Sekizkök: Micic'in sakatlığı darbeye dayalı
23.05.2019 - 09:55

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ilk maçında konuk ettiği Banvit'i 81-72 yenerek seride 1-0 öne geçen Anadolu Efes'te yardımcı antrenör Yakup Sekizkök, son çeyrekte iyi oynayarak kazandıklarını söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan maçın ikinci yarısında üst üste iki teknik faul aldığı için diskalifiye edilen Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman'ın yerine karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına yardımcı antrenör Yakup Sekizkök katıldı.

Maçı değerlendiren Sekizkök, Banvit'in ligin ikinci yarısının en iyi takımı olduğunu belirterek, "Maçın sert geçeceğini biliyorduk. THY Avrupa Ligi'nden döndük ve ciddi bir şekilde hazırlandık. Maçın şartlarını oyunculara inandırdık. Son çeyrekte vazgeçmeyerek geri geldik." ifadelerini kullandı.

Bireysel performansların sonucu etkilediğini aktaran Sekizkök, "Moerman, Onuralp Bitim ve Dunston'ın ekstra katkısıyla ibreyi kendimize çevirdik. Biz boyalı alanı iyi savunduk. Dış atışları atamadılar ve bu, onların direncini düşürdü. Tempoyu kendi lehimize çevirdik. Zor bir seri olacak. Bizim için iyi bir test oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Sekizkök, Micic ve Buğrahan Tuncer'in karşılaşmada sakatlık yaşadığını belirterek, "Micic'in sakatlığının darbeye dayalı travma olduğunu söylediler. Uzun süreli bir sakatlık olacağını düşünmüyorum. Kendi temposunu ne zaman bulur bilemiyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar


Aykut Her şey iyi de hala DUnston ve Moerman'ı 35 dakika oynatmaya çalışıyoruz. Sertaç ve Yiğitcan gerçekten iyi oyuncular. Bunlara en azından 10-15 dakika süre vermemiz lazım. Yoksa final serilerine kadar başka kimler sakatlanacak belli olmaz.
23-05-2019 10:10

Yorum Yazın


Tweetlerimiz