TAKIM OLMAK / ÖMER ARAZ
26.11.2017 - 21:57

Ukrayna'yı deplasmanda yenerek grubumuzda 2 maçta 2 galibiyet ile yolumuza devam ediyoruz. Önemli bir galibiyet. Kimileri küçümseyebilir fakat bence takım olma yolunda ciddi bir kazanım.

Rakip bizim kalibrasyonumuzda olmasa da ve de kötü basketbol oynayarak bizim düzenimizi bozsa da, oyunu istediğimiz gibi dikte edemesek de maçı kazanmak önemliydi.

Asıl önemli olan ise Barış'ı kazanmış olmamız. Süre aldığı 27 dakikada %50 dış isabet ile ürettiği 10 sayı ve 14 toplam takım asistinin 8'ini üretmesi, ek olarak 3 top çalması maçın kazanılmasında çok önemli etkendi.

Bir de, oyun kurucu problemi yaşadığımız son dönemde Barış'ın son iki maçtaki performansı milli takım için artı bir değer.

Tolga ve Metecan'ın performansları, Sertaç'ın istikrarlı oyunu, Furkan'ın aldığı kısa sürelerde takıma hep artı katkı yapması takım olma yolunda pozitif ilerlemelerdi.

Bu galibiyette en önemli gözlemimiz ise milli takımın özellikle hücümda tıkandığı ve sayı üretemediği anlarda kenardan gelen oyuncuların oyuna verdiği katkı ve sorumluluk alarak maçı kazanmak için ortaya koydukları karakterdi.

Ufuk Sarıca takımına çok hakim ve maçın kazanılmasında ciddi emek ortaya koydu. Özellikle savunmadaki değişiklikler bir düzeni olmayan rakibimizi telaşlı atışlara ve top kayıplarına zorladı. Son periyottaki savunma değişiklikleri, rakibimizin 18 hucumda 17 sayıda kalmasına sebep oldu. Bu periyotta geriden gelmemize karşılık bulduğumuz 17 hücümdan 25 sayı üreterek ikinci galibiyetimizi elde ettik.

Letonya maçından sonra yeni bir başlangıç ve umutlu bir başlangıç demiştik. Umudumuz devam ediyor hemde takım olma yolunda ciddi bir kazanımla. Kısacık bir hazırlanma döneminde bunu yapabiliyorsak bu momentumu büyütmek bizim elimizde.

Bu maçı takım olarak kazandık.

Bravo Ufuk Sarıca.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz