TBF'nin aklındaki yeni yabancı kuralı
25.08.2016 - 12:43

 

TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, akıllarından geçen yabancı kuralını açıkladı.

NTV Spor’da yayınlanan Spor Merkezi programına konuk olan  Akkaş, 31 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 'Türk Basketbolu’nun Yükselen Değerleri – Gençlerimiz Çalıştayı' hakkında bilgiler verirken yabancı kuralına değindi.

Akkaş, 'Gençlerin önünü açmak için kendi içimizde konuştuğumuz şeyler var. 4+1’de Türk oyunculara yaş kısıtlaması getirilmesi gibi… Yurtdışında oyuncular 20-21 yaşlarına kadar çok küçük rakamlara oynuyorlar. Büyük paralar oyunculara mücadeleyi bıraktırıyor' dedi.

 

 

Yorumlar


emre Madem yerli oyuncular oynayınca gelişecek diye düşünüyorsunuz, aklınız ona yetiyor o zaman kaldır yabancı hakkını hepsi yerli olsun bakalım kaç tanesi bir adım yukarı çıkabilecek. Hepsinin yerinde sayacağını sen de biliyorsun Barbaros efendi, boş laflar ediyorsun.
26-08-2016 09:26
Ertan Ürkmez Yabancı oyuncu oynatmak hepten yasaklansın. Nefis bir lig izleriz. Ayrıca Avrupa'nın tozunu atarız. Yabancı oyuncular çok çalışan, aşırı ter döken, kendine yatırım yapan kulübün değerini bilen, dünyanın en iyi profesyonelleri olan yerli oyuncuların önünü kesiyor. Hatta yabancı coach da getirilmesin. Her hafta yerli malı haftası yapalım...
26-08-2016 02:08
winslow Bir takımımız 2 yıl üst üste F4 oynamış, bu yıl kupayı kaçırmış, diğer takımımız Eurocup almış. Taraftarlar son derece memnun, bunlar bu başarılara nasıl engel oluruz'un derdinde. Tembel, iş ahlakı olmayan gençlere bedavadan ilk 5 garantisi, buna en çok menajerler sevinir, TBF kimin yanında?..
26-08-2016 00:43
FİKRET ŞANVER yıllardır bu sporu takip eden biri olarak benim bir fikrim var yabancı sayısındaki artış kulüplerde ülkemize başarılı sonuçları getirmekte fakat yerli oyuncuların aldıkları süreler, performansları ve bu oyunculardan kurulan milli takımın durumu ise tersi bir orantıya gelmekte çok umut bağladığımız alttan gelen gençlerimiz ise kaybolmaktadır benim fikrim şu yöndedir ligde takım sayısı 2 tane artsın biri 25 yaşına kadar sadece yerli oyunculardan oluşsun bu takımın koçu a milli takım koçuda olsun bu takım küme düşmesin sistemi entegre edip sürekli çalışmalılar vakıflar ve sponsorlar tarafından desteklensin 15 kişilik bir takım gençlerimizden oluşan bugün kenan, okben, emircan gibi bir çok gencimizin kulübü yok biraz yaratıcı olalım 3+2 lerden 4+1+1 lerden çıkalım
25-08-2016 17:30
kadir +1 veya +2 farketmez oyuncu kendini geliştirmek istemediği sürece isterseniz yabancısız oynayın sahada tamamen türk oyuncu olsun . Altın nesi diye bir şey çıkardınız , yıldız dediniz gördük yıldızlarımızı yetenek geliştirmekten önce saç-sakal stil ve reklam geliştirdiler gerçekten yıldız olamdan yıldız oldular tıpkı çocuk şarkıcılıktan (onurşan-ibo) gerçek şakıcılığa geçişte sınıfta kalanlar gibi. Arkadaş kaldır sınırı formayı hakeden kesinlikle oynar ve rekabet artar.
25-08-2016 16:35
oktay şu memleket şu işi bilmezlere kaldı ya helal olsun..ula arkadaş olimpiyatlarda bile devşirme insanları yarıştırdık.senin asıl sorunun ülkenin eğitim sisteminde istersen hepden kısıtla eğitim sisteminin değiştirmediğin sürece bizden bir halt olmaz anladın mı barbaros..
25-08-2016 16:08
Serap Aksoy TBF "aklındaki" sistemi açıklamış. Ama ben burada "akıl" göremiyorum. Hala "akıl" dışı kısıtlamalar ? Allah size "akıl" fikir versin inşallah...
25-08-2016 14:58
rim Ne yani koç, oyuna sokacağı oyuncunun hem milletine hem de yaşına mı bakacak bundan sonra? Bence hakem masasında bir tane gümrük memuru otursun, çünkü işler iyice karıştı. Oyuna girecek oyuncunun pasaport işlemlerini yapacak biri lazım. "Evet, ver bakalım kimliğini. Evet, yaş tutuyor, millet, tamam, hangi pozisyonda oynayacaksın? Pivot mu? Yok bize pivot lazım değil, forvet oynayabilir misin? Tamam, gir o zaman." Bence bir oyuncunun topu ne kadar elinde tutabileceğine dair de kurallar getirin. Genç oyuncularla topu paylaşma zorunluluğu getirilsin, maç başı en az 5 şut hakları olsun.
25-08-2016 13:47
onur arkadaş hala bu + lardan ders çıkarmadınız mı 3 + 2 ile ne değişti 4+1 ile bişey değişsin senin oyuncunun kendini geliştirmek için rekabet etmek zorunda +1 de yerim garanti diyerek içi rahat olmamalı siz bu zihniyetle bir adım ileri gidemezsiniz eğer oyuncu gerçekten oyuncu olmak istiyorsa zaten o mücadelenin içinde yer alır cedi furkan melih örnekleri olduğu gibi tekrar söylüyorum dayatma + larla bir sonuç alamazsınız 4+1 yarın yapın 2 sene sonra gene diceksiniz ki olmuyor 3+2 de olduğu gibi
25-08-2016 13:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz