Tarih Yazalım / DOĞAN HAKYEMEZ
07.09.2017 - 10:22

2001 Avrupa Şampiyonası grup maçlarında bize son saniyeye kadar kök söktüren Letonya ile bir kez daha karşı karşıyayız. (85-82 yenmiştik.)

Grup sıralamamızı belirleyecek Letonya karşılaşması Rusya, Sırbistan maçlarına giibi zorluk derecesi üst seviyede bir karşılaşma olacak. 

Sırbistan'a kaybedip, Rusya, Belçika ve Büyük Britanya'yı yenen Letonya maç başına 22 asist ve 32,5 ribaundla oynuyor. 
 

Takım olarak şut yüzdeleri yüksek olan Letonya'nın skorerleri Porzingis, Dairis Bertans ve Timma. 

Takımıza gelince, Rusya ve Sırbistan'a yenildik. Belçika ve Büyül Biritanya'yı yendik. Maç başına 14 asist ve 23 ribaundla oynuyoruz. 
 

Semih Erden, Cedi Osman, Furkan Kokmaz ve Melih Mahmutoğlu skorerlemiz. 
 

İstatistik verilerde üstün olan taraf Letonya gözüküyor. 

Ancak Milli Takımımızın arzu ve isteği ile baskılı savunmamız seyirci desteği birleştiği anda durdulamaz bir takım hüviyetine bürünüyoruz. Bu durumda istatislik verilerini bir anda sıfıra iniyor. 
 

Sonuç olarak Letonya karşısında bir tarih daha yazmaya hazırız.

Yorumlar


Yorum Mükemmel ve derin bir analiz olmuş, gerçekten bravo.
07-09-2017 13:43
sahin Kulüp takimlarinda sirf kontenjani doldurmak için kadroda bulundurulan oyuncu gelisme gösteremiyor, O halde genç Türk oyunculari gelismeleri için yurt disina özellikle ABD kolejlerine göndermek gerek. Federasyon bunu özendirecek uygulamalar yapabilir. Bu genclerin ust duzey maclar yapmalari lazim, 2.lig 3.lig masala tuzagina dusulmez umarim
07-09-2017 13:14
Sertmama Porzingis ve Bertans biraderler harici korkulacak oyuncuları yoktur. Her zamanki gibi Göksenin'in sahaya adım atmaması çok önemlidir.
07-09-2017 12:38
ballokum Yine başladık hamasete. "Tarih yazmak, fizikten sözlüye girmek, kimyadan çakmak..." Yazalım bakalım. Tarih yazmak, artık şu anlama geliyor herhade: "Yeteneklerimiz, tecrübemiz bu maçı almaya yetmiyor ama biz ne yapıp edip bu maçı kazanalım". Sonra? Neden hep tarih yazmak zorunda kalırız, hem de daha eleme aşamalarında?... Bunu mesela bir İspanya, Rusya, Sırbıstan gibi normal bir şeye dönüştüremez miyiz? Ha şampiyonluk maçı dese anlayacağız, çünkü tarih o zaman yazılıyor.
07-09-2017 10:54

Yorum Yazın