Sarıca: Düdükler direncimizi kırdı
26.02.2018 - 23:12

2019 FIBA Dünya Kupası Elemeleri B Grubu deplasmanda alınan Letonya mağlubiyetinden sonra konuşan A Milli Basketbol Erkek Takımı koçu Ufuk Sarıca:


İki farklı devre oynandı. İlk yarı oynadığımız oyun, hem hücum hem savunma ve ribaunt anlamında çok tatminkardı. İkinci yarı uzunlarımızın erken faul almasından dolayı sıkıntı yaşadık, faullerin çalınma kalitesi tartışılır. Yaptığımız top kayıplarını skora çevirebilseydik belki maç daha farklı olacaktı.

Fiziksel olarak yetersiz kaldık, eksik bir kadro ile yakalandık. Maçın sonunda oyuna ortak olamadık. Oyuncularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı kutlamak istiyorum ama belli performansları yukarı çekmemiz gerekiyor bu da bir gerçek.

Bu seviyede bir maçta bir takım 28 diğer takım 12 faul atıyor, 3.çeyrekte düdüklerle direncimizin kırıldığını söyleyebilirim. FIBA’nın bunu değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bugün sahaya 11 kişi çıktık, bunun sebebi de kadroyu bir gün önceden teslim etmemiz. Ama unutulan bir durum var, 2 tane antrenman var maçtan önce. Sakatlanan oyuncumuz yerine yenisini koyamıyoruz kurallar gereği. Bu maçların önemini daha da arttırmak için bu kuralların gözden geçirilmesi gerekiyor.

Yorumlar


sporsever Keşke senin imparator geçseydi de başa daha beter rezil olaydık, kendi dönemindeki milli takım veya şu anda Efes'in euroleague'teki hali gibi.
02-03-2018 01:01
Seyrantepe Aslanı Aliço Başkan Evet 2 farklı devre oynandı; ilk devre Sarıca'nın asist masist yok aldığını at bam bam anlayışı isabet bulunduğu oranda işe yarar gibi gözükürken, ikinci devrede isabet oranı düşünce bu kez mağlubiyetteki ana faktör halini aldı. Ufuk Sarıca gibi kısıtlı oyun anlayışına sahip koçların kayıplarını gördükçe insanlar İmparator Ergin Ataman gibi basketbol ustalarınının kıymetini çok daha iyi anlamaktadırlar.
26-02-2018 23:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz