TECRÜBE-BAHÇE!
15.05.2017 - 16:16

THY Euroleague final-four’da üst üste 3. kez yer alacak Fenerbahçe'nin kadrosunda bulunan 15 oyuncudan 12'si bu seviyede daha önce en az bir kez yer aldı.

İstanbul'da 19-21 Mayıs'ta düzenlenecek Dörtlü Final'de yer almaya hak kazanan sarı-lacivertli takımda tecrübeli oyuncuların fazlalığı dikkati çekti. İki yıl önce Madrid'de düzenlenen Dörtlü Final'de 3, geçen sezon Berlin'de 7 tecrübeli oyuncuyla mücadele eden sarı-lacivertlilerde bu sayı İstanbul'daki organizasyonda 12'ye çıktı.

Sarı-lacivertli basketbolcular Ekpe Udoh, Melih Mahmutoğlu, Pero Antic, Bogdan Bogdanovic, Kostas Sloukas, Nikola Kalinic, Jan Vesely, Ali Muhammed, Luigi Datome, fazla forma şansı bulamayan Barış Hersek ile genç oyuncular Berk Uğurlu ve Egehan Arna, geçen sene olduğu gibi yine Dörtlü Final heyecanını Fenerbahçe'yle yaşayacak.

Sezon başı takıma katılan James Nunnaly ve Ahmet Düverioğlu ile ocak ayında transfer edilen Anthony Bennett, kariyerlerinde ilk defa Dörtlü Final'de yer alma hakkı elde etti.

Fenerbahçe'nin en tecrübeli ismi kariyerinde iki Avrupa şampiyonluğu bulunan Yunan oyuncu kurucu Sloukas oldu.

Sloukas'ı 4. defa Dörtlü Final'de yer alacak Makedon oyuncu Pero Antic ile Çek basketbolcu Jan Vesely takip etti. Dörtlü Final'in diğer tecrübeli isimleri ise bu seviyedeki bütün deneyimlerini Fenerbahçe formasıyla yaşadı. Bogdan Bogdanovic, Melih Mahmutoğlu üçüncü, Ekpe Udoh, Nikola Kalinic, Ali Muhammed, Luigi Datome, Barış Hersek, Berk Uğurlu ve Egehan Arna ise ikinci kez sarı-lacivertli formayla Dörtlü Final'de yer alacak.

Fenerbahçe'nin kadrosunda şampiyonluğu elde etmiş iki isim bulunuyor.

Sarı-lacivertli takımda Sloukas ve Antic, daha önce ikişer kez Avrupa'nın en büyük kupasını havaya kaldırdı. İki isim, Olympiakos'ta forma giyerken 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında kupayı birlikte kazandı.

Fenerbahçe'nin tecrübeli isimleri Sloukas ve Antic, İstanbul'da 5 yıl önce yaşadıkları zaferi bu sefer Fenerbahçe formasıyla tekrarlamak istiyor.

Yorumlar


kingjames Olmamış, bu oyuncuları bizim basketbol dehası yorumculara yorumlatmanız lazımdı, Beceriksiz Vesely, hucüm özürlü Kalinic, oynamayan Datome.. bir iki kötü maç fırsatı verin size yorumlasınlar..
16-05-2017 08:30
Ertan Ürkmez Sloukas'ın beşinci defa final four oynayacak olması lazım
15-05-2017 17:22

Yorum Yazın