Sarıca: Eleme vizesi aldığımız için mutluyuz
09.09.2019 - 17:54

A Milli Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Dünya Kupası'nın son maçında Yeni Zelanda'ya 102-101 yenilmelerine rağmen olimpiyat elemelerine katılma hakkını elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sarıca, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, turnuvadaki son maça çıktıklarını belirterek, "Yeni Zelanda iyi savunma yaptı. Hücumda biz de karşılık verdik. Başa baş mücadele geçti. Bizim hedefimiz vardı, olimpiyat elemelerine katılmak, bunu başardığımız için mutluyuz." dedi.

Yeni Zelanda karşısına üç oyuncudan yoksun çıktıklarını kaydeden Sarıca, "Yorgunduk, herkes yorgundu. Üç oyuncumuzun yokluğunda sahaya çıktık. 9 kişi sahaya çıkmak zorunda kaldık. FIBA bu kuralı değiştirmeli." ifadelerini kullandı.

Yeni Zelanda hücumunda neden faul yapmadıkları sorusunu yanıtlayan Sarıca, "Takım yorgundu. Molada konuştuk ama Cedi Osman yapamadı. Yapacak bir şey yok." değerlendirmesinde bulundu.  

Milli takımın skorer oyuncularından Cedi Osman, Dünya Kupası'nı mağlubiyetle bitirmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Kazanmaya yakındık maalesef 9 kişiyle sahaya çıktık. Çok önemli üç oyuncudan yoksun oynadık ve 40 dakika boyunca sürekli aynı enerjiyle oynamak çok zor. Ama bu takımla gurur duyuyorum. Bugün az kişi olmamıza rağmen iyi basketbol oynadık. Savunma açısından Yeni Zelanda çok yüksek yüzdeyle oynayan takım ama biz de çok skor ürettik. Maçı kaybeden biz olduk, turnuvayı galibiyetle kapatmak isterdik."

Oyunculardan Melih Mahmutoğlu ise olimpiyat elemelerine katılma hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Üç eksikle oynadık. Eksiklere rağmen iyi savaştık. Yeni Zelanda farklı basketbol oynayan takım. Sonuçta işin meyvesini almak önemliydi. Tüm arkadaşlarımın eline koluna sağlık. Daha iyi yerlerde olmak isterdik ama olmadı. Ufak tefek hatalar bizi buralara getirdi. Geçmişten dersler alıp daha iyisini yapacağız. Bu oyuncularla olduğum için mutluyum, daha güzel işler yapacağımıza eminim." diye konuştu. 

Yorumlar


serhat hep boyle mutlu kalın
10-09-2019 12:42
bleda Karadağ ve Japonya'yı yenerek eleme vizesi aldığımıza sevindiğimiz bir dönemden geçiyoruz
09-09-2019 22:52
Mehmet Ufuk hocam kusura bakma ama bu seviyeyi en başta sen kaldıramadın. Oyuncularını kontrollü basketbol oynamaya sevk edemedin. En başta Cedi olmakla birlikte turnuva boyunca istisna zamanlar hariç kaos basketbolu oynamalarına müsade ettin. Topu alan kısa bam güm gidiyor. Avrupa basketbolu bu mudur? Cedi’nin bu denli savruk top oynamasına zorlama şut atmalarına, bencillik yapmalarına neden bu kadar sessiz kaldın. Adeta takım içinde takım oluşmuş gibi bir görüntü var. Yeni gelenler takımın/maçın içine alınmıyor veya oyunun içine girmelerine fırsat verilmiyor işin garip tarafı staft bunu göremiyor veya görmek istemiyor. Demeçlerde herkes güzel güzel konuşuyor ama maçlarda böyle görülmüyor. Ergin hocayı pek sevmem lakin O nu aradım.
09-09-2019 18:51

Yorum Yazın


Tweetlerimiz