TBF, TÜBAD, Kulüp ve Oyuncu Temsilcileri Bir Araya Geldi
05.10.2018 - 12:34

Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, kulüp ve oyuncu temsilcileri, TBF’nin ev sahipliğinde buluştu ve önümüzdeki dönemde yapılacak iş birliğinin temelleri atıldı.

Renaissance Polat İstanbul Hotel’de düzenlenen toplantıya Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, TBF Erkekler Ligleri Direktör Yardımcısı Özgün Önver, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Genel Sekreteri Derya Aydıner, TÜBAD Genel Koordinatörü Şükrü Yaravlı, oyuncuları temsilen Sinan Güler ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden kulüp temsilciler katıldı. Toplantının son bölümüne ise resmi yayıncı kuruluş Tivibu Spor'dan Spor Yayın Yönetimi Müdürü Özgür Buzbaş konuk olarak katılarak kulüp ve oyuncularla yeni projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.
[Toplantı_04102018_00000001 (1)]
Toplantının amacının Türk basketbolunun ana paydaşları olan TBF, kulüpler, oyuncular ve antrenörler arasındaki iş birliğinin artmasını sağlamak olduğunu belirten TBF Erkek Ligleri Direktörü Yannier, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi şu an antrenörler, oyuncular ve kulüpler üçgeninde tek resmi birlik TÜBAD. Temelini attığımız bu projeyle birlikte Kulüpler Birliği ve Oyuncular Birliği gibi yapıların şimdilik bir sosyal topluluk şeklinde de olsa hayata geçmesine vesile oluyoruz. Hedefimiz antrenör, kulüp ve oyuncu temsilcilerimizle düzenli olarak bir araya gelmek. Aylık olarak yapacağımız toplantılarla, basketbolumuzun ana aktörlerinin fikir alışverişi yaparak ortak noktalarda birleşmelerine zemin hazırlayacağız. Federasyon olarak halihazırda kulüplerimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Bu yüzden yapacağımız bu düzenli toplantılarda daha geniş bir pencereden bakarak Türk basketbolunu nasıl daha ileriye taşıyabileceğimize odaklanacağız. Zaman zaman hakemler, disiplin kurulu temsilcileri, oyuncu menajerleri, hukukçular, pazarlama uzmanları gibi yan paydaşlarımızı da toplantılarımıza dahil edeceğiz ve böylece basketbolumuzun tüm aktörlerinin birbirini şeffaflıkla dinleyebileceği bir ortam yaratmış olacağız.”

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, Kulüpler Birliği ve Oyuncular Birliği temsilcileri bundan böyle Türkiye Basketbol Federasyonu ev sahipliğinde aylık olarak düzenlenmesi planlanan toplantılarda bir araya gelmeye devam edecek.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın