TBF'nin proje çalışmaları sürüyor
16.06.2016 - 17:44

Gençlik Hizmetleri Spor İstanbul İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu projeler departmanlarının ortak çalışma toplantısı TBF binasında gerçekleştirildi.

Toplantının amacı, İstanbul Vali yardımcısı Ahmet Önal’a bağlı valilik proje ekibiyle koordineli olarak oluşturulan hedefler – ve bu arada sporu kullanarak mümkün olduğunca sosyal sorumluluk projelerine yönelme özel hedefi – doğrultusunda Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünü kapsayan gençliğin ihtiyaçları ve bu doğrultuda birlikte neler yapılabileceği idi.

Mersin İl Müdürlüğünden sonra İstanbul’a atanan ve geldiği günden beri İstanbul’da da başarılı çalışmalar yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’un kendisiyle birlikte, kurduğu proje ekibinden Esin Kıratlı ve Gonca Karataş’tan oluşan misafir heyet TBF proje ekibiyle buluşarak karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.

TBF Başdanışmanı Dr. Emir Turam’ın yönetimindeki TBF proje departmanını Tuvana Tınaz, Roksan Kunter ve Yağız Kaba’nın temsil ettiği görüşmede uluslararası platformlarda birçok ödül alan ISTKA destekli “Arkadaşını Kap Gel” ve ülkemizde öncü rol üstlenen Avrupa Birliği projeleri dahil olmak üzere yapılan çalışmalar birlikte gözden geçirildi.

En önemli konu global spor platformlarında giderek yükselen sosyal sorumluluk dalgasını erkenden yakalayarak başarılar yakalamış iki ekibin birlikte neler yapabileceği ve böyle bir işbirliğinin başarı çıtasını nasıl yükseltebileceği idi. Bu doğrultuda yapılan başlangıç analizi geleceğe yönelik proje ortaklıkları dahil olmak üzere ciddi bir potansiyel yakalanabileceğini ortaya çıkardı.

Gençlere Yönelik Çalışmaların Yasal Arka Planı
Toplantının son bölümünde - TBF Altyapı Faaliyetleri Direktörü Necati Güler’in katılımıyla - küçük çocuklara kadar uzanan geniş bir yaş diliminde düzenlenen altyapı faaliyetleri üzerinde konuşuldu. Bu bölümün en önemli içeriği, sayıları giderek artan basketbol okullarının ve çeşitli şikayetlere konu olabilen - rastgele düzenlenen - turnuvaların mevcut yasal arka plan doğrultusunda daha iyi denetlenmesi idi. Halihazırda devam eden akreditasyon çalışmaları doğrultusunda mümkün olduğunca fazla basketbol okulunun akredite edilerek kurallara uygun hale getirilmeleri suretiyle  ihtiyaç duyulan standartların yaygınlaştırılması ve genel kalite çıtasının yükseltilmesi öncelikli hedef olarak değerlendirildi. Faaliyette bulunan çok sayıda kişi ve kuruluşun denetlenerek bunlar arasında uygun olmayan örnekler saptandığı taktirde en doğru şekilde yönlendirilmeleri için alınabilecek tedbirler de konuşuldu ve bu konularda tam bir mutabakat sağlandı.


KAYNAK: TBF

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz