Teşekkürler Nevriye, Teşekkürler Yasemin
19.11.2016 - 22:08

Ankara’da Arena’da A Milli Kadın Takımımızın Bosna Hersek ile oynadığı karşılaşma öncesinde Ay Yıldızlılarımızın eski oyuncularından Nevriye Yılmaz ile Yasemin Horasan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile TBF Genel Koordinatörü Ömer Onan, Ankara Arena’daki ödül töreninde Nevriye Yılmaz ile Yasemin Horasan’a, Ay Yıldızlı formaya emeklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Ay Yıldızlı formamızı Yasemin Horasan 328 kez, Nevriye Yılmaz da 307 kez terleterek ülkemize büyük katkılar sağlamıştı.

 
A Milli Kadın Takımımızın Ankara Arena’da Bosna Hersek ile oynadığı karşılaşmanın ardından, bu yıl basketbolu bırakan ve Milli Takım tarihimizin efsane isimlerinden olan Nevriye Yılmaz ile Yasemin Horasan’a veda kokteyli düzenlendi.

Nevriye Yılmaz ve Yasemin Horasan’a basketbola verdiği emeklerden dolayı teşekkür eden Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Öncelikle A Milli Kadın Takımımızı Bosna Hersek maçında aldığı galibiyetten dolayı kutluyorum. İlk maçımızda bizleri gururlandırdılar… Çarşamba günü karşılaşacakları Romanya maçında da başarılar diliyoruz. Bazen söyleyecek söz bulamıyorsunuz… Hem Nevriye Yılmaz hem de Yasemin Horasan Türk basketbolu ve Türk sporu için çok iyi işler yaptılar. Biz de basketbolcu ve yönetici olarak ne kadar gurur duysak azdır… Bundan sona da basketbola hizmet edeceklerdir” dedi.

Koktely-20161119-7
A Milli Takım Başantrenörü Ekrem Memnun ise “Bugün bizim için hem mutlu hem de üzüntülü bir gün. Basketbolumuza uzun yıllar hizmet eden iki arkadaşımız artık oyunculuk kariyerlerini noktaladı. Bence ikisi de hala oynayabilirdi. Ama böyle bir karar aldılar. Bu arkadaşlarımızı yeni kariyerlerine uğurluyoruz. Eminim bugüne kadar elde ettikleri başarıları yeni kariyerlerinde de elde edeceklerdir. Kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyleyen Yasemin Horasan, “Çok heyecanlı ve çok da mutluyum. Kariyerim boyunca emeği olan isimleri bir kez daha gördüm. Resmi olarak bir sayfayı kapatıyorum. Türkiye Basketbol Federasyonu’na bir kez daha bize bu onur ve gurur yaşattığı için teşekkür ediyorum. Umuyorum daha güzel şeyleri basketbolumuz için yapabileceğiz” açıklamasında bulundu.
Koktely-20161119-10
Nevriye Yılmaz da gerçekleştirilen törende şunları söyledi: “Burada veda günümde olduğunuz için çok mutluyum…. Çok güzel anılarım oldu ve çok güzel bir şekilde kariyerimi sonlandırdım. Takım arkadaşlarımı çok özleyeceğim. Sizleri her zaman destekleyeceğiz. Umarım çok güzel olacak…”

Duygusal anların yaşandığı kokteylde geçmişten günümüze A Milli Kadın Takımımızın sevilen isimleri katılırken, Yasemin Horasan’a Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün de Yasemin Horasan’a forma takdim etti.
 
Kaynak: TBF

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz