TOFAŞ sol şeritten çok hızlı geliyor!
03.05.2016 - 18:29

Yabancı dil anlaşması…

Yeni nesil TOFAŞ projesi (Son yıllarda belki bir basketbol kulübünün yaptığı en güzel sosyal sorumluluk projesi)

Üniversite ve liselerde periyodik söyleşiler…

Dijital medya sponsorluğuyla Türkiye çocuklara yönelik yazılım geliştirme…

Bunlar son zamanlarda TOFAŞ’ın imza attığı birkaç sosyal sorumluluk hareketinden bazıları. Süper Lig’den düşen takımların durumunu bilirsiniz. Birer ikişer gerilerler sürekli. Bu durum kulüplerin kapanmasına kadar uzar. Son dönemlerdeki örnekleri çoğaltabiliriz.

Ancak bu ezberi bozan kulüplerimiz de var: TOFAŞ.

Bursa ekibi, belki de lige veda ettiği gün geri geldi. Hem de büyüyerek.

Türkiye Basketbol Ligi’ni çok kısa sürede süpürerek zirveyi ele geçirdi ve kimseye kaptırmadı. Bizler de bir anda her zaman sadece şampiyonuna baktığımız Türkiye Basketbol Ligi’ni her an takip eder olduk. Bunda aslan payı kesinlikle TOFAŞ’ın…

‘Öldürmeyen güçlendirir’ derler ya TOFAŞ bu yolu seçti.

Düştükleri dönemde şapkayı masaya koydular, özeleştiri yaptılar, hatalardan ders çıkardılar ve her gün birkaç tuğla kurarak binayı büyüttüler.

Bu yükselişte kuşkusuz Orhun Ene vizyonunun da payı büyük.

Ancak şu milyonluk taraftarları olan kulüplere ders olacak iletişim örneği sergilediler. Bugün TOFAŞ’la ilgili istediğiniz her bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Günün teknolojisinin her imkanını kulüp bünyesinde barındırıyorlar.

Şimdilerde TOFAŞ, Spor Toto Basketbol Ligi için gün sayıyor.

Sportif başarıyı bir kenara bırakın sporun asıl amacı olan sosyal sorumluluk konusunda TOFAŞ, tüm devlere ders veriyor.

'Yeni Nesil Tofaş' projesi çok heyecan verici… Hedef 5 yılda 50 bin çocuğa ulaşmak. Yani yeni Mehmet Okur’lar, Sinan Güler’ler, Orhun Ene’ler, Hidayet Türkoğlu’lar, Harun Erdenay’lar ve adını saymaya satırların yetmeyeceği birçok Türk basketbolcusunu yetiştirmek için ellerine taşın altına koydular.

Son sürat hızla gelen TOFAŞ’ın yolu sonuna kadar açık olsun…

 

 

Yorumlar


Beyaz gölge Çocuklara ulaşırken onların ilerde İYİ BİRER BİREY olarak topluma kazandırılması konusunda önemini unutmayalım ! Sadece iyi basketbolcü veya sporcu olmak yetmiyor çünkü ! İyi insan olmakta çok ÖNEMLİ !
04-05-2016 14:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz