Tofaş altyapısında yeni dönem
05.08.2019 - 20:15

TOFAŞ Spor Kulübü’nde 2019-2020 sezonu öncesi altyapı teknik yapılanması belirlendi.

Konuyla ilgili kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

"Planlanmış bir sistem içerisinde A takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi hedefleyen kulübümüz, yeni dönemde altyapı teknik kadrosunda yeni bir yapılanmaya giderken, Altyapı Teknik Koordinatörlüğü görevine aynı zamanda Bireysel Gelişim Antrenörlüğü görevini de sürdürecek olan Samir Seleskoviç (Sedat Pınar) getirildi. 

Genç basketbolcuların; daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Deplasmanlı Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan TOFAŞ Genç Takımı’nın başantrenörlüğü için ise Semih Soğuksu ile anlaşma sağlandı.

Antrenörlüğe Kütahya Yeşilay Sportif Basketbol Takımı’nda başlayan ve daha sonrasında Ankara Tofaş, TRT Spor, Banvit, Bandırma Kırmızı, Ankara İhtisas Kulübü, Sakarya Büyükşehir Basketbol kulüplerinde çeşitli görevlerde bulunan Soğuksu, 2009-2013 yılları arasında Banvit A takımında görev yapan Başantrenörümüz Orhun Ene’nin yardımcılığını gerçekleştirmişti. Bandırma Kırmızı’da ise başantrenör olarak görev yapan Semih Soğuksu, 9-17 Ağustos tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan 2019 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele verecek olan U16 Yıldız Erkek Milli Takım’ın başantrenörlüğünü gerçekleştirecek.

Genç Takımımızda Semih Soğuksu’nun yardımcı antrenörlüklerini Gülhan Öztürk, Efe Can Önal ve Doğukan Urgancı yapacak.

Yeni dönem altyapı teknik ekibimize dahil olan Oğuz Yaman, Bursa basketbolunda uzun yıllar Emine Örnek Koleji’nde çalıştı. Yaman, geçen yıl ise Bursagaz Spor Kulübü’nde görev yaptı.

Geçtiğimiz sezon OGM Ormanspor’da görev yapan Efe Can Önal da yeni dönemde altyapımızda görev alacak antrenörler arasında yer alırken, Önal, geçen sezon OGM Ormanspor altyapısında U18 ve U21 kategorilerinde Ankara şampiyonluğu, Erkekler U18 Türkiye Şampiyonası’nda da çeyrek final oynama başarı göstermişti.

Yeni Nesil Tofaş projemizde antrenör olarak görev yapan Doğukan Urgancı, Oğuzhan Ergül, Sezgin Yurtsever, Hicran Aras da yeni dönemde altyapımızda görev alacaklardır.

ALTYAPIMIZDAKİ TAKIMLARIMIZIN TEKNİK YAPILANMASI ŞU ŞEKİLDE;

TOFAŞ Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü: Samir Seleskoviç (Sedat Pınar)

TOFAŞ Genç Takımı: Semih Soğuksu

TOFAŞ (U17) Genç Takımı: Abdullah Vardar

TOFAŞ (U16) Yıldız A Takımı: Abdullah Vardar

TOFAŞ (U16) Yıldız B Takımı: Efe Can Önal

TOFAŞ (U14) Küçük Takım: Gülhan Öztürk

TOFAŞ (U13) Küçük B Takımı: Oğuz Yaman

TOFAŞ (U12) Minik Takımı: Oğuz Yaman

Yeni Nesil Tofaş: Kartal Önel (Koordinatör)

Altyapımıza destek verecek yardımcı antrenörler: Doğukan Urgancı, Oğuzhan Ergül, Sezgin Yurtsever, Hicran Aras

Altyapı Atletizm ve Kuvvet Antrenörü: Serdar Ergök

Altyapı Kondisyoneri: Furkan Paçacı

Altyapı Masörü: Fatih Serbest"

Yorumlar


Tolga Tofaş'ın çok güzel altyapı çalışmaları mevcut umarım bu ciddi yapılanmanın meyvelerini ülke basketbolu olarak alırız çocuğum büyüdüğünde nasip olursa ben de vereceğim inş...
06-08-2019 14:39

Yorum Yazın


Tweetlerimiz