TEBRİKLER / DOĞAN HAKYEMEZ
25.11.2017 - 10:17

Galibiyetle başlamak çok iyi. Avrupa Şampiyonası’nda yenildiğimiz Letonya’dan rövanşı aldık. Euroleague ve NBA oyuncularının yer almadığı maçta biz avantajlı konumdaydık, ancak galibiyeti buna bağlamak haksızlık olur.

Oyuna iyi başlamadık, şutlarımız girmedi ancak dış bölgede Göksenin, Barış ve Doğuş’un sert savunması ve pota dibinde Sertaç Şanlı’nın blokları ile toparlandık. Metecan’ın sayılarına Melih Mahmutoğlu’nun nokta üçlükleri eklenince hücumumuz toparlandı ve skor lehimize döndü. Letonya takımında Blums iyi bir katkı verdi ama sert savunmamız onu bozdu. Zanis Peiners’de 25 sayı attı ama Letonya’ya yetmedi. Bursa seyircisinin desteği savunmamızı daha da ateşledi.

Oyuna kenardan giren her oyuncumuzun katkı verdiği maçın bizim açımızdan tek olumsuzluğu Semih Erden’in sakatlanıp oyundan çıkmasıydı. Değişen kadromuz ilerisi için iyi sinyaller verdi. Ufuk Sarıca nezdinde teknik heyet ve oyuncuları kutluyorum.

Yorumlar


Aras Özür dilerim Göksenin i ilave etmeyi unutmuşum.
25-11-2017 11:01
Aras Hocam siz istatistiklere bakmadınız herhalde. Bu maçta Melih in skoru, Sertaç ın pota altı savunması, Barış ın yaşına göre vermiş olduğu performans, Metecan, Birazda Doğuş ve Metin konuşulur. Takım 12 kişi 3-5 oyuncu ile olacak şey olmadığını bal gibi biliyorsunuz. En baştaki tespitinize katılıyorum, evet FIBA nın bu kararı Türkiye ye çok yaradı adeta Bu karar Türkiye yi dünya kupasına götürmek için alınmış gibi. Melih in alternatifi olmalı, eğer Melih te şutları sokamasaydı ne olacaktı. Sizce de öyle değilmi elenen genç şütör olsa daha iyi olmaz mıydı?
25-11-2017 10:57

Yorum Yazın