TBF Eğitim Kurulu 2019 eğitim faaliyetleri başlıyor
04.01.2019 - 13:35

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu çok yönlü eğitim anlayışı ile antrenörlerin bilimsel temellere dayalı gelişimini sağlama, basketbol içerisindeki yenilikleri sunma ve antrenörlerin daha donanımlı hale gelmelerine yardımcı olma hedefleriyle 2019 yılı eğitim faaliyetlerine başlıyor.

Kondisyonerlik Sertifika Eğitim Programı ve Bireysel Gelişim Antrenörü  Sertifika Programı’nın eklendiği yeni eğitim döneminde antrenörlerin, geçen sezon olduğu gibi kurs ve seminer kayıtlarını e-devlet sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Yeni eğitim döneminde antrenörler, her bir eğitimin başlangıç tarihinden on (10) gün öncesine kadar kayıtlarını yapabilecektir.

 

Önemli Değişiklikler
1. Seminerler Kategorilere Ayrıldı
2019 yılı itibariyle eğitim faaliyet programında yer alan her bir bölgesel antrenör gelişim semineri, iki ayrı seminer olarak düzenlenecektir. 
Seminerin ilk 2 günü 1. Kademe ( E Kategorisi)  ve 2. Kademe ( D Kategorisi) antrenörlere yönelik eğitimle başlayıp, son 2 günü ise 3. Kademe (C Kategorisi) – 4. Kademe (B Kategorisi) – 5. Kademe ( A Kategorisi) antrenörlere yönelik eğitimle sona erecektir.
Her seminerin programı, seminer başlangıcından 10 gün öncesine kadar Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesindeki Eğitim Kurulu sayfasının seminer bölümünde ( http://www.tbf.org.tr/tbf/kurullar/egitim-kurulu/egitim-kurulu-faaliyetleri/lists/egitim-kurulu-faaliyetleri/antren%C3%B6r-geli%C5%9Fim-seminerleri ) yayınlanıp, katılımcı listeleri de yine aynı sayfadan ilan edilecektir. Antrenörler, konuyla ilgili soruları için; antrenor@tbf.org.tr uzantılı e-posta adresinden yetkililerle iletişime geçebilirler.
2. Sertifika Programları takvime eklendi
Kondisyonerlik Sertifika Eğitim Programı ve Bireysel Gelişim Antrenörü  Sertifika Programı 2019 Eğitim Faaliyetleri takvimine ilave edildi. Bu iki programa katılım kriterleri kamuoyu ile yakında paylaşılacak.
 
 
 

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz