Sinan Güler: ‘Olimpik sporcu’ ihtimali çok heyecan verici
20.01.2016 - 10:39

A Milli Takım Kaptanı Sinan Güler, Ay Yıldızlılarımızın 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda mücadele edecek olmasıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Sinan Güler, açıklamasında şunları söyledi:

“2014 yılında İspanya’dan çeyrek finalle dönerken, amacımız değişen jenerasyonumuzla birlikte Türkiye’nin yerinin her zaman Dünya’da basketbol dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri haline gelebilmekti. 2015 Eurobasket’te biraz daha gençleşen kadromuzla birlikte var gücüyle mücadele etsek ve galibiyetler alsak da herkeste olimpiyat bileti alamamış olmak bir burukluk yarattı.

Açıklanan kararla birlikte, Olimpiyat Elemeleri’nde yer almamız bize yeniden kendimizi göstermemiz için bir şans oldu. Ben dahil tüm arkadaşlarım için, ‘Olimpik sporcu’ olabilme ihtimali çok heyecan verici, ayrıca Olimpiyatlar ülke basketbolunun en üst noktası ve artık burada da yerimizi almalıyız.

O yüzden bu yaz varımızı yoğumuzu ortaya koyarak Rio biletini almak için çalışacağız. Taraftarlarımızın desteğiyle birlikte hedefe ulaşmak en büyük amacımız.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz