Slaughter: Real en büyük favorilerden
15.12.2016 - 12:22

Darüşşafaka Doğuş'un tecrübeli pivotu Marcus Slaughter bir röportajda soruları yanıtladı. İşte satır başları;


*(Sakatlığı ile ilgili) Acı verici bir süreç olsa da her geçen gün daha iyi oluyorum.

*Geçen seneden beri buradayım, büyük bir aşama kaydettik. Geçtiğimiz sezon THY Euroleague'deki ilk senemizdi ve top 16 başarısı elde ettik. Bu sene daha da fazlasını yapabiliriz, iyi başladık fakat şu an sonuçlar olarak duraklama dönemindeyiz. Takım zamanla daha da iyi oluyor.

*Kişisel olarak sezona iyi başladığımı düşünüyorum. Yeni koça, yeni takım arkadaşlarıma ve oyun tarzına alışmam zaman aldı. Şu anda sezon başına göre daha iyi durumdayım ancak tam yeni oyuna alışmışken sakatlandım.

*Buradaki oyun anlayışı Real Madrid ile aynı. Her maç sahaya çok fazla enerji koyup akıllı oynayarak oyunu değiştirmeye çalıştığımızı görebilirsiniz.

*Koç Blatt için oynamak süper bir duygu, oyun bilgisi inanılmaz. Bu benim ve takım arkadaşlarım için çok iyi bir tecrübe oluyor.

*Pablo Laso ve David Blatt'ı karşılaştırmak zor. İyi insan ilişkileri, takım yönetimi ve takıma güven verme konusunda ikisi de çok başarılı. Özellikle Laso, her oyuncu ile uygun dilde konuşup empati yapabiliyor. Hem Blatt hem Laso oyuncularıyla birebir olarak görüşüp onlara özel olduklarını hissettirebiliyorlar.

*Elimden geldiğince Real Madrid'in hem THY Euroleague hem de lig maçları izlemeye çalışıyorum. Sezon başına göre çok daha formdalar. Takım olarak herkesin izlemek istediği oyunculara sahipler, mesela Luka Doncic. Bu sezon oyun olarak çok farklı bir seviyeye ulaştı. Maçlarını izlemek zevkli, takım oyunu şova çevirmeyi başarıyorlar.

*Doncic'in böyle gelişeceği daha önceden belliydi. Gelişiminin ucu çok açık, sınır yok. Genç olmasına rağmen kendine güveni fazla, yetenekleri inanılmaz ve yaşıtlarının en yeteneklisi. Bu sayede hedeflediği gibi elit seviye oyunculardan biri haline gelecektir. Böyle özel bir oyuncu haline geleceğini daha öncesinden biliyordum.

*Real Madrid neredeyse her sene Final Four oynuyor. Bu formları devam ederse büyük favorilerden biri olarak bu sene de orada olmaları sürpriz olmayacaktır.

*Biz takım olarak sezona iyi başladık ancak zorlu bir süreçteyiz. İç sahada zorlu takımlara karşı oynadık ve kaybettik, bu bizim için zordu. Ancak bu süreçten çıkmayı ve galibiyet serisi yakalamayı istiyoruz.

*Kupayı ilerde kazanmak için gereken potansiyele sahibiz. Bu zamana kadar belli bir kararlılıkla buraya kadar geldik. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bir üst seviyeye ulaşabiliriz, bunun için gerekli olan yetenek, organizasyon ve destek kulübümüzde var.

*İstanbul basketbol için mükemmel bir şehir, çok sayıda takıma sahip. Dahası, şehri güzel yapan çok eski bir tarihi yapısı var.


Röportaj: Guillermo Garcia / Marca
Çeviri ve düzenleme: Kenan Alpay / Basket Dergisi

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz