Şehmus Hazer: NBA'de ben de olabilirim
19.05.2020 - 15:20

Teksüt Bandırma'nın başarılı oyuncusu Şehmus Hazer, beIN SPORTS'a konuştu.

Hazer'in öne çıkan açıklamaları şöyle:

"Bu sene milli takıma çağrıldım ama 12 kişiye giremedim, bir dahaki sefere 12 kişiye girip oynayan oyuncu olmak istiyorum. Umarım bunu başarabilirim."

"Luka Doncic ile aynı yaştayız ama o apayrı bir yetenek. 40 yılda 1 gelir böyle biri Avrupa'ya. O da bir örnek. 'Senin yaşında biri yapıyorsa, sen de yapabilirsin.' diye düşünüyorum."

"Cedi Osman ve Furkan Korkmaz ile şu ana kadar konuşamadım. Onlar, 2-3 senedir oradalar. 'Neden ben de olmayayım?' diye düşünüyorum. Draft'tan sonra bakacağız, belki ben de orada olabilirim."

"Bu sene deneme şansım vardı ve denedim. Draftın sonucunu bekliyorum. Çalışmalarıma bu duruma bakarak devam ediyorum. Şu ana kadar hiçbir takımla iletişime geçmedim. Olursa hep birlikte öğrenceğiz, inşallah olur, çok isterim oraya gitmeyi."

"EuroLeague'de oynamak herkesin hayallerinden biri. Ben de isterim. Şu an şampiyon bir takıma fiziksel ve teknik olarak hazır olmayabilirim ama play-off'u zorlayacak takımlarda oynayabileceğimi düşünüyorum."

"Türkiye Ligi'nde çoğu rakip benim neler yapacağımı az çok biliyor. Avrupa'da genç olduğum için takımlar dikkat etmiyor, çok hazırlık yapmıyor. Bu, benim işimi kolaylaştırdı. Orada daha rahat ve daha iyi oynayabiliyordum."
 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz