Takım Gibi / ÖMER ARAZ
06.09.2017 - 00:01

Sırbistan maçından sonra 'Turnuva devam ediyor' demiştik. Dünkü maçtan sonra ise turnuvaya devam edebiliyoruz. Kazanmamız gereken bir maçtı.On maç yapsak onunu da kazanabileceğimiz bir rakip. Bir çıkış yakalamaya çalışan Belçika basketbolu ile aramızda siklet farkımız var.
 

Dünkü maçın bütün iniş çıkışlarında biz vardık.Takım gibi oynadığımız sürelerde hep öndeydik. Bireysel hatalar ve konsantre çözülmeleri rakibimizin bizi yakalamasına yardımcı oldu. Biz aldık, biz verdik ve sonunda biz aldık.
 

Zaten alacağımız bir maçtı. Kimse Belçika'ya destan yazdık falan diye uçmasın. Mücadele ettik sahaya giren tüm oyuncular ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Her dakika alan oyuncu sayısal katkı yaptı. Her sahaya giren oyuncu ribaund katkısı yaptı (Doğuş hariç) Özellikle tam saha baskıda ve  orta alanda yapılan sıkıştırmalarda kısa oyuncularımız 8 top çaldılar ve maç sonuna kadar da bu baskıyı maçın başındaki kadar istekli sürdürdüler.
 

70 hücümdan 78 sayı çıkartabildik. En önemlisi açık düzen hücumunda sabırla topu içeri dışarı boş oyuncaya geçirme şansını yarattık.

Kazanmak bizi ilk 16'ya taşıdı.
 

Turnuvada son düdük çalınana kadar bu takımın var gücü ile mücadele edeceğine inanıyoruz.
 

Ancak oynayacağımız ve gruptaki sıralamamızı ve gelecek eşleşmemizi belirliyecek Letonya maçı şu ana kadar oynadığımız maçlardan çok farklı bir maç olacaktır. Belçika maçının ortalamasında ortaya koyduğumuz takım gibi oynama ritmini yakalayabilir ve oyunun temposunu elimizde tutabilirsek kazanabileceğimiz bir maç.
 

En azından dünkü maç hedef maç olmamasına karşılık turnuvada üzerine koyarak ilerleyebileceğimiz ümidimizi güçlendirdi.
 

Milli takım oyuncuları şunu bilmeliler ki; 12 Dev Adam'ı dünya liginin üst grubunda tutabilirlerse jenerasyon beklemeksizin alttan gelen Okben, Emircan, Ege gibi oyuncuların takımımıza monte edilmesi ve kadro derinliğinin rahatlamasını sağlayabilirler. Bunun yanı sıra Ersan ve Ömer'in ne olursa olsun ikna edilip basketbol hamlesine omuz vermeleri sağlanmalıdır.
 

Ve hepimiz biliyoruz ki; bu yaşadığımız kaos dönemi Turgay Demirel federsyonun Türk basketboluna verdiği zararların bir sonucudur.

ÖMER ARAZ

Yorumlar


smart hatalarimizla yuzlesebilmemiz ve bunlarin konusuluyor olmasi bile guzel gelismelerdir...
06-09-2017 00:50

Yorum Yazın