TBF transfer yasağı verdi ama kimlere verdiğini açıklamadı
12.07.2016 - 21:35

TBF Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konuları görüşüp, aşağıdaki konuları karara bağladığını açıkladı. 

KARARLAR ŞÖYLE:
1. 
Sporcuları ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen kulüplere transfer yasağı getirilmiştir.

2. 
Dernekler Yasası ve Spor mevzuatı hükümleri dahilinde gereken işlemleri yerine getirerek yeni isimleri ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından tescilleri yapılan Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Spor Kulübü ve Girne Üniversitesi Spor Kulüplerinin bu isimlerle 2016-2017 sezonunda Kadınlar Basketbol Süper Liginde yer almalarına karar verilmiştir.

3. 
Özel müsabaka ve turnuvalarda görev yapacak hakem ve diğer görevlilerin görev tazminatları düzenlenmiş ve internet sitesinden ilan edilmiştir.
 

Yorumlar


wade Bu federasyon tam şirin bi federasyon yalnızca bu konuda değil her konuda kulüpler ne isterse oluyo yıllardır her istedini yaptıramayan kulüpler şuan ne isterlerse yolda olmuş oluyo havada kabul ediliyo.. fakat bizim insanımızın isteği hiç bitmez o durumdan da memnun olmazlar yabancı sınırlaması 11 olur mu kısaca serbest diyelim şuna 8 i lisanslı olabiliyo 6 sı maç kadrosunda olabiliyo hepsi aynı anda sahada olabiliyo tertemiz sildiler yerli oyuncuları ..milli takım antrenörü yalnızca milli takımı çalıştırmalı kulüplerin borçlarına ksinlikle musamaha gösterilmemeli sürekli borç büyüyerek devrediyo yönetimler de hiç umursamıyo bunun yanında gerçek anlamda devlet destei de çok az düzeyde ciddi şekilde her kulübe altyapıları paralar aktarması gerekiyo bunlar ilk etapta aklıma gelenler
12-07-2016 22:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz