TBL'de müthiş kapışma: Neal mı, Veal mı?
19.02.2020 - 11:40

TBL'de bu hafta Fethiye Belediye, Final Gençlik'i ağırlayacak.

19 hafta sonunda 15 galibiyeti olan Fethiye Belediyesi, 12 galibiyeti olan Final Spor'la karşılaşacak.

Mücadele aynı zamanda ligin en etkili iki guardı Fethiye'den Erick Neal ile Final'den Marlain Veal'ı da karşı karşıya getirecek.

Karşılaşma Cumartesi günü 17:00'de oynanacak.

Zorlu maç öncesinde açıklamalar yapan Fethiye Belediye Başantrenörü Salkım Ay, şöyle konuştu:

Bursa Final Gençlik maçı öncesi görüşlerine başvurduğumuz başantrenör Alkım Ay şunları söyledi:
 

“Normal sezonun bitimine sadece 11 hafta kaldı. Kalan 11 maçın 5’ini evimizde, 6’sını ise deplasmanda oynayacağız.
Şu anda avantaj Petkim’de görünüyor ve onlar maç kaybetmeden doğrudan Süper Lige çıkma imkânımız yok. Fakat Petkim’in de bizim gibi kritik maçları var ve mutlaka takılacaklardır. Bu ligde herkes herkesi her yerde yenebilir.
Artık son dönemece giriyoruz ve oynayacağımız 11 maçı da kazanmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçte stres yönetimini iyi becerebilirsek, rakiplerimizin alacakları sonuçlara göre durumumuz netleşecektir. Biz şu an için konumumuzu korumaya çalışıyoruz ve sadece önümüzdeki ilk maçı düşünüyoruz. Sezon başından beri hep söylediğimiz gibi maç maç gideceğiz. TBL’ye bu sezon çıkmış bir takım olarak mücadelemizi lig bitene kadar sürdüreceğiz. Fethiye’miz fiziksel şartları itibariyle, ana sponsorumuz Lokman Hekim hastanesiyle, halkımızın yoğun desteğiyle Süper Lige hazır ama dediğim gibi, biz hemen önümüzdeki ilk maçın hazırlıklarını yapıyoruz.
Maça daha birkaç gün var ama şu an itibarıyla Reha’nın, Dlo’nun, Mert’in ve Erick’in çeşitli sağlık sorunları var. Bu oyunculardan hangilerinden maç günü istifade edebiliriz, şu an için bir şey söyleyemiyoruz. Fakat sağlık ekibimiz ellerinden gelen gayretin fazlasını gösteriyor.
Kalan maçlarda taraftarlarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu hafta oynayacağımız Final Gençlik ve ondan sonra içerde oynayacağımız tüm maçlarda Beşkaza spor salonunda bir tek koltuk dahi boş kalmasın ve maçta skor ne olursa olsun seyircimiz maçtan kopmayıp bizi desteklesin. Bizim bu sezon 15 sayı geriden gelip kazandığımız maçlar da var, 15 sayı öndeyken kaybettiğimiz maç da var. Taraftarımız maç esnasında skor tabelasına bakmasın, sadece bizi desteklemeye devam etsin. Onların desteğiyle kazanamayacağımız hiçbir maç yok”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın