Scariolo: Türkiye doğru yolda
10.09.2017 - 21:25

EuroBasket 2017 TOP 16 Türkiye galibiyetinden sonra konuşan İspanya milli takım antrenörü Sergio Scariolo:

Çok zor maçtı, öncesinden bunu biliyorduk. Rakibimize saygı duyuyorduk, maçı hiç bırakmıyorlar. Atletikler, enerjikler ve farklı oyuncularla farklı oyunlar oynuyorlar. Oyuncularım sakin kaldı baskı altında, tebrik ediyorum. Savunmada iyi işler yaptık ve maçı kazandık.

Türkiye’yi tebrik ederim, taraftarları da tebrik ederim, fantastik bir ortam vardı. Biz de bu ortamda konsantrasyon kaybı az yaşadık. Bu kadar baskılı bir ortamda asist sayımız çok etkileyici. Almanya galibiyeti beni şaşırtmadı. Maçımızda bariz bir favori göremiyorum, iki takım da kazanabilir maçı. Türkiye doğru yolda diye düşünüyorum, genç ve yetenekli oyuncuları var.

Birlikte oynamaktan keyif alıyorlar ve biraz zamana ihtiyaçları var. Hem fiziksel gelişimleri hem de bu seviyede mücadele etmeyi daha iyi öğrenmek için. Onların enerjilerini, savaşmalarını ve mücadele güçlerini beğeniyorum.

Yorumlar


BoyalıKuş Türkiye doğru yolda. Tabi İspanya nın başarılı olabilmesi açısından bu kafayla devam edilmeli ki, adamlara hiçbir zaman rakip olamayalım...
11-09-2017 10:36
cagrideniz ispanya yıllardır istikrarlı. biz sürekli o jenerasyon geldi bu jenerasyon gitti yok yenileniyoruz falan filan. bunlar hikaye ispanya da 40 yaşında adam da var 20 yaşında adamda. herifler yapılanıyor. biz ise yıllardır bir sergio rodriguez yetiştiremedik. son anlarda sayıları rubio attı belki ama takımın tüm top seçimleri nasıl oynanacağı herşeyin kararını rodriguez verdi sahada. yıllardır böyle bir adamımız yeteneğimiz yok.
10-09-2017 22:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz