Serkan Erdoğan: Bir uzun, bir kısa oyuncu ihtiyacımız var
03.01.2018 - 14:48

Selçuklu Belediyesi Basketbol Takımı Başantrenörü Serkan Erdoğan ve yöneticiler basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Erdoğan, “Şuan kulübümüzde basketbola hevesli çok iyi insanlar var. Bu kulüp ve yönetim başarılı olmayı hakkediyor” dedi

Sezonun ilk yarısındaki performanslarını değerlendiren Selçuklu Belediyesi Basketbol Takımı Baş Antrenörü Serkan Erdoğan, “Takım olarak ilk hedefimizin ligde kalmak olarak belirlemiştik, şu anda 11 galibiyetimiz var ve çok büyük bir mucize olmazsa bu hedefimize ulaşmış görünüyoruz. Şu an gönül isterdi ki hem staff ekibimizde hem de oyuncularımızda bu hedefe ulaşmanın mutluluğu olsun isterdik ama hayatta beklentiler çabuk değişebiliyor. Şimdi ligdeki konumumuz nedeniyle yeni bir stresin içinde bulduk kendimizi.  Daha iyi takımlarla mücadele ediyoruz. Fran Plepic’in sakatlandığı bir dönemde evimizde çok önemli bir maç kaybettik. Şu an sanki düşme hattındaymışız gibi bir hava var oyuncularımızın üzerinde. Ben bunu düzeltmeye çalışıyorum.  Tedirginliklerini üzerinden atmaya çalışıyoruz. Ben ve yönetimle birlikle gerçekleştirdiğimiz toplantıda oyuncularımıza olan güveni gösterdik. Bu çok önemliydi.  Bu sezonu birlik ve beraberlik içinde beraber bitirmek istiyoruz” dedi.

İKİNCİ YARI DAHA ZORLU GEÇECEK

Ligin ikinci yarısında oynayacakları maçları değerlendiren Erdoğan, “ Ligin ikinci yarısı ilk yarıya göre daha zorlu geçecektir. İkinci yarının ilk 8 haftasında düşmeme mücadelesi verecek takımlarla oynayacağız. Sonraki 5 haftada ise şampiyonluk hedefi olan takımlarla oynayacağız. Üst üste mağlubiyetlerde alabiliriz. Biz tabii ki istemeyiz böyle bir durumu ancak sporda bunlar olabiliyor. Bu takım bizim değil Konya’nın takımı. O yüzden tüm konya halkının bu takıma sahip çıkması gerekiyor”

Fran Plepic’in sakatlığı ile ilgili de konuşan Serkan Erdoğan, “Plepic çok karakterli birisi. Sakatlığı bulunmasına rağmen oynamayı çok istiyor. Henüz takımla birlikte çalışmalara başlamadı. Riske atmak istemiyoruz. Son durumuna bakacağız ve ona göre karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

2 TRANSFER YAPMAMIZ GEREKİYOR

Ligdeki 18 takımdan 14’ünün transfer yaptığını hatırlatan Erdoğan, “Playoff sıralaması içinde kalmak istiyorsak kesinlikle iki oyuncu transferi yapmalıyız. Benim Genel Menajerim yada yardımcılarımın başarılı yada başarısız olarak değerlendirileceksek bu konuda bize yönetimimizin yardımcı olması gerektiğini düşünüyoruz.  İsim olarak şu an gündemimizde olan birisi yok. Bir uzun ve kısa oyuncu almamız gerekir diye düşünüyorum” diye konuştu.

BU KULÜP BAŞARILI OLMAYI HAKEDİYOR

Bir kulübün altyapısının önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu kulüp ve yönetim başarılı olmayı hakkediyor. Ben sporda ani başarılara inanmıyorum. zaten çok nadir olur. Uzun soluklu projelerle kulüp yönetilmeli. Şuan yönetimimizde bu işe hevesli çok iyi insanlar var. Ancak biraz sabır gerekiyor. Bu kulübün altını doldurmamız gerekiyor. O zaman kalıcı başarılara aşama aşama ulaşabiliriz” dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın