TBF'DEN AMBULANS KRİZİ AÇIKLAMASI
18.06.2019 - 13:41

Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko maçındaki ambulans kriziyle ilgili açıklama yayınladı.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:  Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin 17 Haziran Pazartesi günü oynanan 5. maçının ardından gündeme gelen “Ambulans olayı” ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Müsabakalar esnasındaki sağlık personeli ile ilgili maddemiz “Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları” talimatımızın 37. maddesinde açık bir şekilde belirtilmiştir. Yaşanan hadise üzerine, olayın tüm taraflarını kapsayacak şekilde gerekli araştırmalar başlatılmıştır. 

Yorumlar


sporsever Efes daha küçük firmaların yaptığını bırak, 5 kuruş tesis katkısı koymamış bir kulüp damir mula, evirip çevirme. Oyuncu bazında ise olmuş armutları toplayıp bençte çürütüyor, getirdiği tip tip antrenörlerin kararlarıyla. Ayrıca ligin en az Türk oynatan takımı olarak şampiyonluğa gidiyor. Kimi Türkler de buna sevindirik oluyor. Kına yakın.
20-06-2019 22:58
BGL KANARYA'ya katılıyorumFB obradoviçsiz bir hiçti.Gidincede bir HİÇ olacak.OBRA bu kadar büyük bir KOÇ
19-06-2019 15:24
Efsaneler Ölmez Kanarya, ceyhun bartu, Beyaz gölge..... :))))
19-06-2019 10:02
Space Jam @Beyaz Gölge, onu bilmem de gel yedigimiz kufurleri cakmaklari gor bir sonra konus. Utanmadan hala yorum yapabiliyorsunuz aci olan da bu. Efes ne vermismis, Efes size Omer Onan'i, Mirsad'i, Ahmet'i verdi, Efes milli takima Cedi, Furkan'i verdi, Efes milli takima Ufuk Sarica, Volkan Aydin, Tamer Oyguc verdi. Ve daha bir cok oyuncu yetistirdi. Efes bu ulkde ilk kupa olan klup olarak Turk sporuna vizyon verdi. Ama sizlere bir turlu ahlak veremedi ama o da mayanizdan yapacak bir sey yok.
19-06-2019 09:35
Space Jam @Kanarya, bir basketbol takiminin varolus amaci nedir, insaat, hafif sanayi felan mi tabiki kupa kazanmaya calisacak yok buyurun sizin mi olsun diyecekti. Ya bu neyin kafasi?
19-06-2019 09:31
damir mula ceyhun bartu son 20 yılda milli takımda oynayan oyuncuların kaçını efes yetişttirdi bir bak istersen çok daha fazlaları da 1.lig ve 2.ligde oynadı. bir klubun en önemli alameti farikası ülke spruna oyuncu yetistirerek katkıda bulunmaktır. sponsorların yaptığı salonlarla övüneceksen bilemem. o yüzden efesin verdiklerine koca ibr hiç demen çok yersiz
18-06-2019 23:41
Radikal Ben olimpik bir spor branşında uluslararası faal bir hakemim . Bizim branşımızda yarışma yönetmeliği , yarışma esnasında iki ambulansı zorunlu kılar. Bundaki amaç, yarışma esnasında herhangi bir travma nedeniyle ambulansın biri sağlık merkezine gitmek zorunda kalırsa bekleyen diğer ambulans ile yarışmanın devam edebilmesidir. Onbeş yıllık hakemlik kariyerim esnasında sadece bir kez iki ambulans da gitmek zorunda kaldığında , ikisinden biri dönene kadar yarışmaya ara vermek zorunda kalmıştık. TBF yönetmeliğinde iki ambulans şartı olmamasını anlayamıyorum , ayrıca bu konunun bütün sorumluluğu organizasyon komitesinde , yani ev sahibi kulüptedir ve ihlali cezayı gerektirir .
18-06-2019 23:06
Beyaz gölge TBF saha komiserinin ve mişahidinin yazdığı raporlarla FB kulubü basketbol lig tarihinde olmayacak cezalar aldı ! Bu raporları TBF kuluplerle paylaşıyormu !? Kimdir bu müşahidler !? Böyle bir ceza yağmuru nitelikleri soru işareti olan bu kişiler tarafından neye dayanarak verilmiştir !? Ambulans meselesinin kuralı net.Bakalım TBF bu konuda ne karar verecek !? Belki yine FB kulubüne ceza verir !
18-06-2019 20:15
ceyhun bartu Bu ülke yıllarca EFES' desteklemiştir.FB-GS-BJK ayırımı yapmamışlar, Efes taraftarı olmuşlardır. Peki EFES bu ülkeye ne vermiştir. Koca bir hiç! Bu ülkeye bir spor salonu dahi yapmamışlardır. Basketbol sayesinde onca reklam yapmalarına rağmen bir Daçka ve DOĞUŞ gurubu, bir F.Bahçe ve ÜLKER grubu, bir BANVİT , bir TOFAŞ dahi olamamıştır. Bir şeyler verir gözükmüş lakin verdiğini vergilerden düşerek geri almıştır. Son ambulans olayı affedilecek bir olay değildir
18-06-2019 18:41
Kanarya Tek amacı Obradovicli Fenerbahçe'den şampiyonluk kupasını almak olan,ligde basketbol takımlarının esamesi okumadığı için Efesli olanlar söz sizde
18-06-2019 16:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz