TOFAŞ 20 sayıdan geri döndü, uzatmada teslim oldu
07.11.2018 - 22:07

7Days EuroCup B Grubu 6.hafta maçında TOFAŞ sahasında Alba Berlin’i konuk etti.

Mücadelenin ilk yarısında parkenin tek hakimi Alba Berlin’di. Özellikle ikinci çeyrekteki etkileyici performansıyla farkı 20 sayı civarına yükselten Alman temsilcisi, devreye 32-52 önde giren taraftı.

İkinci yarıda ise oyunda ilk yarının tam tersi bir görüntü vardı. TOFAŞ soyunma odasından muhteşem geri dönerek 32 sayı bulmayı başardığı çeyreğin de etkisiyle farkı yeniden tek haneli sayılara düşürdü ve maça yeniden ortak oldu. Skor 92-92’yken Diante Garrett ve Kenny Kadji’nin üst üste atışları isabetli olmayınca maç uzatmaya gitti.

Uzatma periyotunda oldukça iyi hücumlar çıkartan Alba Berlin, temsilcimize bir geri dönüş şansı daha vermeyince 101-106'lık skorla galip geldi.

Bu skorla TOFAŞ 4.kez kaybetti, Alba Berlin 5.galibiyetini aldı.


Yorumlar


alper yüksek tempoda oynamaya çalışıyolar ama tempoyu hiç iyi ayarlayamıyolar. sayı avantajını ele geçirdikleri ilk periyotta hücumları çok bonkör harcadılar. sonra gereksiz yere geri gelmek için efor sarfettiler ama yine de hiç ummadığım şekilde geri geldiler. ama maçın hikayesi ribaundlar bu sefer maçı almalarına izin vermedi.
07-11-2018 22:17

Yorum Yazın