işler karıştı
06.12.2017 - 23:48

7Days EuroCup D Grubu 7. hafta maçında Tofaş, Gran Canaria'ya konuk oldu.

Mücadelenin ilk yarısını 47-38 geride kapatan Bursa temsilcisi, karşılaşmadan 92-71'lik skorla mağlup ayrıldı.

Tofaş adına Raymar Morgan ve Tony Crocker 12'şer sayıyla maçın en skorer oyuncuları olurken, Gran Canaria'da 5/8 üçlük atan Marcus Eriksson 22 sayı 3 ribuand 2 asistle maçın en skorer ismi olurken, Ondrej Balvin 10 sayı 14 ribaund 5 asistle double double yaptı.

Tofaş bu sonuçla 3. mağlubiyetini alırken, Gran Canaria 4. kez sahadan galip ayrıldı. D Grubu'nda 7. hafta sonunda Gran Canaria, Asvel, Tofaş ve Zenit St. Petersburg'un 4'er galibiyeti bulunurken, Trento 09'un 3, Ulm'un 2 galibiyeti bulunuyor.

Yorumlar


Hayri Maalesef ki ilk maçtaki genç oyuncunun performansı sanırım tofasi korkuttu .o günden beri azalan süreler dikkatimizden kacmadi tabiki.kendi altyapı oyuncunun başarısıyla övünmek yerine ;aynı pozisyonda yeni bir oyuncu almak ,genç oyuncuyu yüreklendirmek yerine sindirmek böyle bir politika izledi tofaş. gençler için o kadar açıklama yaptıktan sonra üzücü ,yakışmıyor....
07-12-2017 22:01
Hüseyin Gran Canaria nın takım olarak top oynamasına hayran kaldım. Boşu bulmaktaki gayretlerine, top paylaşımına.. Bize gelince dejavu oldum. Savunma sıfır pota altı Konya ovasına döndü. Lig başladığından beri pota altını koruyamamaları ve savunma gayretinin istikrarsızlığının bir türlü önüne geçilemedi. Geçen Maçta'da bize fazla gelmişlerdi fakat Yiğit in üçlükleri maçı bize getirmişti. İnşallah yanılıyorumdur ama bana Yiğit i kaybetmişsiniz gibi geldi. 11 dk. Oyunda kaldı tek top kullanmadı. Ne topla oynayıp kendine şut yarattı nede boşa çıktığında kendisine top verildi eeee tabi sen köpek gibi savunma yapan ve kendisine güvenildiğinde de ofensif anlamda katkı veren bir gencin önüne pounıc i alırsan sonu böyle olur. Veteranlara gelince al gülüm ver gülüm olacak gençlerde olmayacak mı sanıyorsun hocam ligteki diğer gençlere bakıyorum hiç çekinmeden top kullanıyor bu genç ise içine kapandı. Maçın son saniyelerinde bile pas vermenin peşinde top kullanmaya çekiniyor.
07-12-2017 11:01
Yakamoz Defansif anlamda takımın kötü oluşunun bir türlü önüne geçilemedi. Atarken kusur görülmüyor ama bu maçta olduğu gibi atamayınca Everest tepesi gibi ortaya çıkıyor. Ribauntlarda 33 - 15 asiste de 26 - 10 geride olmak aslında herşeyi gösteriyor. İçerdeki Maçta'da x faktör çıkmasaydı yenilecektik. Pota altının yol geçen hanına dönmesi ne kadar üzücü bir şey. Kadjinin düşüşten daha çıkamadı ve çıkmaya da niyeti yok herhalde. Pota altında Muhsin daha fazla kullanılabilirdi. Geçen maçın x faktörü olan Yiğit i hiç bırakmadılar bu Ada'm eksiltmeyi kullanamadık ayrıca Yiğit 3 kez boşa çıktı birinde Barış hızlı hucümda kafasını parkeden geç kaldırdı, birinde Henry görmedi diğerinde de Kadji kendisi kullanmayı tercih etti. Yiğit ise son 15 Sn de bile daha pas vermenin peşine düştü. Can'ım kardeşim maçın kazanılamayacağı görülünce seni oyuna attılar neden insiyatif almıyorsun neden topla oynamıyorsun, daha kötüsü ne olur.
07-12-2017 10:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz