TBF'ye yeni sponsor: Memorial
10.05.2016 - 11:24

Türkiye Basketbol Federasyonu yeni bir sponsorluk anlaşması yaptı.

Memorial ile 3 yıllık sağlık anlaşması imzalandı. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki imza törenine TBF Başkanı Harun Erdenay, Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, Infront Sports & Media Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak katıldı.

Düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, "Türkiye Basketbol Federasyonu artık dünyanın önde gelen spor federasyonlarından biri. Olimpiyatlar, FIBA Dünya Kupası ve FIBA Avrupa Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonlarda her zaman ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, tanıtmayı hedefliyoruz. Benzer bir şekilde Memorial da sağlık sektöründe  dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti sunarak ülkemize büyük katkı sağlıyor. Her iki kurum için önceliğimiz sağlıklı yaşam ve bu nedenle bu işbirliğini çok anlamlı buluyorum" dedi.

Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, "Sağlıklı nesiller için her zaman çocukların ve gençlerin spor ile iç içe olması gerektiğini savunuyoruz. Onların sağlıklı yaşam bilinci ile büyümeleri için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Spor Toto Basketbol Ligi bizim dünyadaki gururumuz. Bu işbirliği bizim için gerçekten çok önemli. Türk basketbolu dünyada yükselen bir değer ve biz de bu sürece katkıda bulunmaktan Memorial Ailesi olarak onur ve mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu sponsorluk ve medya hakları stratejik ortağı Infront Sports & Media Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu ise, "Infront'un küresel iletişim ağı ile 15 ülkede yayınlanmaya başlayan Spor Toto Basketbol Ligi'ne basketbol severlerin ilgisi her geçen gün daha da artıyor. Ligimizin uluslararası değeri ve bilinirliğinin artmasında sponsorlarımızın desteği büyük önem taşıyor. Türkiye sağlık sektörünün liderlerinden olan Memorial ile yapılan sponsorluk anlaşmasının Spor Toto Basketbol Ligi iletişimine ve marka değerine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ise "Avrupa'nın en iyi ve en çekişmeli ligi olan Spor Toto Basketbol Ligi'nde, yıldız oyuncularımız her hafta 8 maçta mücadele veriyor. Sezonumuz gerçekten büyük bir maraton. Sağlık sektöründe lider firma olan Memorial ile bu sponsorluk anlaşmasını imzalamamız bizim için çok değerli çünkü kulüplerimiz ve yıldız oyuncularımız Memorial'in hizmetlerinden faydalanma şansına sahip olacak" şeklinde ifade etti.

 

Yorumlar


cem arkadaslar sunu artık acıga kavusturun lutfen. BSL için tum anlasmaları yapan Infront dur ve tum para kendi cebine kalacaktır. Infront TBF den 10 yıllıgına BSL nin tum reklam ve pazarlama haklarını .... milyon dolar karsılıgında ( bunu da siz arastırın ve bulun) satın almıstır. 10 yıl boyunca gorup gorecegi para budur TBF nin. Yeni hicbir sponsorluk gelirleri kuluplere dagıtılmaz ve Infront ta kalır. TBF de 10 yıl icin alacagı parayı kuluplere dagıtır.
10-05-2016 12:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz