SONSUZ TEŞEKKÜRLER / DOĞAN HAKYEMEZ
03.02.2018 - 12:13

Türk sporu ve basketbolumuzun uluslararası platformda başarılı olmasında büyük emekler veren NTV SPOR malesef kapatılıyor.

12 Dev Adam imajının yaratılmasında, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda elde edilen ikincilikler ile 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda altıncılık elde etmemizde daima bize destek veren NTV SPOR'un kapatılması büyük üzüntü yarattı.

Türk sporunun başarılı olması ve her spor dalının sevdirilmesi yolunda inanılmaz emekler veren başta rahmetli Kenan Onuk olmak üzere Fuat Akdağ, Erkan Erseven, Ercan Taner, Gültekin Onay, Murat Kosava, Gültekin Onay, İhsan Bayülken Mehmet Demirkol, Rıdvan Dilmen, Mert Aydın ve ismini sayamadığım tüm NTV SPOR çalışanlarına sonsuz teşekkürler.

Yorumlar


selim Hepimiz lise yıllarından şu ünlü soruyu biliriz? "Sanat sanat için midir, yoksa sanat toplum için midir?" Bu sorunun benzerini bugün spor için de sormak mümkün: SPOR PARA İÇİN MİDİR, SPOR TOPLUM İÇİN MİDİR? Günümüzde ne yazık ki SPOR PARA İÇİNDİR! Bir spor etkinliği ister yayın düzeyinde ister organizasyon ister bizzat o spor dalının kendisi olarak eğer PARA getirmiyorsa, terk edilir. Günümüzde spor dünyası para kazanılan bir alandır ne yazık ki... O nedenle sporun her alanında ve her boyutunda eşeğin kuyruğu gibi ne uzuyor ne kısalıyoruz! Profesyonellik (yani uzmanlaşma) değil, para (zenginleşme) sözünü geçiriyor! Spordaki yabancı egemenliği ve işgali altında elde edilen sözde "başarılar"la kendimizi avutuyor, bir anlamda mastürbasyon yapıyoruz, o kadar... Doğan Hakyemez, efendiliğiyle NTV SPOR'a teşekkür etmiş yine de... Ben de Türkiye'de sporu bu hale düşürenlere teşekkür edeyim bari!!!
03-02-2018 13:03

Yorum Yazın


Tweetlerimiz