DOĞAN HAKYEMEZ yazdı: Tebrikler Fenerbahçe
14.05.2016 - 00:57

Fenerbaçe oyuna Antiç, Dixon, Bogdonoviç, Udoh ve Datome beşi ile savunma ve hücumda maça müthiş başladı.
Udoh'un 2 basketi,  Datome, Antiç ve Dixon'dan gelen üçlükler 13-0 öne geçmemizi sağladı.
Laboral'de Bourousis oyuna girdi, Kim Tillie ile birlikte hücumda takımını toparladı. Sonuçta Fenebahçe fırtınası dindi.
Kenardan oyuna giren Vesely ve Hickman'ın sayıları ile ilk çeyrek 23-15 lehimize sonuçlandı.
 

İkinci çeyrekte Bourousis'in sayıları farkı üçe indirdi ama Vesely'nin hücümdaki hava hakimiyeti ile gelen smaçları farkı tekrar 6 sayıya çıkardık.
Udoh ve Sloukas sayılarına karşılık Adams'ın arka arkaya üçlükleri gelince Laboral kendine geldi. Ve devreyi 41-40 önde bitirdik.
 

İlk iki çeyrekte Fenerbahçe'de  anlamsız top kayıpları ve faul yüzdemizin düşük olması farkın erimesine neden oldu.
Laboral'de de  oyunu dengeleyen Bourousis'in üç faul alıp kenara gelmesi rakibimizin pota altı gücünü etkiledi.
 

Üçüncü çeyreğe Dixon ve Datome'nin 3 top kaybı ile girildi ve Laboral bu çeyreğe çok sert savunma ile başladı. İlk üç dakikada dört faul geldi. Ancak Fenerbahçe bu avantajdan hiç faydalanamadı. Bu arada Laboral ilk kez öne geçti.
 

Kim ve Adams'ın basketleri ile Laboral ayağa kalktı ve dört sayı öne fırladı. Obradoviç'ten gelen ikazlar sonucu Vesely ve Datome'den gelen sayılar tekrar öne geçmemizi  sağladı. Son saniyede Bourosis'in üçlüğü Laboral'in dördüncü çeyreğe 57-55 önde girmesine neden oldu.
 

Dördüncü çeyrekte Bourousis inanılmaz bir performans gösterince 66- 59 öne geçen taraf Laboral oldu.
Vesely'nin arka arkaya basketleri Fenerbahçe ve taraftarı ayağa kaldırdı. Laboral son dakikalara 5 sayı önde iken
Sloukas ve Datome'nin basketleri skoru 25 saniye kala 72-72 yaptı.
Laboral iyi hucüm edemedi. Sloukas ribaundu aldı. Kendisine son salisede faul çalındı, Fenerbahçe'nin faul hakkı olmadığı için son top maçın bitimine 6 salise kala bize kaldı ancak Dixon bu şansı kullanamadı maç uzatmaya gitti.
 

Uzatmaya Bogdonoviç'in üçlüğü ile başladık. Savunmamızı sertleştirdik Laboral'e sayı şansı vermedik. Moralleri bozuldu. Laboral takımını ayağa kaldıran Bourousis ve arkadaşları faulleri kaçırdı ve Sluokas ın üçlüğü ile Fenerbahçemiz finale çıktı.
 

Geri düştüğümüz anlarda Obradovic'in takımını sakinleştirmesi, pota altında Udoh ve Vesely, dışardan Bogdanoviç ve Datome galibiyeti ve finali getirdi ancak Slouakas ayrı bir övgüyü hakediyor.
 

Tebrikler FENERBAHÇE tebrikler TÜRKİYE.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz