Selçuklu'dan Bursaspor Durmazlar'a yanıt
06.12.2017 - 11:52

TBL'de iki takım arasında demeç savaşı sürüyor.

Selçuklu bugün aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Selçuklu Belediyespor Kulübü olarak  Türkiye Basketbol Liginin 12. haftasında karşılaştığımız Bursaspor Durmazlar müsabakası, sahadaki mücadele ve son saniyeye kadar süren heyecana rağmen Bursaspor Durmazlar kulübü tarafından maalesef basketbolun yerine, maç içi ve sonu olayları ile kulübümüz hedef gösterilmeye çalışıldığı için yönetim kurulumuz açıklama yapma gereği duymuştur.

Öncelikle maçın ardından Bursaspor Durmazlar Kulübü’nün yapmış olduğu açıklamayı şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Müsabaka içerisinde yaşananların sorumlusu olarak sadece kulübümüz ve taraftarımızı gösterme çabaları sporun tarafsızlık ilkesine aykırı gelmektedir.

Kulübümüz sezon başından bu yana tüm rakiplerine karşı gösterdiği misafirperverliği, konuk ekibe karşıda göstermiştir. Ancak rakip takım taraftarlarının olumsuz davranışları ve tahriklerine rağmen taraftarlarımızın sağduyulu davranışları üzücü olayların yaşanmasına engel olmuştur.

Konuk ekibin yaşananları abartılı ve gerçekten uzak bir şekilde ifade etmesini de üzüntüyle karşılamaktayız.Sporda şiddete, hangi salonda hangi şehirde olursa olsun karşı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Selçuklu Belediyespor Kulübü olarak şu ana kadar konuk ettiğimiz hiçbir ekiple en ufak bir sorun yaşanmadığını, tüm spor kamuoyu bilmektedir. Misafirperverliğimize kulüpler arasında ayrım yapmaksızın devam edeceğimizi de tüm spor kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

Umarız bu ve benzeri olumsuzluklar tekrarlanmaz. Sahadaki mücadele sahada, dostluklarda ebedi kalır. Sahadaki mücadelelerinden dolayı tüm oyuncularımızı ve tribünde yer alan taraftarlarımızı kutluyoruz.

 

Selçuklu Belediyespor Kulübü

Basketbol Şube Yönetimi

Yorumlar


Harun Bedavaya sokutuğunu apaçiler maçı karşıştırdı. Üstüne birde sağduyu diyorsunuz, pota arkasına sporcu girişinden soktuğunuz çocukların 6222 numaralı yasada yeri yoktur. Suça teşfik ettiğiniz açıktır.
06-12-2017 13:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz