Sinyor sonsuzluğa uğurlandı
13.04.2019 - 12:53

Türk sporunun Sinyor lakaplı efsanesi Can Bartu, son yolcumuğuna uğurlandı.

83 yaşında vefat eden Can Bartu için önce Ülker Stadyumu'nda tören düzenlendi.

Törene, Bartu ailesinin fertleri ve yakınlarının yanı sıra Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Profesyonel Futbol Takımı teknik heyet ve oyuncuları, diğer şubelerden sporcu ve yöneticiler, eski sporcular, kulüp çalışanları, spor, siyaset ve basın dünyasından isimler ile Can Bartu’nun sevenleri katıldı. 

 

Yorumlar


sporsever Çok zeki, acımasız bir eleştirmen, tabu olarak bilinen pek çok palavrayı dümdüz ve rezil eden biri olduğu için futbol alemi onun konuşmasından hoşlanmamış, dışlamıştır. İyi de etmiştir. 50 yıldır kalitesiz futbolu kalitesiz adamlar yorumladığı için bu ülkede, o asaletiyle kenarda kalmış, FB TV ile ancak onun değerini anlayanlara (FB'li veya değil) hitap etmiştir. Bir daha onun gibisi ve onun kuşakdaşları olan diğerleri gibileri gelmedi ve artık gelmez bu kurak ülkeye. Güle güle son mohinkan…..
15-04-2019 01:30
sporsever Du  Onu dinleyerek çok şey öğrendim. Örneğin futbolun eskiden çok daha kaliteli olduğunu ve günümüzdekilerin çerçöp olduğunu Halit Deringör yazar, Can ise anlatırdı. Basketbolu daha çok sevmesine karşın spor yönetimince seçim yapmaya zorlandığında maddi nedenle basketbolu kesin olarak bıraktığını bizzat o zaman, 50'li yılların sonunda açıklamış, gazete kupüründe yazılı. Ama basketbol yorumlamazdı. Zevkle izler ama sanırım kendisi uzun yıllar çekirdekten uzak kaldığı için olacak, çok iyi bilmesine karşın konuşmazdı. Bu şimdiki kuşakların asla anlayamayacağı bir çelebiliktir.
15-04-2019 01:28
sporsever Basketbolu daha çok sevmesine karşın zamanın birleşik spor federasyonunca seçim yapmaya zorlandığında maddi nedenle basketbolu kesin olarak bıraktığını bizzat o zaman, 50'li yılların sonunda açıklamış, gazete kupüründe yazılı. Ama basketbol yorumlamazdı. Zevkle izler ama sanırım kendisi uzun yıllar çekirdekten uzak kaldığı için olacak, çok iyi bilmesine karşın konuşmazdı. Bu şimdiki kuşakların asla anlayamayacağı bir çelebiliktir. Çok zeki, acımasız bir eleştirmen, tabu olarak bilinen pek çok palavrayı dümdüz ve rezil eden biri olduğu için futbol alemi onun konuşmasından hoşlanmamış, dışlamıştır. İyi de etmiştir. 50 yıldır kalitesiz futbolu kalitesiz adamlar yorumladığı için bu ülkede, o asaletiyle kenarda kalmış, FB TV ile ancak onun değerini anlayanlara (FB'li veya değil) hitap etmiştir. Bir daha onun gibisi ve onun takım arkadaşları olan diğerleri gibileri gelmedi ve artık gelmez bu kurak ülkeye. Güle güle son mohinkan.
13-04-2019 14:42
sporsever Ona da Lefter gibi büyük bir tören yapılır diye bekliyordum ama sanırım kendisi istememiştir, çok rafine bir ailenin kişilik ve yetenek doruğu bir bireyiydi. Onu dinleyerek çok şey öğrendim. Örneğin futbolun eskiden çok daha kaliteli olduğunu ve günümüzdekilerin neredeyse çerçöp olduğunu Halit Deringör yazar, Can ise anlatırdı.
13-04-2019 14:42

Yorum Yazın