Tofaş tur umudunu Zenit maçına bıraktı
21.12.2017 - 00:51

7Days EuroCup D Grubu 9. hafta mücadelesinde Tofaş, ASVEL Basket'e konuk oldu.

İlk yarıyı 44-37 geride kapatan Tofaş, karşılaşmadan 84-74'lük skorla mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla grubunda 5. mağlubiyetini alan Tofaş, tur için şansını son hafta evinde oynayacağı Zenit maçına bırakmış oldu.

Yorumlar


Oğuz Kadji istikrarsız. Bu da takım düzenini sarsıyor.
21-12-2017 12:46
Saka Tofaş ın veteran oyuncuları çökmüş durumda ve kısa vadede ayaklanacaklarını da sanmıyorum. Sn. Orhun hoca son zamanlardaki yenilgiler sonrasında bazı oyunculara fazla yüklendiklerini söyleyip yüklenmeye devam etmesi de anlaşılır gibi değil. İyi oynayan oyuncuyu sırf genç diye dışarı alıp veteran oyuncuyu 30-35 dk. oynatması kendi hatasıdır.(eğer yönetim böyle yapmasını istemiyorsa). Almanya da, Rusya da göz göre göre son çeyrekte maçları vermesi büyük hatadır. Oyunun kötü gidişine müdehale etmede çok pasif hatta hiç müdehale etmiyor. Rahat gidecek maçlardaki bile gençleri rotasyona çok az sokan ve yine malum oyunculara yüklenen bir zihniyetin sonu işte bu çöküştür. Asvel oyuncularına bakın kaçtanesi genç ve kaç dk. süre aldılar. İşte yabancılar oyuncuları böyle yetiştiriyor bizlerde böyle yetiştiremiyoruz. Sözlerim anlayana SYG.
21-12-2017 01:22
Yakamoz Tofaş Çöktü. Nedeni ise Orhun hoca nın rotasyon ayarlamasını iyi yapamayıp iyi oynayan oyuncularına Türkiye ve Avrupa kulvarında çok fazla yüklenmesidir. 30-35 dk. Haftada 2 Maçta'da oynatırsan oyuncuları olacağı budur, tabi birde oyunun gidişine doğru müdehale edemeyince sonuç kaçınılmaz oluyor. Orhun hocam kusura bakma ama kötü giden bir maçta oyuna müdehale edipte gidişi düzeltip maçı kazandığını daha görmedim, oyunculardan gelişimlerini bekliyorsunuz ama sizlerde kendinizi geliştirin artık. Kal geliyor ve yardımcılarınız size müdehale etmiyor veya ediyor dinlemiyorsunuz.
21-12-2017 01:10

Yorum Yazın


Tweetlerimiz