Süper Lig Kurulu toplandı: İşte toplantıda konuşulanlar
15.05.2018 - 22:23

Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcileri bir araya geldi.

İstanbul Yeşilköy'deki Polat Rennaisance Hotel'de saat 13:00’de başlayan toplantıya, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı, TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, TBF Basketbol Geliştirme ve Tesisler Direktörü Fırat Eser, TBF Hukuk Danışmanı Engin Tuzcuoğlu, MHK Üyesi Engin Kennerman, Altyapı Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Fikret Doğan, TBF Pazarlama Müdürü Selin Erdoğan, Infront Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu ve TBF Sicil Lisans Müdürü Erinç Toklucu ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden kulüplerin temsilcileri katıldı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda; yabancı oyuncu kuralı, TV yayınları ve canlı yayınlar konusunda kaydedilen gelişmeler, 18-20 yaş arası oyuncuların gelişimi, kulüplerin mali durumu, tesisleşme, sözleşmeler konusu, Merkez Hakem Kurulu’ndan talepler, disiplin kuruluyla ilgili konular, play-off takvimi ve gündem maddeleri değerlendirildi. Toplantıda takım temsilcileri söz alırken, beklentilerini ve değişiklik taleplerini de ilettiler.

LIGKURULU_15052018_000001_02

YABANCI KURALI KONUŞULDU

Yeni sezonda değişiklik yapılması planlanan yabancı kuralı için kulüpler görüşlerini bildirdi. 12 kişilik kadroda 6 yabancı oyuncunun devam etmesi için kulüplerin isteği olurken, sahada bir Türk oyuncunun yer alması da gündeme geldi.

Yeni kuralın 3 yıllık bir plan çerçevesinde hayata geçeceği öğrenildi.

18-20 yaş arası oyuncular için TBF çatısı altında kurulacak bir takımın TBL'de mücadele etme fikri de ön plana çıktı.

Kurul önümüzdeki haftalarda tekrar bir araya gelecek.

Yorumlar


sabutay federasyon işi kolaycılığa vurup yabancı sınırı ile uğraşmamalı, bizim yerli oyuncular ise dünyada basketbol sadece NBA de oynanmıyor ve bilmem farkındalarmı avrupa dahil bir çok yerde de oynanıyor, bir zahmet büyüdüğünüz ama zihnen küçük kaldığınız yerlerden çıkarak yedek kalmak için değil oynamak için avrupaya gidin
17-05-2018 00:29
Efes Fan Yabancı kuralını değiştirmek ile birsey degismez. Türk oyuncu iyi ise zaten oynar. pasaporta bakmıyor kimse. Kaldı ki oynayamazsa gider avrupada oynardı! Bahane bunlar hep. Çıtayı bu kadar yukseltmişken EL'de yabancıları turk liginde oynatmamak bizleri kaybettirir
16-05-2018 09:14

Yorum Yazın