'Sarıca'nın milli takımı ve Beşiktaş'ı birlikte çalıştırmasına olumlu bakıyoruz'
14.04.2017 - 11:21

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Erkek Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca'nın hem ay-yıldızlı ekipteki hem de Beşiktaş Sompo Japan'daki görevini aynı anda sürdürmesine olumlu baktıklarını söyledi.

Hidayet Türkoğlu, milli takım başantrenörünün aynı zamanda kulüp takımı çalıştırmasına eski yönetimin karşı çıktığını, kendilerinin ise böyle bir düşünceye sahip olmadığını vurguladı.

Ufuk Sarıca'ya çok güvendiklerini dile getiren Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Aynı anda milli takım ve kulüp takımının çalıştırılmaması fikri, geçmiş federasyonun düşüncesiydi. Herkesin fikirleri farklıdır. Gerek Ufuk hocayla gerek Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'la görüştük. Ufuk Sarıca, iki görevini de aynı anda yürütebileceğini söyledi. Biz de federasyon olarak buna sıcak baktık. Ufuk hoca, bu sorumluluğu üstlenebileceğini belirtti ve federasyon olarak kendisinin arkasında durmaya karar verdik. Dediğim gibi bu düşünce, geçmiş yönetimin verdiği bir karardır. Ufuk hocayı, her daim desteklemeye devam edeceğiz."

Hidayet Türkoğlu, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım'la Türk halkının gurur duyacağını dile getirdi.

Ufuk Sarıca'nın ay-yıldızlı takımı en iyi şekilde hazırlayacağına inandığını anlatan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Jenerasyon olarak baktığınız zaman bir değişiklik yaşıyoruz. İnanın, Türk Milli Takımı olarak hangi oyuncularla sahaya çıkarsak çıkalım, Türk halkının önünde inanılmaz performans sergiliyoruz. Ufuk Sarıca ve ekibi, Avrupa Şampiyonası'nda Türk halkının gurur duyacağı, ayakta alkışlayacağı bir takımı sahaya sürecektir. Gönlümüzden her zaman geçen kendi evimizde iyi bir sonuç elde etmek. Sonucu tahmin edemeyiz. Tek bildiğim şey, oynanacak basketbolla ve yapılacak mücadeleyle Türk halkının gurur duyacağı bir milli takımın sahada olacağıdır. İnşallah biz de ülkemizi basketbolla sevince boğmak isteriz. Bizim halkımız bu tip organizasyonları her zaman benimseyip sahiplenmiştir. İnanıyorum ki bu süreçte de aynı şekilde olacaktır. Bilet satışları iyi durumda. Şampiyona günü salonlar hınca hınç dolacaktır."

Euroleague’de Türk takımlarının şansını da değerlendiren Türkoğlu, şunları ifade etti:

"Play-off'un en güzel yanı sürprizlere sahne olmasıdır. Seyirci avantajı ilk başta hissedilir. 5 maçlık periyotta, deplasmanda takımlarımız müsabaka kazanacaktır. Eşleştikleri takımları da daha önce yendiler. Bütün takımlarımız kendini hazır hissediyor. Darüşşafaka Doğuş, biraz daha dezavantajlı diyebiliriz. Sonuçta şu anda ligin en formda takımı Real Madrid'le oynayacaklar. Yine de bu seviyede bulunmak onlar için büyük bir başarı. Sonucu inanın kimse önceden kestiremez. 3 takımımıza da başarılar diliyoruz."

Dörtlü Final'in İstanbul'da oynanacağını hatırlatan Türkoğlu, "Kimse daha önceden 3 Türk takımının play-off oynayacağını tahmin edemezdi. Basketbol, son saniyelere kadar çekişmeli geçen bir branş. Gönlümüzden geçen kupanın burada kalması. İzleyip göreceğiz." diye konuştu.

Yorumlar


basket yuhhh !!! Ataman a söylenenler ve sonra bu....
14-04-2017 17:04
emre Ataman'ın günahı neydi peki?
14-04-2017 13:23

Yorum Yazın


Tweetlerimiz