Sarıca: NBA oyuncularının da burada olması kapasitemizi arttırdı
13.09.2018 - 21:31

Çin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2019 FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası’na katılabilmek için ikinci turda I Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Takımımız, 14 Eylül Cuma günü Ankara’da Karadağ ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamladı.

Millilerde koç Ufuk Sarıca karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu. 

İşte Sarıca'nın açıklamaları:

“İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Yaklaşık 10 gündür tam kadro olarak çalışıyoruz. Hem Karadağ hem de Slovenya ile arka arkaya oynayacağız. İki maçı da kazanmak istiyoruz. Karadağ, gruptaki rakiplerimizden bir tanesi. Çünkü galibiyet yüzdesi yüksek bir ekip. Burada Karadağ, bize karşı maçı kazanmayı deneyecek ve isteyecektir. Ama bizim de onlara izin vermeye niyetimiz yok. Bugüne kadar ortaya koyduğumuz karakterimizi ortaya koyarsak, Ankara seyircisiyle birlikte dolu tribünler önünde kazanarak başlayacağımızı düşünüyorum. Bu galibiyet bizim için önemli bir avantaj olacaktır. Kamp süreçleri stresli dönemlerdir. Şimdiye kadar herhangi bir sakatlık olmadığı için mutluyum ve bu bakımdan da şanslıyız. Herkes özveriyle bütün çalışma döneminde sahaya o mücadeleyi ve dikkati ortaya koydu. NBA oyuncularımızın da bizimle olması, performansımızı ve kapasitemizi arttıran hadiselerden bir tanesi. Hazırlık dönemi çok iyi geçti. Almanya’da katıldığımız Super Cup sert bir turnuvaydı. Arka arkaya iki maç kazandık ki birisinde geriden gelerek galibiyete ulaştık. Bu durum bize ritim kazandırdı. Şimdi aynı ciddiyetle o çalıştıklarımızı, kendi oyunumuzu sahaya yansıtma zamanı. Önce Karadağ maçını kazanacağız sonra da Slovenya deplasmanına galibiyet için gideceğiz.” 

Öte yandan Türkiye'nin antrenmanını Ersan İlyasova'nın yeni takımı Milwaukee Bucks’tan Genel Menajer Yardımcısı Milt Newton de takip etti.
 

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz