Sasha Djordjevic: Menajerle iletişimimin zayıf olması gerekçesiyle kovuldum
03.04.2018 - 19:31

Bayern Munich'te görevine son verilen Sırp koç Sasha Djordjevic, yaşananlara ilişkin bir açıklama yayınladı, konuşmasına teknik ekibe, taraftara ve ülkeye teşekkür ederek başlayan Djordjevic şunları söyledi:

"Kulüp menajeriyle gerçekleştirdiğimiz son görüşmede, koçluk görevimden uzaklaştırıldığım söylendi. Gerekçe olarak kendisiyle iletişimimin zayıf olması gösterildi. Cevabım basit olarak şu oldu: Almanya Kupası kazananı, EuroCup ysarı finali ve BBL'de 23 galibiyet 2 mağlubiyet ile 1. sırada bulunmak!!!

Bu denli başarılı bir sezon geçirmemizin en büyük sebebi, hiç şüphesiz kulüp yönetiminin takımın günlük rutinine müdahil olmamasıydı. Bunun bir sonucu olarak takım işine konsantre olabildi.

En büyük pişimanlığım takımın aldığı kupaları Audi Arena'da taraftarla kutlamamın engellenmesi oldu. 

Bununla birlikte sezon boyunca yönetimin. bize ve takıma olan desteğinin zayıf olduğunu hissettik. Kişisel soğukluk ve negatiflik vardı. Bayern Munich bu tip davranışların üzerinde bir kulüp olmalı. 

Kıulüp başkanı Uli Hoeness'in ayrılmamdan bir kaç gün önce yaptığı kulüp tarhinin en başarılı sezonu açıklamasına da teşekkür ediyorum. Bu sözler başkanın kendisinden geldi, onun gibi bir efsaneden bu sözleri duymaktan ötürü kendisine saygım büyük.

Bir koçun en önemli görevi takımı aldığından daha iyi bir konumda bırakmaktır. Ben de işimi çok iyi yaptığıma inanıyorum. 

50 yıl sonra Almanya Kupası'nı kazandık, EuroCup'ta kulüp tarihinin en iyi seviyesi olan yarı finale ulaştık, takımı ligde 1. sırada 23 galibiyet 2 mağlubiyetle bıraktım.

Tüm Bayern ve basketbol taraftarlarının Paskalya'sını kutlarım
Koç Sasha Djordjevic"

Yorumlar


selim Djordjevic'in açıklamasında "kovuldum" ifadesi yok, "uzaklaştırıldım" diyor. Haberin başlığında neden "Kovuldum" var, anlamak mümkün değil... Ergin Ataman Galatasaray'dan ve Milli Takım'dan, Oktay Mahmudi Efes'ten ayrıldığında "kovuldu" şeklinde açıklamadık bu gelişmeleri... Peki, Djordjevic'in Bayern Münih'ten ayrılması ya da uzaklaştırılması neden kovulmak olarak haberleştiriliyor? Haberin yapan arkadaş, bu gelişmeyi o şekilde okumak istiyor olabilir, ama bu Djordjevic'i küçültmez! Yarın, bir Türk takımına koç olarak gelirse ne olacak :)
03-04-2018 20:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz